Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ

14.09.2018 08:56
Uživatel: area
Věk:  29
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Hezký den přeji,

 již dlouhou dobu mě trápí otázka:   Nevím proč, ale v mém sexuálním životě se nějak vytratila chut na sex. Ve se svém okolí pořád slyšim jak se všichni  milují a mě, kdyby občas nenavnadil partner, tak bych snad nepotřebovala sex víc jak 2x ročně. : (Je to normální?? Mám ho ráda, v sexu nám to fungovalo. Je teda pravda, že jsem nikdy nebyla žádná sexuální nymfomanka, ale teď to zaráží i mě, proč nemívám moc chutě na sex. Máme 2 leté dítě, ale nemyslím si, že by to byl problém. Spíše si říkám, neklesá mi v tělě nějaký hormon?? Už si nevím rady, bojím se, aby to partnerovi nezačalo časem vadit, když to začíná vadit už mě samotné. Děkuji moc za rady Area

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.09.2018 09:53 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Myslím si, že ženy jsou všeobecně méně sexuchtívé, než muži. Já jsem od tebe o 10 let starší a neměla jsem sex 5 let  a taky po tom ruce nějak zvlášt nenatahuji. Každý to ma jiný. Patrnerovi to časem vadit asi může asi se bude muset více snažit, aby tě navnadil.  

 
14.09.2018 11:19 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
4000-5000
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

No, mně přijdeš mladá na to, aby Ti stačil sex cca 2 x za rok.  

Jak jsi to měla před narozením dítěte? Nebereš nějaké léky, které by ztrátu chuti na sex měly jako vedleší účinek?

 
14.09.2018 12:34 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Před dítětěm to bylo lepší, no spíše super. Sex byl několikrát do týdne a několikrát denně. Když sem byla těhotná, tak jsem byla tzv. nadržená snad pořád. A teď? žádné prášky neberu, tak nechápu co se děje.

Sex už odmítá, s tím, že nemám chuť. protože jsem si už připadala jako nafukovací panna : (

 
14.09.2018 22:07 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Pro tebe by ten článek mohl být taky zajímavý, tak ti ho tady také vložím : -)  

 

https://ona.idnes.cz/sex-ve-vztahu-dulezity-malo-sexu-d47-/vztahy-sex.aspx?c=A160915_162925_vztahy-sex_jup

 

 
15.09.2018 08:43 Uživatel: Listicka
1533931136_listicka_v_trave.png
2000-3000
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Areo, nejlip bude, kdyz to prodiskutujes se svym zenskym lekarem.
Nejspis je to hormonalni zalezitost.

 
15.09.2018 09:05 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Děkuji moc všem za rady a vaše zkušenosti. Zkusím se ještě zeptat gynekologa. : )

 

 
15.09.2018 10:12 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
4000-5000
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Těch příčin může být ještě více:

1) V době kojení, kdy tvorbu mléka zprostředkovává hormon prolaktin, má tento také za následek to, že snižuje chuť k sexuálnímu životu.

2) V období po porodu, kdy žena se stane mámou, se může stát to, že utlumení sexuální touhy je možné z důvodu "opatření přírody", která nechce, aby žena byla intimním životem odváděna od plnění mateřských povinností.

3) Další možnou příčinou je to, že po porodu dojde k jinému životnímu rytmu a biorytmu = noční vstávání, noční bdění u postýlky novorozence, péče o novorozence ve dne v noci, prostě po porodu je u ženy režim dne a noci najednou zcela jiný, v noci přerušovaný, kdy nejde pouze o kojení a krmení, ale intenzivnější nutné činnosti s tím spojené + domácnost, manžel, rodina zejména za situace, pokud partner nepomáhal vůbec. To vše může vést ke snížení chutí na sex.

Čili, jednak hrají roli hormony a jednak hrají roli i ty všechny změny i v režimu dnů a nocí, ke kterým po narození dítěte dojde, neboť jsou nezbytné.  

Vzhledem k tomu, že před těhotentstvím a i při něm bylo u Tebe vše ok, už by se to mělo vracet zpět. Takže probrat to s lékařem ano, ale myslím, že byste si měli o tom promluvit i s partnerem. Jeho spolupráce je také důležitá tak, aby jsi cítila, že jste na to dva a spolu = např. pomoc s malým/malou, v domácnosti + pro začátek by ti měl projevit řadu něžností, doteků, mazlení atd. (ne rovnou sex), kterými by jsi se s ním zase začala pomalu intimně sbližovat. Snad je k pochopení, jak to myslím.

 
18.09.2018 13:17 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Ahoj, ano rozumím tomu jak jsi to myslela. Bohužel jak píšeš, partner mi s malou nijak nepopámá. Po narození, se mi asi do dvou týdnů odstěhoval z ložnice, že dělá dlouho do noci a na těch pár hodin-cca 4-5  se potřebuje pořádně vyspat. Za mnou do ložnice se nepřijde pomazlit, aby prý nevzbudil malou. Ale va finále, mu prý neukazuju já lásku k sexu. Že prý za ním ani jednou jedpřijdu do ložnice a když mi napíše, ať za ním přijdu v 22-00 hodin, tak prý nedojdu.  

Já už se prostě k večernímu sexu nedokážu přinutit. jesrtli je to únaviu nevou čím, nebo už jsem tak lenošná : ( 

Jen si říkám, že kdybych měla sexuální touhu, tak bych snad za ním chodila, ale když ji nemám… Tak co mám dělat.  

Je fakt, že on vydělává peníze, ale na mě je péče o dceru, vaření, uklízení, zahrada, zavařuju, . Tak jsem si nějak říkala že bude on, ten který mě bude hýčkat. A nakonec je to vlastně všechno můj problém, že nemám chutě a neukazuju u lásku. Takže jsem vlastně špatná já.  

 
18.09.2018 13:38 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Text uživatele: 

Chlapi mají tendenci vše svádět na ženu. Když jsem měla partnera, tak žduchnul do skleničky, spadla, ale na vinně jsem byla já, protože jsem jí na ten stůl dala… no, bez komentáře.   Takže, bud to bude opravdu jeho povahou, nebo existuje možnost, že by měl milenku?? Mě ty jeho výmluvy připadají divné.

Mě kvůlil jiné nechalo hodně kluků a výmluvy byli teměř stejné - připadáš mi chladná, protože mě sama od sebe nechytneš za ruku, na veřejnosti se nechceš líbat a proto mi připadáš konzervativní, a  tím mi vůbec nedáváš na jevo svou lásku a proto se s tebou teď rozcházím.   A hned na to začal chodit s koleginí z práce.   Než aby přiznal, že je kretén, tak to svedl raději vše na mě, že je to jen má chyba, že jsem musela být tak strašná, že si chudinka musel najít jinou.

 

To je ale pouze má zkušenost, třeba v tom milenka není, ale každépádně mi ty jeho tzv. žvásty připadají podezřelé. Dělá práci, kde je v kontaktu s jinými ženami?  

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny