Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?

10.02.2019 10:24
Uživatel: fortitude
Věk:  22
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Často prožívám bolest nebo úzkost z toho, že jsem stále sám a můžu si zato jenom sám. Ještě nikdy jsem neměl žádnou holku, a nemám skoro žádné kamarády!! Je to z části mou povahou, že jsem introvert, a z části že nemám co říct, nebo moc jak zaujmout. Od ukončení základní školy jsem do žádného kolektivu nikdy úplně nezapadal. Na střední mě šikanovali, předtím na vesnici v partě si mě dobírali, ale i tak jsem s nimi chodil ven abych nebyl sám. Už je mi 22let, ale hádají mi víc, někdy až 26 roků!
Až nedávno jsem se začal snažit se sebou něco víc dělat, vystupovat z komfortní zóny atd. Ale může to trvat i léta než se dostaví nějaký výsledek. V posledních pěti letech jsem v oblasti seberozvoje, koníčků a vztahů spíše stagnoval. Přijde mi, že mám v tom obrovský deficit.  Nevím jak mám ten čas nečinnosti dohnat.  Teď chodím na vysokou která mi moc nejde ani nebaví a asi ji nedokončím.   Ne jenom že jsem těch posledních 5 let stagnoval, ale ani jsem si toho moc neužil. Vůbec jsem necestoval, neměl a nemám žádný sex ani lásku, nechodil příliš na párty protože nebylo většinou s kým, třeba ani na žádný horor jsem se nedíval protože bych musel s někým, ani na další filmy.

Působí mi to jenom další bolest když jsem takto promarnil nejlepší mládí. Teď to chci změnit, rozházet všechny peníze z brigád. Ať si později tolik nemusím vyčítat, že jsem nebyl odvážnější v mládí.
Poraďte co se dá všechno podniknout dokud je člověk v mích letech a ve starším věku by už to nemohl nebo si připadal blbě? A nebo jestli někdo měl podobné pocity tak co s tím, jak se cítit víc jako muž i když pravým mužem zatím nejsem. Jak se cítim víc naživu a potlačit ty depky.
Díky za přečtení.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.02.2019 10:39 Uživatel: Žakelyn
Věk:  28
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

Tak zkus zajít ne přímo k psychologovi, ale ke kouči. Zkusit začít pracovat na vizáži - nový střih, nový styl oblíkání, někteří kluci, kteří si myslí, že jsou neatraktivní, stačilo by jen, aby se dostali do správných rukou odborníka a ten jim poradil. Třeba zkusit zapřemýšlet o práci, která by tě bavila a dobře živila. Věř, že většině mladých holek (jsou i vyjímky), ale ti moc muži neocení, jde o prachy, aby jim chlap platil nehtíky, nastavené řasy, kabelky, party, dovolené, drahé bydlení, koupil ji autíčko a nemuseli makat. 99% dnešních holek od 14 let (to už ví, co a jak) až do 30 let. Jsi na mladé holky v tvém věku nebo na starší? Starší holka by tě aspoň zaučila a nechtěla po tobě furt prachy… je to pekelná doba. Aby sis štréchnul tak přepadnout převoz peněz a najednou bys byl playboy.  

 
10.02.2019 10:58 Uživatel: fortitude
Věk:  22
0-100
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

Ano to jsem si taky říkal, jsem jak na starší tak na mladší, hlavně na ženy.  

 
10.02.2019 11:33 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

Myslíš že když budeš si budeš dokola naříkat a pořád nic nedělat že se něco zlepší?

Nebo že se objeví někdo, kdo uděláš zázrak?

Nebo doufáš, že ti to tu zafunuje jako seznamka?

Co jsi od minule udělal pro to, aby se tvoje situace změnila?

https://www.mojestarosti.cz/poradna/vztahy-manzelstvi-rodina/singles-bez-partnera/ve-22-letech-jsem-nezazil-lasku-a-sex-bojim-se-samoty-do-konce-zivota.html

 
10.02.2019 21:24 Uživatel: fortitude
Věk:  22
0-100
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

Máš jistě pravdu
Vaše rady minule byli super, tak jsem si řikal že to ještě napíšu jinými slovy, tak jak na to myslím ve své hlavě. A že obdržím další inspiraci nebo se třeba dozvím že nejsem sám kdo má takové trable. Ale jinak taky samozřejmě čtu diskuse, články a koukám videa kvůli novým nápadům a radám.
A upřímě můžu říct že něco začínat dělám, zatím to ale teprve rozjíždím a dávám se na cestu bolesti disciplíny, seberozvoje a sebepoznání.
Začínám být tím už trochu posedlej dostat se tohoto stavu, a doufám že mi to vydrží, od nedávna kdy jsem se konečně probral, mívám občas takové odhodlání které jsem ještě nikdy nepocítil, asi je to něco jako volání přírody.   

 
10.02.2019 21:56 Uživatel: Listicka
1544735974_liska_ve_snehu.png
2000-3000
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

Nektere divky delaji ze sveho panenstvi prednost. Coz to taky zkusit? Treba se najdou divky, co te rady panictvi zbavi?

 
17.02.2019 19:16 Uživatel: fiona
Věk:  24
Téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Text uživatele: 

mám podobný problém, nedávno som mala 24 a stále som nikoho nemala. Taktiež som introvertná povaha a mám problémy so sebavedomím. So zoznamakami nemám dobré skúsenosti a momentálne som na ne zanevrela. Pracujem natom ako ty, snažím sa rozvíjat, pracujem na sebe, aj fyzicky. Neviem aké máš zájmy ale skús prípadne ist na nejaký kurz, neboj sa íst sám niekam von. To že je niekto single ešte neznamená že nemá právo ist sám do kina alebo na kávu. Ak zbadáš nejakú holku ktorá sa ti bude líbit, skús sa nadýchnut a oslovit ju, viem chce to odvahu ale niekto musí urobit prvý krok. Vidím že nás podobných je viacej, a to som si myslela že som unikát: -)   To je asi tým že ludia sa s tým zrovna nechvália a držia to v tajnosti. Každopádne ti držím palce a snaž sa byt stastný sám so sebou, potom dokážeš urobit štastných aj iných

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak být sebevědomý když jsem panic, a dohnat ztracený čas?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny