mojra.cz

Téma: Mamka ve vězení, sestra se vzteká - složité soužití

04.10.2012 15:13
Uživatel: Želva
Věk:  12

Město: Středočeský kraj

Odpovědí na téma: 1
Text: 

Zdravím,  

mám tu pro vás jeden dotaz. Chodím do sekundy osmiletého gymnázia. Rodiče se asi před rokem rozvedli a máma je ve vězení, tudíž žiji s tátou a svojí skoro osmiletou sestrou.

Táta chodí pravidelně do práce Po, Út, Pá, So, Ne, St, Čt, Po, Út... každé dva resp. tři dny střídá denní - noční. Zbytek času trávíme se sestrou u prarodičů.

Sestra je zvyklá si všechno "vyvztekat", cca každý týden se jí kupuje nová hračka (přibližně 100Kč) a to se nevzteká jen kvůli tomu. Myslím, že ji i dost zasáhlo, že už asi 2-3 roky nežijeme s mámou, avšak já to za ní v nějakých těch 70% odnáším, protože téměř vše svádí na mě. Jednoduše kvůli všemu řve a vzteká se. Problémy ve škole nemá, aspoň jsem si ničeho nevšiml. To já jsem opak, cokoliv chci, táta či prarodiče odkládají na jindy. Např. už více než rok čekám na nový telefon, který stojí něco málo přes dva tisíce (minulý jsem si kupoval ze svého).

Dalším problémem jsou "špatné" známky ve škole, chodím do sekundy osmiletého gymnázia. Učím se necelou hodinu denně, ale občas přinesu dvojku. Co naplat, táta si zvykl ze základky na samé jedničky a tak dostávám často vynadáno i za tu dvojku, potom se musím učit třeba 2-3 hodiny a ještě k tomu dostávám zákaz počítače, většinou tak na tři dny. Samozřejmě s trojkou nebo čtyřkou to je horší.  

V poslední řadě bych rád zmínil, že s matkou jsem v kontaktu přes dopisy (asi 1x týdně).  

Nevím co s tím dělat. A další problém je, jak to rodičům říct. Tátovi o problémech se sestrou říkám už více než rok, on říká, že se s tim nic nedá dělat, že si jí nemám všímat. Samozřejmě že to nejde... poslední dobou se to už nedá vydržet.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2007x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Špatné soužití s tátou a sestrou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.10.2012 15:44 Uživatel: Barča
Téma: Mamka ve vězení, sestra se vzteká - složité soužití
Text uživatele: 

Tvůj tatínek je určitě rád za to, že to nějak zvládá, když na vás dva zůstal sám a je rád, že prarodiče vypomůžou. Sám má dost náročnou práci (krátký - dlouhý týden) a tak se nediv, že tebe už považuje už za toho rozumějšího i když si jistě uvědomuje, že ani pro tebe to není lehké mu s tím vypomoci. Není v jeho moci usměrnit osmiletou sestru, protože ta ještě nedokáže pochopit tolik jak ty. Proto tvůj tatínek říká, aby sis toho nevšímal. Zároveň se ale bojí o tvůj prospěch ve škole. Když čtu, co a hlavně jak, jsi tady napsal, vidím, že jsi na tom hodně dobře, líp, než leckterý dospělý. Tvůj tatínek na tebe může být pyšný. Teď to jen zkus nějak vydržet, časem bude i sestra rozumější. Věř, že to tatínkovi hodně ulehčíš. A telefon? Třeba zkus tatínkovi připomínat, co bys rád viděl pod stromečkem. Vánoce tu budou cobydup.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mamka ve vězení, sestra se vzteká - složité soužití
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny