mojra.cz

Téma: Můj život - nezájem rodiny a ignorace mého okolí

09.11.2014 14:51
Uživatel: qwert
Věk:  20
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den, trápí mě několik věcí. Trochu to popíšu.

Za mlada jsem rád hrál bráchou na zahradě fotbal, jenže poté hlavně táta měl pořád něco proti tomu, že to hrajeme ne zahradě, že prý se tím zničí jeho květiny (on je totiž do své zahrady hrozný, nic jiného ho kromě toho a TV nezajímá, dále táta žije doteď se svojí mámou, neboli mojí babičkou). Tak jsem si chvíli hráli na silnici, tak skoro nikdo nejezdí, tak nebyl problém ale tam mě to nebavilo.

Poté přišli sousedi, jezdili jsme s nimi na kole někdy i celí den, chodili jsme s k nim na návštěvu a hráli si tam, problém byl opět v tom, když chtěli jít k nám, dostal jsem akorát vynadáno a oni taky.

Děda nám například ukázal psaci stroj, to bylo pro nám tehdy něco neuvěřitelného. Později jsme objevili, že babička má na svém rádiu možnost nahrávat na kazety z mikrofonu a tak jsme nahrávali různé příběhy podobně jako teď např. pořad Partička.

Přišla škola a u se to začalo měnit, spoluáci si ze mě dělali spíše srandu, tak jsem tam zůstal sám. V páté třídě se ale stalo něco, co možná dočastně změnilo změnilo mojí budoucnost, podepisovali jsme si fotografie a já jak jsem obcházel jednotlivé spolužáky, tak jsem si uvědomil, že jsou to vlastně skvělé lidi. Tak od té doby jsem se snažil je trochu brát pozitivně, ale to bylo asi tak vše. Protože už jsem bral fotbal a vůbec všechno co jsem mlada dělal rád záporně, tak mě nikdo vlastně pořádně nepoznal, no a při těláku jsem to s nimi vlastně nikdy moc nehrál.

A pak se začal více používat Internet a tak si začali chatovat přes facebook. To já jsem tehdy doma neměl ani PC, tak jsem dostal PC k Vánocům, vůbec jsem na něm nic neuměl dělat, ale za dva roky jsem se to trochu naučil.

Přišla doba hledání střední školy, doma mi pochopitelně opět nikdo s tím doma neporadil a tak jsem si zvolil IT a správce sítě.

Na intru jsem se naučil více samostatnosti, první rok jsem dostal skvělého spolubydlícího, dobře jsme si rozmuměli. Druhý rok už jsem měl na intru vlastní notebook a tím jsem se vlastně plno věci naučil, ostatním na intru jsem s IT téměř nestále s něčím pomáhal a tak pro mě maturita nebyla problém. Během pobytu jsem prošel téměř celou Plzeň, plno jsem tam toho nafotil.

Ke konci školy mě jeden spolužák motivoval posilovat a tak jsem se do toho pustil a tím jsem získal konečně od té doby, co jsem šel poprvé do školy sebeduvěru. Doma si toho kromě bráchy a babičky opět nikdo nevšiml (alespoň to tak vypadá), přitom jsem si tím už docela dost změnil postavu.

A nyní jsem si to začal uvědomovat, že na mě rodina vlastně sere a kvuji tomu mám tak divný život a ostatní mě taky tak asi i vnímají. Mám delší dobu založený facebook účet, ale až teď jsem ho trochu začal používat. Cokoliv tam dám, nikoho to nezajímá. Pár opravdu kamárádů ale mám. Rád bych se ale alespoň částečně vrátil k mojim začátkum, protože to jsem já.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1618x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Asi špatný zájem rodiny, ignorace ostatních
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.11.2014 16:33 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Můj život - nezájem rodiny a ignorace mého okolí
Text uživatele: 

Trochu mi chybí pointa. Netuším, zda očekáváš nějakou reakci či zda ses chtěl  "pouze " vypovídat.  

 
09.11.2014 19:28 Uživatel: qwert
Věk:  20
Téma: Můj život - nezájem rodiny a ignorace mého okolí
Text uživatele: 

Tak vypovídat jsem se v podstatě chtěl také. Jde mi ale o nějaký názor o co jsem v životě zřejmě přišel, že tomu tak je. Podle mě ve škole jsem měl příliš nizké sebevědomí a nyní vyšší sebekritiku.

 
09.11.2014 20:37 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: Můj život - nezájem rodiny a ignorace mého okolí
Text uživatele: 

Sebevedomi roste se sebeduverou. Hodne deti ci mladistvych se v hleda a teprve v dospelem veku si uvedomuji, kde je vlastne pricina jejich nejistoty. Jsi vnimavy kluk, premyslivy. Neco jsi dokazal a muzes byt na sebe pysny. Verim, ze az se odstehujes z domova, budes na tom jeste lip. Hlavne nebrec nad tim, co bylo, ale divej se dopredu.
Hodne stesti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Můj život - nezájem rodiny a ignorace mého okolí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bratrův tchán s tchýni si dělají nárok na můj majetek 4 488x
Já, partner a ta třetí 5 478x
z přítele doma dělají workoholika 2 344x
Chodím s ladyboyem a nevím jak to říct rodině 3 721x
Jsem neprůbojný a nevím jak navázat vztah a o čem mluvit s holkama 1 518x
Chtěla bych si popovídat, vzájemně se podpořit a naslouchat si 3 485x
Známá nechce abych před ní mluvila o příteli - pokračování 16 614x
Jsem mrtvá zevnitř - dohnala mě minulost 7 915x
Nevyznám se ve své kamarádce a v tom co si myslí o mě a mužích kolem mě 8 532x
Se spolužáky si nerozumím, nemám kamarády, ani přítelkyni - co teď? 2 541x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny