Téma: Malus a pojištění automobilu, motocyklu

13.05.2011 07:08
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Prý my slušní řidiči doplácíme na laxnost pirátů silnic a bude zaveden malus - znevýhodnění pojistky automobilu či jiného motorového vozidla

Našel jsem definici:

Malus je přirážka k pojistnému za každou pojistnou událost, při které došlo k plnění (tzn. za škodu, kterou jste způsobili, a kterou musela pojišťovna hradit). Za každou takovou pojistnou událost je pojistníkovi (ten, kdo pojištění sjednal) u DIRECTu odečteno 24 bezeškodních měsíců. V praxi to pak znamená, že se vám buď sníží sleva na pojistném (bonus) nebo, dostanete-li se „do mínusu“, zdraží vaše pojistka. V případě havarijního pojištění se u DIRECTu peněžní přirážka neuplatňuje.

Považuju to za krok správným směrem. Není důvod, aby slušní a neslušní řidiči měli stejné podmínky. Kdo častěji bourá a jezdí jako prasátko, ať má pojištění určitě dražší. Když jsme byli malí a neposlušní, dostali jsme přes zadek. Tak ať i tito lidé dostanou přes prdel(ku).

Nechci se rozepisovat kolik kritických situací vidím denně na silnici a dálnici (jezdím do práce a z práce). Malus má svůj smysl.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.05.2011 11:27 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Malus a pojištění automobilu, motocyklu
Text uživatele: 

Avatárku, ale malus se uplatňuje takovýmto způsobem už roky jak na povinném ručení tak i na havarijním...mimochodem u toho havarijního je to trochu "úsměvné". Když Tobě neznámý člověk způsobí škodu, protože není znám viník, uplatníš proplacení škody z havarijního pojištění...pokud ho máš...no a následně dostaneš tzv. malus a zdražení pojištění i když jsi sám škodu nezpůsobil.

Takže u povinného ručení to jistě chápu, ovšem u havarijního nikoliv.

 
13.05.2011 12:06 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Malus a pojištění automobilu, motocyklu
Text uživatele: 

Já jsem myslel, že je to nová věc, s malusem nemám žádné zkušenosti. Mluvili o tom v rádiu, nevěděl jsem, že je to už zaběhlé. Možná to mysleli tak jak píšeš.

 
13.05.2011 19:52 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Malus a pojištění automobilu, motocyklu
Text uživatele: 

Nejspíš to je asi myšleno jinak, protože klasický malus už funguje velmi dlouho.

Já ho zažila 2x už před lety. Jednou z povinného ručení, kdy jsem se na náledí opřela o jiné auto...nebyla jsem však poslední, jen co jsem své odstavila, přistálo tam dalšíVyplazující jazyk. Tam mi to chtěla pojišťovna dát na povinném ručení, protože jsem byla uznána jako viník, ale uhádala jsem to nakonec, protože nižší rychlostí jsem prostě už jet nemohla a vina byla na straně správy silnic.

Po druhé to bylo kvůli vykradení, takže z havarijka a to jsme po té radši už zrušili, protože nejenže odmítli zaplatit celou škodu, ale ještě právě uplatnili malus a zdražili pojistku.

 

To mi připomíná...nechce se mi to téma hledat, ale před nějakou dobou jsem se tu ptala jesti někdo nemá zkušenosti s pojišťovnou, když nám neuhradila celou škodu po bouračce.

Nabídla se nám jedna paní právnička, že ten případ převezme a díky jejímu zastoupení pojišťovna promptně oznámila, že vše přezkoumala a rozdíl uhradí vč. nákladů právního zastoupeníUsmívající se.

Vše už je vyřízeno k naší naprosté spokojenosti. Takže snad i pozitivní zpráva pro všechny, kteří jsou v právu, ale nemohou se ho domoci...nedejte se a bojujte!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Malus a pojištění automobilu, motocyklu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny