Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu

28.09.2011 21:47
Uživatel: vladislav
Věk:  27
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den. 9/2011 jsem koupil ojetý vůz. Ihned po koupi jsem narazil na vadu (výfukové plyny ve voze). Po odjetí do bazaru mne poslali za servisním technikem,který mne ujišťoval, že je zřejmě jen ucpaný výfuk a kouř si někam udělal cestu...až bude auto opravené ozve se. Za asi 2 dny jsem pro auto přijel a technik mi řekl, že byl děravý výfuk a různé bludy (1000kč oprava). Po kontrole jsem zjistil, že auto opravené není. Když jsem mu sám řekl, co s autem asi je, tak se vymlouval, že se mi to jen zdá. Po chvíli zjistil, že je prasklá podložka po vstřikem...auto bude za další dva dny. (servis je 30km od bazaru a od mého bydliště). Po dalším zavolání už bylo auto OK (600kč). Ihned po odjezdu mi bylo divné, že se nespíná turbo. Asi po 5km jsem se vracel zpět. Technik nastartoval, auto projel a vše bylo vpořádku (zajímavé). Od té doby jsem autem ujel asi 30km a začalo mi divně pískat turbo (při dálkové cestě). Nyní se mi turbo spíná daleko později a  neskutečně v něm skřípá. Po kontrole mým vlastním technikem vyplynulo, že turbo odešlo. Mám nárok po ujetí asi 500km nárok na vrácení peněz? Vše mi servisní technik dělal bez dokladu kvůli mému ušetření peněz. Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.09.2011 08:29 Uživatel: jan155
Věk:  27
100-500
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

No obávám se, že ne. Vzhledem k tomu, že jste určitěl podepsal v kupní smlouvě větu typu, Kupujícímu je znám stav prodávaného vozidla, a souhlasí s ním, tak se obávám, že na toto jde svézt skoro všechno. I když dobrý právník by s tím něco možná udělal. Bude potřeba na to pravděpodobně sehnat znalecký posudek, který potvrdí, že za to nemůžete vy, špatnou jízdou (a že se to nedalo poznat). Ovšem vzhledem k cenám Vás vyjde levněji koupit nové či repasované turbo od někoho kdo je dělá kvalitně. Já již léta nakupuji u www.turbosport.cz a mohu doporučit, ceny rozumné. Pochopitelně můžete nakoupit i kdekoliv jinde, ale tyhle znám.. Jelikož právní cesta je nejistá a riziko vysoké, můžete se soudit za zhruba stejné peníze jako koupit nové turbo a mít klid, pokud je to na tom autě všechno a nepotřebuje další 90 000,-Kč na servis.

 
29.09.2011 09:02 Uživatel: Vladislav
Věk:  27
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

Já jsem dostal jenom faturu o koupi a nejsem si vědom toho,že jsem podepsal větu tohoto typu. Dostal jsem jen Fakturu, informace o STK + Emise, příručku o pojištění. Nevím jestli s tím můžu jet,když se to turbo točí,ale vycházejí z něho skřípavé zvuky. Mám to do servisu asi 240km. Při koupi vozu jsem dostal záruku na motor a převodovku půl roku a na turbo a čerpadlo jsem se zvlášť ptal. Vždy mě ujišťoval, že se na to záruka vztahuje (na to mám svědka,který se mnou auto kupoval ) a dnes mi do telefonu tvrdí úplně něco jiného.

 
29.09.2011 11:15 Uživatel: jan155
Věk:  27
100-500
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

Klasika, zajímavé je, že k tomu není žádná smlouva. To bych nekoupil. Jste firma? Záleží taky na tom, jestli jste to koupil na základě občanského zákonníku nebo obchodního (opět bývá specifikováno ve smlouvě), ovšem pakliže protistrana tvrdí že NE (tedy bez záruky), pak zbývá jen ten soud. Je mi líto.

 
29.09.2011 18:22 Uživatel: Vladislav
Věk:  27
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

Ne bohužel firma nejsem, ale lháři jsou to výborní. Do telefonu mi řekl, že by byl sám proti sobě,kdyby mi dal záruku na čerpadlo, turbo a vstřiky. To prý není součást motoru. Záruka se vztahuje snad asi jenom na to, kdyby mi z motoru vyběhla klikovka. Nevím na základě kterého zákníku jsem auto kupoval,a ni nevím, kde bych to měl zjistit. Jenom nevím, proč jsem nedostal žádný upozornění na to, co může být na autě špatný ( co je třeba zkontrolovat, př. vyměnit ). Pokud jsem toto u nich podepsal, tak bych měl mít nejméně aspoň kopii ne?

 
30.09.2011 06:42 Uživatel: jan155
Věk:  27
100-500
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

Ano, to by jste měl. 
Buďte rád, že nejste firma s obchodním zákoníkem by jste byl pravděpodobně uplně v pr....
Nicméně s občanským, musíte dostat záruku na skryté vady, což podle mě, tohle všechno je.
Zkuste právníka, případně bezplanou právní poradnu (odkazů je tu dost), šanci si myslím, že máte, i když je to na douho a bude to stát peníze, který mořná někdy uvidíte.

 
02.10.2011 12:07 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Text uživatele: 

Budete v důkazní nouzi - nedokážete mu, že jste tam byl 3x a co jste reklamoval. To je marné ...

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám nárok na náklady na opakovanou reklamaci automobilu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny