Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy

13.04.2020 18:17
Uživatel: fispulienka
Věk:  41
1411227071_p9110423.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj všichni. A nebo spíše všichni motorkáři, nadšenci do motorek, . pokud mezi vámi nějací jsou, protože především je prosím o radu, názor. A předem se omlouvám za otázky třeba hloupé, naivní, . ale lépe snesu odpověď v písmenkách, než posměšný úšklebek od prodavače.

Ještě bych chtěla podotknout, že jsem nikdy netoužila motorku vlastnit nebo na ní jezdit, byť jen jako spolujezdec, ale stalo se. Poslední dva roky jsem se asi 5x na sportovní svezla jako spolujezdec. Pocity byly všelijaké, nijak mě to nenadchlo, ale na druhou stranu to bylo i fajn.

No a proč tedy píšu. Od doby, co mé auto skončilo pro své stáří ve šrotu, jsem si jiné nepořídila. Vystačím si s MHD, ale jsou chvíle, kdybych nějaké přibližovadlo uvítala. Ano, mohlo by to být opět auto, ale vzhledem k četnosti použití, že nemám potřebu jezdit dál než 50km, že nemusím řešit velikost zavazadlového prostoru a bohužel ani místo pro rodinu, mě napadlo, že  by pro mě mohl být řešením třeba skútr. Není to tak, že včera (12.04.2020) mě to napadlo a dnes (13.04.2020) píšu. Dalo by se říci, že posledních pár let vždy na jaře o tom začnu uvažovat. Vyprovokují mě k tomu motorkáři, co mě předjíždějí. Ovšem to jedu na kole

 

No a teď tedy k těm dotazům a ještě jednou se tedy omlouvám, pokud budou hloupé

 

1) na nějakou tu kubaturu stačí prý řidičák sk. B, ale i když mám řidičák na osobák i autobus, řízením motorek jsem absolutně nepolíbená, jak ji mám umět řídit. Pokud si ho půjdu koupit, předpokládá se, že to umím. Stačí si to teoreticky naučit a odfrčet, nebo si lze udělat nějaké jízdy v autoškole?

2) při koupi měla bych brát nějaký ohled na svou výšku? Nosnost je jasná, ale lze už třeba z ůdajů poznat, zda by mi vyhovovala nebo až vyloženě zkusit, zda dosáhnu nohama na zem?

3) na co jiného bych se měla zaměřit, ptát, …

 

Další otázky. už ten skútr tedy (jako) mám.

 

4) samozřejmě nemám garáž, škodí mu sníh a mráz hóóódně moc, když bude aspoň pod plachtou?

5) u auta jsem na zimu vyndávala baterii, i u skútru něco takového lze?

6) jak jsem zmiňovala, neměla bych ho na denní použití, pokud předpokládám, že déle nepojedu,

je třeba lépe ho také nějak "odzprovoznit"?

7) parkovala bych na plácku před barákem, je tam značka a přístřeší pro popelnice, jsou na trhu nějaké

opravdu kvalitní zámky nebo něco podobného, jimiž by se k nim dal připevnit? Nebo nějaký jiný způsob, jak zabezpečit proti krádeži.

 

Ještě mě asi později napadnou další otázky a potřetí a naposled se omlouvám za to, jak hloupé asi jsou. Ale!!! Když vidíte, na co se ptám? šli byste toho? Mohla bych to zvládnout?

 

Děkuji za přečtení i případné odpovědi a všem přeji v té blbé dobé fajn dny.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1562x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: koupit/nekoupit skútr
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.04.2020 05:34 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Text uživatele: 

Nejsem motorkář, tak ber mé odpovědi s rezervou.

ad 1) do 125 ccm s automatem (což skůtry jsou) můžeš u nás řídit i když máš řidičák B. Pozor, toto platí u nás, nemusí to platit ve všech zemích, to pro případ, že by ses chtěla vydat za hranice.

Kondiční jízdy v autoškole bych určitě doporučil. Pokud umíš na kole, tak určitě nasedneš a odfrčíš, ale kvalitní instruktor by ti měl poradit jak s motorkou v běžném provozu, přece jen proti autu nejsi nijak chráněná. Dělám pojistného likvidátora škod na motorových vozidlech a z těch motorek jsou opravdu těžká zranění, mám z toho čím dál větší strach : (

ad 2) nic tě nebude stát, když do vybraných autosalonů napíšeš, jestli je skůtr vhodný pro tvoji výšku, nebo co by doporučili. Každopádně určitě vyzkoušet na místě - a požadovat zkušební jízdu. Však i z toho uvidíš, jestli je to pro tebe.

ad 3) podobně jako u auta - ceny náhradních dílů, velikost servisní sítě

ad 4) spíše bych se bál odcizení, s rozbruskou není prakticky žádný zámek nepřekonatelný a pojištění proti odcizení je na motorky velmi drahé (klidně se můžeš dostat na třetinu ceny motorky ročně)

ad 6) uvědom si, že motorka není vhodná na jízdu v zimě, zejména pro nezkušeného jezdce

 

S kamarády hodně cestujeme, takže nikdo z nás nemá auto, ale téměř vždy si ho půjčujeme, občas si ho půjčíme i v ČR. Při ceně od 500 Kč na den za Fabii (někdy za tuhle cenu máme i Octávii) se ani nevyplatí auto vlastnit. Pravda, není to tak flexibilní, že si řekneš "teď bych si zajela někam k vodě", ale když třeba víš, že budeš potřebovat odvézt něco z obchodu, nebo, že příští týden si chceš udělat výlet na Šumavu, tak se to dá.

 
17.04.2020 20:06 Uživatel: fispulienka
Věk:  41
1411227071_p9110423.jpg
0-100
Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Text uživatele: 

Děkuji moc za obsáhlou odpověď.

 
26.05.2020 09:18 Uživatel: Julie35
Věk:  37
Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Text uživatele: 

Ahoj, píšu trochu možná pozdě.

Ale jsem řidička skútru. Mám řidičák na auto, ale autem nejezdím, protože nechci a papíry jsem si udělala jen z nutnosti. Pak jsem přemýšlela, jak se dopravovat do práce kromě autobusu. Nad touhle myšlenkou jsem uvažovala nejmíň půl roku. Nakonec jsem byla rozhodnutá, že si pořídím elektroskútr. Nikdy v životě jsem na motorce neseděla ani jsem jí neřídila. Přišla jsem se na skútry podívat do obchodu, kde mě jeden zaujal, před prodejnou jsem si ho vyzkoušela. Pak jsem si ještě nechala nějakou dobu na rozmyšlenou a skútr jsem koupila. Začala jsem na něm jezdit prakticky hned, nejdřív po našem malém městě abych se na něm zaučila, tak asi týden a pak už jsem začala jezdit do práce vzdálené asi 15km, po silnicích vedoucích přes kopce a lesy. Ovládání elektroskútru je opravdu jednoduché. Pak už záleží na typu a ceně, výkonu motoru, na typu baterie. Některé jsou na pevno, jiné se dají vyndávat, já zvolila vyndávací, protože nemám vytopenou garáž, takže v zimě tam skútr nechávám a baterii mám schovanou doma. Několikrát mi skútr stál venku na dešti, ten tomu nevadí, je však lepší skútr chránit, minimálně tou plachtou, kterou bývá možné dokoupit přímo na daný typ. Na skútru se dá jezdit i v chladnějším počasí, ale pokud někde necháš skútr dlouho stát a je pod 10 stupňů, je to pak poznat na výkonu a při mrazu hrozí poškození baterie. Co se dále týká parkování, neexistuje žádná ochrana, která by zabránila v krádeži jako takové. Když rafnou skútr 2 chlapi a naloží je do dodávky, je vymalováno hned. Ostatně tak jako u jiných krádeží, pořádný zloděj si vždycky cestu najde. Na běžnou ochranu ale stačí skútr zamknout včetně řidítek, některé mají i alarm. No a bez baterie s ním nikdo taky neodjede. Co se týká výšky při sezení, je třeba opravdu osobně vyzkoušet. Já měřím asi 174cm a nohy mám pohodlně na zemi, jinak jsem celkově se skútrem spokojená, povinné ručení vyjde asi na 300, -   stk při koupi nového skútru je pak za 6 let, takže při pravidelném dobíjení baterie, téměř žádné náklady.

 
02.07.2020 13:48 Uživatel: anana1
Věk:  33
Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Text uživatele: 

Dobrý den. Co se týče té udržby po zimě, doporučuji kouknout na tento článek, který to přímo řeší : )

https://scooter-tuning.cz/jak-na-to/co-zkontrolovat-po-zime/

 
05.08.2020 21:41 Uživatel: fispulienka
Věk:  41
1411227071_p9110423.jpg
0-100
Téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Text uživatele: 

Děkuji moc za vaše rady.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Koupit/nekoupit skútr - rady, diskuze, tipy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny