Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?

08.06.2015 08:41
Uživatel: Nona
Věk:  50
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Zajímalo by mne, zda má někdo také podobnou nechuť k cestování, jako já?

U moře jsem byla 2x za svobodna (Bulharsko),  později  6x s dětmi (Chorvatsko, Itálie), posledních 5 let (2010-2015) sedím doma na zadku.

Děti mi odrostly, asi 2 roky (2013-2015) jsem bez partnera, takže ani není cestovat s kým. Mám dospělé děti a matku (75 let).   Protože si musím v práci vyčerpat nárok na dovolenou, čerpám a trávím dovolenou ve svém bytě. Většinou si naplánuji nějakou práci doma (malování, mytí oken, kuchyňské linky). Nějaký den trávím sháněním oblečení na léto, příp. něco dokupuji do domácnosti.

Odpočívám s knihou a kávou na balkóně.  Léto uteče, ani nevím jak, kolegové se vrací opálení od moře, ale já nezávidím. Prostě nemám potřebu cestovat, ani mě nezajímají cizí kraje, nelákají mě poznávací zájezdy. V podstatě jsem dříve jezdila vždy jen kvůli dětem příp. partnerovi. Jak to máte Vy, je někdo také takový necestovatel, jako já??

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2524x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem nenormální?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.06.2015 09:03 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

Cestování někoho baví a jiného ne. Cestovat i necestovat – obojí je normální. Někdy je více vidět z videí na internetu než z reálné cesty tam a zpět a i přes internet se dá toho stihnout více.

Například zde: https://vimeo.com/2208194 nebo zde https://vimeo.com/30581015 (je to ve vysoké obrazové kvalitě, vyžaduje to dobré internetové připojení)

 

Pokud Ti vyhovuje trávit čas doma v klidu, v bezpečí s kávou, a vyhýbat se nájezdům islamistů, brouků a jiné havětí, tak říkám proč ne.

 

 

 

Jindy možná dostaneš náladu jít se podívat ven a taky to bude fajn.  

 
08.06.2015 10:03 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

Objecila jsem nádherný název pro pronikání islamistů na nová území. -turbanizace.  

 
08.06.2015 11:29 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

alt

 
08.06.2015 09:37 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

Já se hlásím, mám to stejné. Jezdím jen na výlety,   14 dní dovolená v kuse je pro mě za trest, doma to vydržím ale u moře počítám dny kdy pojedu domů, tak už nejezdím. Nikomu to neříkám, protože jaksi nejsem in. Doma jdu na zahrádku, na kolo, na výlet-když chci tak něco dělám nebo nedělám nic, mám svůj komfort-prostě pohoda, ideální dovolená. Na týden do termálů do Podhájské na Slovensko-lepší než u moře a moje staré kosti si lebedí v teplé vodičce, naberu energii a je mi dobře.

 
08.06.2015 09:58 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

Tak jistě jsou lidi, kteří nemají koníčky a v podstatě je jakoby nic moc nezajímá, ale pokud jim to nevadí, proč to řešit? Všichni nejsme stejní, proti gustu žádný dišputát. Na to není žádná norma, jde oto, jak se člověk ve svých aktivitách cítí, co pokládá za obohacení života, jak kompenzuje pracovní zatížení taky záleží na temperamentu.

Já jsem třeba vášnivá bruslařka, začínající paraglidistka a manžel má rád canyoning, takže při takto strávených dovolených je nutné prožít několik dnů,  kdy po sobě lepíme náplasti a obohaceni kapánek sténáme. jenže to opravdu není pro každého. Manžel pracuje stejně jako já v pomáhající profesi a potřebujeme se odreagovat. A podle mě, jsou na to brusle a sem tam nějaký ten let střemhlav (kontrolovaný velice) nejlepší. Vyčistí to hlavu, myšleno obrazně, ne, že si tedy sedřem skalp.

No jsem normální já?

Ano, protože mám (pro mě, ostatní to jsitě zvládají líp) nářočnou profesi, při které vznikají afekty a pak se potřebují vybít.  Třeba jízda na kole, pokud bych tedy zrovna nesjížděla Hindúkúš, nepomáhá, prostě by ta hlava šrotovala dál a ani bych neměla pocit, že jsem si dala pěkně do těla. , navíc mě to nebaví.

Kdybych ale byla hasička, asi bych si přála strávit dovolenou četbou.

Ale mít třeba celkově nenáročnou práci, spíše mechanickou, nižší míru temperamentu, možná bych měla potřebu mít celkově nižší tempo. A uklizenější byt.  alt

 

 
02.04.2024 11:10 Uživatel: ivapekarova17
Věk:  28

Město:Beroun

Téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Text uživatele: 

Naše dovolená se kompletně změnila před několika lety kdy se nám narodila dcera Anička a od té doby vlastně plánujeme veškeré dovolené a volné dny jen a pouze s rodinou. Naposledy nám vytrhla trn z paty https://www.luznice-pujcovna-lodi.cz/ půjčovna lodí Tábor, která měla volné lodě a to opravdu v době velké vodácké slávy o víkendu

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nechuť k cestování (s dětmi a bez partnera) - je to nenormální?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny