Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar

10.08.2011 11:21
Uživatel: Andrea
Věk:  23
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Trápí mě moje vlasy, které jsou velice jemné, nedrží tvar, postrádají pružnost i lesk, u hlavy se rychle mastí a taky vypadávají. Moje přirozená barva je světle hnědá. Od nějakých 17 do 21 let jsem si vlasy lehce zesvětlovala, na takovou přírodní střední až tmavší blond, někdy jsem měla i lehký přímo platinový melír. Vlasy jsem nosila do půlky zad a byly krásné, lesklé. V těch 21 jsem se rozhodla si je přestat jakkoliv barvit. Teď je mi 23, mám vlasy ostříhané po ramena, nebarvené a jejich kvalita šla rapidně dolů (viz počáteční komentář). Vůbec nevím, jak jim navrátit původní lesk a krásu. Zkusila jsem už spoustu balzámů a masek - z drogerie i těch po domácku vyráběných, taky bezbarvou hennu a změna žádná. Bohužel se mi vlasy mastí tak hodně, že si je musím mýt téměř každý den. Může být toto příčinou zhoršení? Zesvětlované vlasy byly sušší, takže mi stačilo mýt 2x do týdne. Jinak nikdy jsem nedržela žádné diety, nejsem nijak nemocná a beru asi 4 měsíce biosil a zinek, nepociťuju však žádnou změnu. Může mi pomoct paradoxně to, že si vlasy zase nabarvím nějakou šetrnou přirozenou barvou? Nebo dám alespoň melír? Děkuji moc :)

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.08.2011 16:26 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Text uživatele: 

Mě moc pomohlo na padání vlasů když jsem do nich vtírala Panthenol pěnu. A taky jsem si koupila panthonol tablety. Přestaly padat a i lesk zíkaly.

 
14.08.2011 12:37 Uživatel: venturapavel@seznam.cz
Věk:  64
Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Text uživatele: 

   Jemi 62let ,jsem muž.Během posledního půl roku mi náhle silně padají vlasy a řídnout.
 Co mám dělat?

 
14.08.2011 13:51 Uživatel: Indiánka
Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Text uživatele: 

Andrejko.

Příčin může být spoustu.Málo spánku,kouření,málo vitamínů,minerálů,stres.Nech si zkontrolovat funkci štítné žlázy-endokrinologická ambulance:hormonální stav v těle-obvodní lékař,gynekolog,ale i na již zmíněné endokrinologii by ti to mohli ze vzorku krve vyhodnotit.

Kvalita vlasů je většinou dána geneticky.Zkus také pít čajík z kopřivy-obsahuje křemík,který prospívá kvalitě a lesku vlasů,8min.louhovat.Po umytí vlasů si je oplachuj kopřivou,nebo si pořiď vlasovou tinkturu z výtažku kopřivy.

A pozor-každodenní mytí vlasům moc neprospívá!

Co takhle jemná trvalá?Objem vlasů se zvětší a nebudou se tak mastit.Ale pokud by ses takto rozhodla,počkej raději,až se Ti vlasy trochu spraví-lesk.

 
01.09.2011 14:11 Uživatel: Sedmikráska
Věk:  38
Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Text uživatele: 

Výborný přípravek proti padání vlasů jak u žen,tak i u mužů je Biohar-aktivátor vlasů s přírodním hyaluronanem.Prodávají ho v lékárně a opravdu pomáhá...

 
01.09.2011 18:16 Uživatel: řasy
0-100
Téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Text uživatele: 

Milá Andrea. Hovorí sa „ vlasy koruna krásy“ a samozrejme každá žena ich chce mať pekné.  Tak ako Ti radí pani/slečna ? Indiánka, treba si dať vyšetriť, či nie je znížená funkcia štítnej žľazy, dostatok železa z krvných testov , alebo stála únava a nedostatok spánku. Pre zdravé , krásne a lesklé vlasy platí zásada: 80% môžeš urobiť z vnútra a 20% z vonku. Našla som po mojom otcovi malú starú brožúru „ Staré, dobré a vyskúšané rady“ od Agáta Sedliakova, kde na mastné vlasy do poručuje umývať odvarom z Heřmánku. Na 1 liter vody 4 pol. Lyžice Heřmánku. Pani  Maria Treben „ Zdraví z boží lekarny“ doporučuje:  taktiež Heřmánek, alebo tinktúru z oddenku kopřivy. Pri silnom vypadávaní vlasov radí masírovať pokožku výluhom z " Ořešák královský."  S pozdravom Usmívající se sluníčko

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zhoršení kvality vlasů - mastí se, vypadávají, nedrží tvar
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny