Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?

28.11.2012 18:51
Uživatel: Trist
Věk:  33
0-100
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Ahoj všem co toto téma čtou a tráví nad ním čas.

 

Předem, než jsem se rozhodl toto téma založit jsem pročetl jiná témata podobného znění.

     Mám starosti (kdo ne v tuto dobu že). Rozešla se semnou nedávno (14 dní) přítelkyně, po čtyřech letech společného žití a bydlení. Každopádně je to nepříjemné pro každého člověka co toto prožije. Před ní jsem měl pouze dlouhodobé vztahy cca 2 - 5 let, z těchto vztahů mi zůstaly tři děti o které jsem přišl a vídám a platím pouze na jedno. Prožil jsem si už hodně zklamání a kopanců od života jak ze vztahů tak v rodině. Můj otec byl od mládí po vězeních a já si ho pamatuji pouze z vánoc (rok už nevím) kdy jsem byl hodně malý a dostal jsem od něho skateboard (nikdy nezapomenu). Mamka měla snad každou chvilku někoho jiného, proto jsme asi tři sourozenci a každy máme jiného otce a vztahy mezi námi nejsou ideální. Možná je to i důvod proč jsem s partnerkama tak provázáný citově a jsou jediné co na světě mám. Nikdy jsem nebyl na své okolí nepříjemný a nijak násilnický, spíš naopak. Na své přítelkyně jsem nikdy nezvýšil hlas nebo je snad dokonce udeřil (na to bych nikdy sílu neměl).

     Proto mám teď myšlenky vše ukončit a nevím co dá. přišel jsem o práci kde jsem byl 5 let a tam i poznal svou partnerku. Vím, že nemám právo si sahat na život, ale když se ohlednu co po mě zůstalo, tak toho moc není. Mám též exekuce v celkové častce 500.000, - a snažím se je splácet jak jen nejlíp to jde dle mých finančních možností. Cítím že tato partnerka byla pro mě ta PRAVÁ, nevím proč ale cítím to tak. Ukončení vztahu bylo z její strany a já to respektuji protože vím že jsem nebyl takový jaký jsem byl na začátku. Hrál jsem on-line hry a trávil nad nimi víc času než je zdrávo. Uvědomuji si své chyby a chtěl bych zpět to málo co jsem ztratil, ale vím že už není návratu. I když si sáhnu na život tak možná ublížím pár lidem, ale v mé situaci to asi jinak ani nejde. Nerad někomu ubližuju, ale opravdu už nevím jak z toho ven. Na to abych měl spokojený život jsou opět potřeba peníze. Když jsem chtěl svou situaci řešit jednou půjčkou na splacení všeho a splácet pouze jednu, všude se otočily zády.

     Můj názor na sebevraždu byl a je takový že je to jako s tetováním "když nevíš co chceš, nenechávej se tetovat". Ale i pres to to jinak nevidím než že sáhnu po tomto nechutném řešení.

    Děkuji za strávený čas čtením a děkuji za názory ať jsou jakékoliv.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4062x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Spousta rad a řešení,sle nenašel jsem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.11.2012 19:03 Uživatel: Julie
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

  Tys fakt nekecal!   Je to síla!   Asi bych začala řešit a né utíkat. Jenže jak a co nejdřív? Nějakou práci? Začít splácet? Těžko radit, ale zasebevraždit se není řešení.

 
28.11.2012 19:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Prožíváš totéž, co tisíce dalších denně a proto se o tom i hodně píše. Samozřejmě, že i když máš pocit, že všecko skončit by bylo to nejlepší řešení, v koutku duše víš, že je to nesmysl a že život může být i krásný. Nepromarni ho a zkus si pčečíst tohle...

 

 
28.11.2012 19:20 Uživatel: Trist
Věk:  33
0-100
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Ano vím že je to nesmysl a vím že to prožíva tisíce dalších. Ale síla už dochazí na řešení toho všeho, stejně jako dalším tisíce lidem.

 
28.11.2012 19:17 Uživatel: Trist
Věk:  33
0-100
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Vždy jsem všechno řešil, práci hledám neustále, ale v dnešní době by mě snad vzali na krádeže nebo jinou nelegální činnost. Snažím se jak to jen jde, ale ty síly už pomalinku docházejí. Mě by ke štěstí stačilo opravdu jen málo a to práce, člověk přestane myslet na hovadiny a může pokračovat dál i když s bolestí v srdci. Mimochodem jsem nevyučený, ale zato jsem velmi manuálně zručný, ani s hlavou na tom nejsem zle když jsem mohl dělat mistra ve výrobě. Ale co to už je minulost.

 
28.11.2012 19:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Máš k dispozici internet, zkus si projít TOHLE, kromě toho si vyhledej stránky firem, které jsou u vás v okolí a pokus se je oslovit emailem s motivačním dopisem. Už tahle činnost Ti zabere čas, který Ti teď dovoluje myslet na hlouposti. Jdi do toho, snaž se a uvidíš, že se podaří... i když určitě ne hned, ale co víš....

 
28.11.2012 19:49 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Minulost byla a přítomnost je. Děvčata ti odpověděla dobře a co více psát. Věnuj se a žij v přítomnosti na minulost nemysli. Pokud jsi skutečně zručný, tak máš dveře otevřené, jenom tomu věř. Každý máme ve svém živoťe nějaké těžké období, ale po překonání něčeho takového nás to posilní a posune dál.

 
28.11.2012 20:40 Uživatel: Evas
Věk:  54
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Já si myslím, že je třeba změnit myšlení, a to od nechuti k chuti do života a nepadat pod současným neúspěchem. Ale v tom si musí pomoct vždycky každý sám. My tě tady můžeme jen podpořit, ale v tom konání, ne vzdávání se. V každém okamžku našeho života máme šanci něco pro sebe udělat. I když jsme to dosud nedělali- možná právě proto...

 
28.11.2012 21:28 Uživatel: Michael
Věk:  42
0-100
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Na sebevraždu rovnou zapomeňte. Pokud to uděláte, v tu ránu jste zpátky a to co jste nedořešil budete muset dořešit. Je nutné žít. Je nutné projít život, který máte. Jsou důležité věci o kterých ani netušíte, protože se Vám zdají ve Vašem životě obyčejné a všední. To co prožíváte jsou nakupené nasledky Vašich minulých činů. Je to pořádná porce. No, jak jste si to nachystal, tak to máte. happyexcitedJen pro úplnost dodám, že jste si to "nachystal" nevědomky.  Je zbytečné se ubíjet minulostí a sám sebe litovat či shazovat. Začínejte vždy z bodu kde se právě nacházíte. Tam je Vaše duše. Vždy je v této chvíli, jestli mi rozumíte. Právě na tom řešení pracujete, víte to? No je a asi ještě to bude fuška.... happy Pokračujte, pokračujte, ...... A znáte to:

Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno.
Neboť každý, kdo prosí, dostává a kdo hledá, nalézá a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.

 
28.11.2012 21:59 Uživatel: Trist
Věk:  33
0-100
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Děkuji všem za rady a odpovědi. Nikdy jsem se k problémům, které mám a které jsem si zavinil sám, netočil zády a naopak se je snažil řešit. Ale podstata věci je taková že docházeji síly a nevím kde a jak načerpat nové. Snad se to vydaří a někde se prostě oběví.

 
29.11.2012 09:42 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Text uživatele: 

Chlape... kruci, není toho málo, ale jsou tací, co toho mají na hrbu i víc, neboj, zvládneš. Někdy dochází síly proto, aby si člověk prostě MUSEL vydechnout i kdyby měl pocit že nechce nebo dokonce nemůže, ale vydechneš si a půjdeš dál a líp. V2řím, že práci seženeš, možná to nebude luxus, ale s ubytovnou ti to vyřeší dvě mouchy jednou ranou, dluh půl mega není příjemný, ale je ti málo, zvládneš i to, jsou starší, v podobné situaci a taky bojují, s úsměvem to jde líp a taky s vírou v lepší a hlavně v sebe, To vnitřní přesvědčení je motor, který ti bude vrnět i když pojedeš zas chvíli do kopce. Ale žádná cesta nevede jen do svahu, vždycky se to střídá a pak, čím víc do kopce, tím lepší nehoře výhled, tak to nevzdávej v půlce happy dokožeš to... Možná i když máš pocit, že partnerství je to, co tě drží nad vodou zkus se místo vztahů k ženám ( a plození dětí) soustředit nějaký čas výhradně na sebe, své zájmy a svou práci. Tvůj prvotní zájem je být v pohodě sám se sebou a vyzařovat to, pak přijde práce, kdo by dmítl chlapa, je v pohodě - vnitřn, s prací přijdou peníze a s nimi určitá materiální jistota, pak následně i další vztahy, jenže už se na ně nebudeš tolik vázat, budeš se spoléhat hlavně na sebe happy síla přichází zevnitř. Držím palce, NApiš, jak se daří, určitě, kdyby nkdo z nás věděl o práci, která by se ti šikla, dá ti echo...

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bez práce a přítelkyně, jen s exekucí - řešení je sebevražda?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Koronavirus - diskuze o současné situaci 15 892x
Jaká hudba na pohřeb? 2 582x
Také znáte lidi, kteří rádi hrají ruskou ruletu? 5 606x
Konani lekare - nazory 3 674x
Egyptologie 1 645x
Petr Hübel - inspirativní příběh bojovníka s rakovinou 18 1417x
Co když je vesmír jen hra a my jsme součástí superpočítačové hry mimozemšťanů? 11 1265x
Nemá smysl šetřit vodou - úvaha, diskuze, názory 1 980x
Mimozemšťané stvořili náš svět - diskuze, názory 5 1384x
Dospělí synové tráví volný čas s rodiči - názory 24 1987x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny