Téma: Význam slov - PIRÁT a RADIKÁL

16.08.2013 14:46
Uživatel: MitsCa
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Navedl resp. připoměl mi to Méďa tím článkem, že se radikálové srocují po celé ČR, na jistou věc (téma Protiromské protesty se šíří Českou republikou - máme se začít bát?), jejíž první díl slýchávám již dlouho, ale poslední dobou se toho objevuje více. A to jakési znehodnocování slov.  

Zejména mě jde o slova: pirát, radikál a pi*a. Tohle poslední není až tak znehodnoceno, ale tím jak my chachaři jej používáme v pokřicích Baník pi*o! a je i na šálách vyšité apod. , tak se mi zdá, že se to mělo utnout v zárodku nebo měl klub proti tomu VČAS zakročit. Teď už je pozdě.

Další slova, co slýchávám často a zasluhují se o to média, která jsou opravdu nebezpečná tímto, jsou pirát a radikál.

Prosím vás, dnes každý, kdo jede kapku rychleji nebo nepustí babinu na přechodu, je nazýván pirátem silnic a lidi ho začnou pranýřovat. Už to bohužel slýchávám i v dopravě na Impulsu a věřte mi, že jezdím hodně a spíš se setkávám s debilama, co jedou v levém dálničním pruhu max. 100km/h a neuhnou, nebo mimo obec pořád 60 km/h a ještě se u toho smějou, než že by mě někdo ohrožoval vysokou rychlostí.

Další - radikál - teď se to projeví, protože ani opravdových radikálů není dost, aby zacpali celou ČR. Na ty demonstrace půjdou i slušní lidi, kteří těch jednich mají už dost. A nemyslím politiky. alt ale ve článcích a v TV to budou všichni radikálové a ti jsou to nejhorší. Ale proč se to děje? Všichni hledají důsledek, ale není lepší se podívat na příčinu? A to platí i u dopravy - ude je nejjednodušší napsat "nepřízpůsobil jízdu stavu vozovky, nezvládl řízení" a hotovo, případ uzavřen.  

 

Jak se na to díváte vy? Znáte ještě další slovo, která jsou zobecňována na většinu nebo se nad nimi už mává rukou?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1795x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Význam slov - PIRÁT, RADIKÁL
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.08.2013 21:42 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Význam slov - PIRÁT a RADIKÁL
Text uživatele: 

Před nedávnem jsem luštil křížovky na téma o pirátech a historii pirátství.

Pod slovem pirát si moje podvědomí představuje muže neboli ženu, kteří jezdili po moři  a ničeho se nebáli.

 

Slovo radikál mám raději ve formě, radikální rozhodnutí.  

 

 
17.08.2013 21:23 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Význam slov - PIRÁT a RADIKÁL
Text uživatele: 

Napadá mě takové všeobecné slovo - PUBERŤÁCI… zvlášť když je myšleno nějak hanlivě, tak mi nějak nesedí. např. : " To je hrozný, chováš se jak puberťák …! "

Já si totiž na nějaké zvláštnosti v době puberty našich kluků nevzpomínám. Buďto jsou v pubertě ještě teď , protože jsem si nevšimla, že by něco v jejich povaze odeznělo , anebo se prostě přede mnou a v našem blízkém okolí chovali úplně normálně, že jsem nějaké velké změny v jejich povaze nezaznamenala …. oproti třeba jiným klukům v tomto věku, kteří si dokazovali svoji sílu tím, že ničili lavičky a houpačky na dětském hřišti a dělali podobné blbiny. Takže není puberťák jako PUBERŤÁK….

 
18.09.2013 11:33 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Význam slov - PIRÁT a RADIKÁL
Text uživatele: 

Mici, jsou to REBELOVÉ!!

   Novináři všechno rozmazávají, aby to bylo velké a zajímavé a lidé to četli… Kdyby napsali, že skupina slušných občanů vyšla do ulic s transparenty, protože jim vadí cikáni, přečte si to o polovinu míň lidí, než když napíší, že se konala divoká demonstrace, kde radikálové vykřikovali rasistická hesla apod.

     Lidé rádi přehání a zveličují - opět je to působivější. Já za piráta silnic ozančuji sebe a svou 106, když valím po D1 celých 110km/h a vytáhnu to na 120, abych předjela starou škodovku Tohle označení já používám jako ironii, vtípek. Ti, co ohrožují nebezpečnou jízdou odemě mají jiné, nepublikovatelné názvy.

   A jinak se s "špatně používanými" slovy nebo úslovými potkávám dennodeně, nejen v odborné terminologii. Pro různé patologické stavy se používají nesprávná označení, protože autor blogu si myslí, jak jeho dílo bude zajímavé, když do něj švihne pár latinských názvů - bohužel většinou bez toho, aby si přečetl, co použitý název opravdu je a znamená.

    Na závěr jde o úsloví, kdy se někdo potí jako prase nebo jako myš. Ani jedno z těchto zvířat se nepotí. Tedy prase ano, ale úplně minimálně, takže člověk "zpocený jako prase" by vlastně vůbec neměl být zpocený (nebo tak leda na nose) . A vlastně - kolik nohou mají zvířata? Nebudete tomu věřit, ale jen dvě. Anatomie veterinární vychází z humánní a proto mají i naši čtyřnozí přátelé dvě ruce a dvě nohy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Význam slov - PIRÁT a RADIKÁL
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Koronavirus - diskuze o současné situaci 17 1349x
Jaká hudba na pohřeb? 2 708x
Také znáte lidi, kteří rádi hrají ruskou ruletu? 5 680x
Konani lekare - nazory 3 785x
Egyptologie 1 730x
Petr Hübel - inspirativní příběh bojovníka s rakovinou 18 1521x
Co když je vesmír jen hra a my jsme součástí superpočítačové hry mimozemšťanů? 11 1349x
Nemá smysl šetřit vodou - úvaha, diskuze, názory 1 1072x
Mimozemšťané stvořili náš svět - diskuze, názory 5 1524x
Dospělí synové tráví volný čas s rodiči - názory 24 2103x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny