Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?

02.02.2012 18:36
Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Uplatnění hypnózy je velmi široké: neurózy - neurastenie, různé fobie, hypochondrie aj. , nespavost, obezita, astma, ekzém, závislosti (nikotin, lehčí formy alkoholové závislosti), impulzivita, lehké deprese, tréma, snížené sebevědomí, ale s jistou dávkou zdravé skepse třeba bolest, bradavice, alergie nebo neplodnost, kde nebyly prokázány tělesné příčiny............ Dobře, to mám z netu, ale víte o někom, že by byl  hypnózou léčen a vyléčen?

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.02.2012 19:49 Uživatel: VAVA
Věk:  70
100-500
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

altZdravím. Před nedávnem jsem četla knihu HYPNOTIZER.zajímavá!! autora si nepamatuju, ale dá se vystopovat třeba v knihovně, nebo na netu.

 
02.02.2012 19:52 Uživatel: dagmon
čarodějka.gif
500-1000
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

Ahoj Barči, asi Ti tady těžko někdo odpoví erudovaně. Sama říkáš, že už jsi pátrala na Netu, tak určitě víš, o co se jedná a já to nebudu opakovat. Ale sama za sebe si myslím, že je naprostý nesmysl věřit tomu, že by mne někdo ve stavu hypnózy dokázal vyléčit z čehokoliv. Hlavně by mne do toho stavu ani nedokázal přivést, pokud by mi nedal napřed pozřít nějaký haluciogen. A tak to také kdysi fungovalo. Jsou jedinci, které je velice lehké přivést do tranzu, je to o síle osobnosti. Takže sama za sebe Ti odpovídám, že jsem ještě nikdy neviděla nikoho vyléčeného touto cestou, ale zato jsem jich viděla hodně, kteří se exhibicionovali v různých televizních pořadech a lidé v obecenstvu vzdychali úžasem... Je to blbost. Ale koukla jsem a vidím, že tady jsou dokonce i poradny pro děti a dospělé, založené na tomto principu. A jelikož existují, tak se pořád najde dost naivních lidí, kteří tomu uvěří, protože jim to připadá záhadné a  hlavně to není ověřitelné cestou logiky a pragmatických důkazů, tudíž to ani není právně napadnutelné. "A víra Tvá Tě uzdravila". Bude to asi tak...  

 
02.02.2012 20:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

Dag, myslím si totéž, přesto....chodí sem spousta lidí, říkám si, že třeba má někdo zajímavou zkušenost. Kdysi po sametové revoluci se vyrojilo všelijakých šarlatánů a tak jsme tenkrát s holkama z práce zašly. Ani se neptej, směju se ještě teď, když na tu šarádu vzpomenu.

 
02.02.2012 20:03 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

Zřejmě, tyto pokusy byly a jsou i s kýženým výsledkem. Myslím, že se hypnoze učí na medicíně i na filosofii. Já osbně bych hypnozu nikdy nepodstoupila dobrovolně. Pokud chci něco změnit, musím to dokázat. Jde o to, aby člověk hlídal své myšlenky a kontroloval je a vědomě na tom pracoval a pozitivně je měnil, tak tím může změnit i svoji osobnost.  Člověk může i bez hypnozy, při vlastní kontrole myšlení zhubnout a ukončit své závislosti, jak na jídle, tak na alkoholu, nikotinu, myslím že i na drogách. U jmenovaných nemocí, kde se neprokázaly tělesné příčiny, zkušenost nemám.  

 
02.02.2012 20:56 Uživatel: dagmon
čarodějka.gif
500-1000
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

A teď jsi Barčo "klepla hřebíček na hlavičku".   Je to přesně tak. Po Sametové  revoluci, se toho tady vyrojilo strašně moc. Lidem se dal prostor v myšlení a jednání. Nikdo je už neusměrňoval, nikdo jim nezakazoval být lidmi, se vším, co ten pojem obnáší. Dnes vidíme dopad a výsledky. Já jsem ta poslední, která by chtěla bránit předešlý režim, utekla jsem v roce 1978, unavená šikanou a vrátila se po pětadvaceti letech domů, protože doma jsem tady. Ale ve světě jsem nabyla hodně zkušeností a mohu porovnávat. A jestli mi chceš uvěřit, tak můžeš být v naprostém klidu, všude jsou lidé stejní. Důvěřiví, hloupí, vychytralí a chytří, schopní a neschopní, závistiví a přející a tak dál. Přece jsme lidé, nic víc.

 
03.02.2012 01:47 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

Slyšel jsem, že hypnóza funguje, ale konkrétní lidi neznám.

Hypnózu provozuje jedna má známá psycholožka, prý to docela umí. Byla s tím i v televizi, myslím na Nově.

 
03.02.2012 22:21 Uživatel: dagmon
čarodějka.gif
500-1000
Téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Text uživatele: 

Tak to v zájmu věci zkus. Je to Tvoje známá, budeš to mít zadarmo a pak nám povíš výsledek.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hypnóza - léčí a vyléčí?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny