Téma: Počtení pro krásnou neděli

19.01.2014 08:20
Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Po delší době se rád s vámi podělím o prezentaci, která mě pobavila.  

Přeji vám dobrou zábavu, příjemnou neděli strávenou s lidmi, kterým rádi věnujete svůj čas, dále si doplňte sami.  

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2839x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přeji vám krásnou neděli :)
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.01.2014 09:23 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

 

   Pluto, docela jsi mě pobavil svým příspěvkem. Já přikládám na toto téma článek o něco vážnější…

 

Sex v sedmdesáti výjimečně? Omyl! Čas si užívat

Ráno po snídani nálož léků, zákusek v cukrárně, krmení holubů v parku, v lepším případě rýpání na zahrádce…Taková je náplň podzimu života, kde sexuální radovánky vévodí už jen vzpomínkám. Zapomeňte, to je předsudek non plus ultra. Trpí jím však spousta mladých lidí. Senioři se mu brání, odborní při jejich slovech pokyvují hlavou. Spíše totiž platí: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A pokud zdraví slouží, je sex přirozenou součástí staršího věku.

Seniorům bychom nemuseli věřit, třeba si jen nechtějí připustit realitu. Množství studií a průzkumů však dokazuje, že mají pravdu.

Radovánky patří i k pozdnímu věkuNapříklad obsáhlý americký průzkum sexuality seniorů uveřejněný v The New England Journal of Medicine odhaluje, že sexuální důvěrnosti zůstávají pro významnou skupinu populace po sedmdesátce či dokonce osmdesátce důležitou součástí života.

„Drtivá většina lidí vyššího věku má za to, že sexualita je alespoň do jisté míry důležitou součástí života, “ uvedla k průzkumu Stacy Tessler Lindau z chicagské univerzity.

Jaká je frekvence radovánek seniorů, sexuálně aktivních respondentů průzkumu? Dvakrát až třikrát do měsíce, tedy ne až tak odlišná od praxe mladších lidí.

Podobně hovoří i rozsáhlá studie švédských vědců. Sběr dat, publikovaných v časopise British Medical Journal, probíhal od roku 1970. Studie se účastnilo na 1500 Švédů, kterým bylo v době výzkumu více než 70 let.

Jeden výrazný rozdíl však sexualita seniorů proti témuž u mladších má - pro zachování kvalitního sexu u nich je důležitá pravidelnost. Tedy něco, co v mladším věku dokáže od partnerského sexu spíše odradit.

Sexuolog Ondřej TrojanSex v seniorském věku je přirozený a žádoucí. Myslí si to také český sexuolog Ondřej Trojan. „Komplikovat to samozřejmě mohou sexuální dysfunkce, zejména erektivní u muže, případně, když má žena po menopauze horší lubrikaci. To může partnery i otrávit. Ovšem lidí, které nebaví sex, mám plnou ordinaci, a bývá jim i třicet, “ poznamenal Trojan. Připomněl, že člověk je tvor sexuální od chvíle, kdy se narodil, až do smrti.

Kvalitu sexu mohou lidé ovlivnit už v nižším věku. „Platí přímá úměra, že čím lépe slouží zdraví, tím lepší sex ve starším věku může být, “ dodal.

Stárnoucí Patrasová sex může víc a víc

Sex jako boj se stářím propaguje kdysi sexuální symbol Dáda Patrasová. Sex používá jako zbraň proti stárnutí. „Sex zvedá každé ženě sebevědomí. Pocit, že je chtěná. I tímhle se dá bojovat proti stáří, “ prozradila médiím. „Sex s partnerem vás neustále duševně sbližuje, povzbuzuje psychiku a naplňuje energií, “ vysvětlila.

 

A co říkáte na sex seniorů vy?

Myslíte, že vás jednou bude lákat spíš zákusek v kavárně nebo zahrádka než

sexuální radovánky?

 

 
19.01.2014 13:11 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Milá Rybko! Skvělý příspěvek. Musíme i v této oblasti myslet na svojí budoucnost a pečovat o zdraví. Mě budou určitě více lákat sexuální radovánky a dám jim přednost i před celým dortem.  

Budu se řídit rčením: "Co se v mládi naučíš, ve stáří jako když najdeš."


 
19.01.2014 16:50 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Sex po sedmdesátce? V čem je problém? Něco bych o tom už měl vědět.

Uspokojivý sexuální život je důležitý pro naši fyzickou i psychickou pohodu v každém věku.

Pravidelný sex posiluje imunitní systém, přispívá k odbourávání stresu a pomáhá tak předcházet depresím i rakovině. Samozřejmě a v neposlední řadě obnovuje a upevňuje kvalitu vztahu v párovém soužití.

Naproti tomu absence sexu bývá často příčinou celé řady zdravotních problémů.

Potřebuji sex tak, jako zdravou stravu, pitný režim, čistý vzduch k dýchání, dostatek pohybu, zdravé myšlení a lásku k mojí nádherné ženě.


 
20.01.2014 13:08 Uživatel: Julie
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

   Rybičko já říkám klidně. Pokud nám s manželem bude sloužit zdravíčko, počítám s tím. Ale jestli nás osud rozdělí, přikláním se spíš k té cukrárně a vnoučátkům. Přecik jenom všeho s mírou a v mé věkové skupině to budou už dědci s divnejma móresama a bez toho se minu.  

 
19.01.2014 10:46 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

To nemá chybu, Pluto, hodně jsem se nasmála, díky.

 
13.07.2014 12:14 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

 

 

alt


                                                     10 rad, aby vaše láska trvala věčně.


                                                                   Ondra Mergl

Najít vaši lásku není jednoduché, ale přesto to znamená jen polovinu úspěchu. Je zásadní udržovat váš vztah, přecházet těžkosti v harmonii s vaším partnerem.

Pokusil jsem se vybrat ta zásadní pravidla, která by měl každý znát, aby žil šťastně až na věky se svým milovaným protějškem.

  1.   Znejte svého partnera. Mějte jasno o jeho náhledu na svět, co si myslí o vašem vztahu, co očekává od života, jaké jsou jeho plány i jak je má v úmyslu naplnit.

Lidé, kteří žijí v iluzích namísto faktů, tráví roky čekáním na zlepšení a nejsou připraveni akceptovat některá zklamání.

   2. Nastavte si vzájemné cíle. Dokonce i nejzamilovanější pár potřebuje společný cíl – něco, co sjednocuje rodinu a nastiňuje budoucnost.

Rozvody se často dějí proto, že se cíle obou partnerů navzájem odlišují. Porod dalšího dítěte, založení podnikání či stěhování do jiného města – je důležité, aby vás to zajímalo oba.

3. Kromě lásky projevujte i respekt. Naslouchejte svému partnerovi, věřte mu.

Naučte se odpouštět a nebojte se žádat o odpuštění, děkujte a projevujte shovívavost.

Respekt k sobě samým i důvěryhodnost získáte, když se budete dívat na život z různých úhlů a budete brát v potaz názory, které nejsou vaše vlastní.

4. Prvotní pud je důvodem, proč jste si vybrali jeden druhého. Nevěnovat pozornost erotice a sexuální přitažlivosti vašeho partnera je jedna z největších hloupostí, které v životě můžete udělat.

I přes veškerou romantiku, pokud se neuspokojíte v posteli, budete se oba cítit mizerně.

5. Starejte se o sebe. Nedávejte vaši pohodu a dobrou náladu do rukou tomu druhému. Žádejte o pomoc a spoléhejte se na ni, ale nedělejte z partnera oběť vaší agrese.

6. Držte si odstup. Mimo intimnosti nechejte partnerovi dostatek soukromí.

Žárlivost i přílišná otevřenost mohou nejen zničit váš optimismus, ale i svěží a zdravou touhu navzájem spolu komunikovat a flirtovat.

7. Udržujte pořádek ve vztahu. Hlídejte své chování, nebuďte nezdvořilí, vyhněte se provokativním vtipům, nezkoušejte, jak moc vás druhý miluje. Věnujte pozornost detailům, zvykům a slabinám, přestože se to může zdát jako hloupost.

8. Vyhýbejte se špatným věcem. Zapomeňte na rozmary, zatrpklost, vyhrožování i jiné formy manipulace. Co kdyby se váš život skládal pouze z těchto emocí? Noční můra, že?

Hledejte pozitivní příklady a způsoby, jak dosáhnout toho, co chcete.

9. Všechno je jednoduché. Stručně a jasně – nevěnujte příliš pozornosti všedním problémům.

Podívejte se v klidu z okna, dýchejte svěží vzduch, usmívejte se jen tak bezdůvodně. Tím vytvoříte pozitivní náhled na váš život i lásku.

10. Vyjadřujte svoji lásku. Nikdo přesně neví, co je to láska – každý tento pojem vnímá jinak. Nicméně důležité je, jak často myslíte na to, že někoho milujete, a své pocity projevujete navenek.

Slova, gesta, dárky, činy – my všichni potřebujeme být milovaní a to nám často stačí pro dlouhý a spokojený společný život.

 

                                                                 alt

 

 
13.07.2014 22:05 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

PŘÍBĚH O ŠTĚSTÍ 
Jedného dňa sa skupina 50 ľudí zúčastnila seminára. Zrazu rečník prestal prednášať a rozhodol sa urobiť skupinovú aktivitu. Každému človeku rozdal jeden balón. Každého z nich požiadal, aby naň fixou napísal svoje meno. Potom všetky balóny zozbieral a dal ich do druhej miestnosti.
Teraz poslucháčov pustil do tej miestnosti a požiadal ich, aby našli balón, ktorý na sebe nosil ich meno, a to do piatich minút. Všetci horúčkovito hľadali svoje meno, vrážali do seba a tlačili sa na ostatných, vznikol úplný chaos.
Na konci 5 minút nenašiel nikto z nich vlastný balón.
Teraz každého z nich požiadal, aby náhodne vybrali balón a dali ho osobe, ktorej meno na ňom bolo napísané. Po niekoľkých minútach mal každý svoj vlastný balón.
Rečník začal - presne toto sa deje v našich životoch. Každý sa zúfalo usilujeme nájsť šťastie všade naokolo, nevediac, kde skutočne je.
Naše šťastie spočíva i v šťastí iných ľudí. Dajte im ich šťastie a dostanete svoje vlastné šťastie. To je zmyslom ľudského života.

alt

 
11.10.2014 20:02 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Krátký příběh k zamyšlení: Moudrý samuraj

 

Mladý a hrdý samuraj navštívil stařičkého mnicha. Rozkročil se a panovačně řekl:

„Chci mít jasno ve dvou věcech. Existuje peklo? Existuje ráj? Prý je to pověra pro hlupáky. Po smrti se rozpadneme na prach a bude zhola jedno, kdo byl vrah a kdo byl světec. Ty to přece musíš vědět, tak nezdržuj a spusť! “

alt    Jenže stařík se mu místo odpovědi začal posmívat:

Cože? Tobě? Tobě mám kázat? Vždy jsi jen potrhlý trouba! Oháníš se mečem jak sepraným hadrem, hloupost ti kouká z očí a neumíš ani psát ani číst! “

V samurajovi se vzteky začala vařit krev. Byl zvyklý, že mu všude prokazují úctu. Zrak mu zaslepila pýcha, v jeho srdci vzplanul plamen vraždy a on ťal mečem po starcově hrdle.  Mnich ránu odrazil a pobaveně řekl:

„Chlapče, copak vím, co je po smrti? To neví nikdo. Ale právě se před tebou otevřela brána do pekla. “

V tu chvíli se mladíkovo srdce rázem změnilo. Pochopil, jak strašný čin by spáchal, kdyby starce v hněvu zabil.

Náhle porozuměl jeho slovům. S vděčností a pokorou si před ním klekl.

Prosím, odpusť mi mou zpupnost. Díky, že jsi mi zadržel ruku. “

Starý mnich na něj přátelsky mrkl.

„Chlapče, copak vím, co je po smrti? To neví nikdo. Ale právě se před tebou otevřela brána do ráje. “

 

 
12.10.2014 13:28 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Strom splněných přání

alt

Putoval jeden člověk světem a náhodou se ocitl u stromu splněných přání. O kouzelné síle stromu ovšem nevěděl. Byl jen unavený po cestě a tak usnul ve stínu jeho koruny.

Když se probudil, ucítil hrozný hlad. Pomyslel si:  „To mám hlad… Kdybych tak měl nějaké jídlo“ – a v tom se před ním objevilo množství lahůdek. Nepřemýšlel nad tím, odkud se vzaly, a pustil se do jídla.

Když se najedl, měl velkou žízeň. A znovu se jeho přání znenadání splnilo – objevil se před ním džbán plný té nejčistší chladné vody. Napil se a vtom se vyděsil:  „Kde se to jídlo a voda vzaly? Za tím budou nějací zlí duchové. Dělají si ze mě blázny! “

Kolem člověka začala kroužit strašlivá beztělá zjevení s ukrutnými výrazy. V hrůze si pomyslel:  „Vždyť oni mě chtějí zabít! “ A duchové ho opravdu zabili.

Naučení:  mysl je materiální povahy. Na co myslíš, to k sobě přitahuješ. Drž se pravidla: smýšlej a mluv o sobě jenom v dobrém!

 
16.12.2014 21:49 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Krátký příběh k zamyšlení : MOUDRÝ TESAŘ

 

 

Dva bratři, kteří žili na farmě vedle sebe, se pohádali.

Po čtyřiceti letech, co takto vedle sebe hospodařili, dělili se o stroje, pracovní sílu a materiál a používali vše podle toho, jak kdo potřeboval, to byl první vážný konflikt, kvůli kterému se jejich spolupráce rozpadla. Začalo to malým nedorozuměním, pak se z toho vyvinula hádka, nakonec si vyměnili pár hořkých slov a poté následovalo několik týdnů ticha.

 

tesař

Jedno ráno někdo zaklepal na dveře staršího bratra. Za dveřmi stál muž s tesařským nářadím. „Hledám práci na několik dnů. Nemáš něco, s čím bych mohl pomoct? “ řekl. „Ano, mám pro tebe práci“ odpověděl bratr.

 

„Podívej se na ten potok u tamhleté farmy. Je to farma mého souseda, vlastně je to můj bratr. Ještě před týdnem na tom místě byla louka, ale on pak uvolnil hráz a teď…, teď je tu tento potok. Možná to udělal, aby mne naštval, ale já mu ukážu. Vidíš tu hromadu dříví u stodoly? Chci, abys mi postavil plot 2,5 metru vysoký, abych se už nikdy nemusel dívat na jeho pozemek a do jeho tváře. “

 

Tesař řekl: „Myslím, že tomu rozumím. Ukaž mi, kde máš hřebíky a já to pro tebe udělám“

 

Starší bratr musel na celý den odjet do města. Pomohl tesaři připravit materiál a pak vyrazil.

Tesař celý den tvrdě pracoval, vyměřoval, řezal a zatloukal. Když se farmář při západu slunce vrátil, tesař právě skončil.

Ke svému velkému údivu tam nestál žádný plot, ale most. Most, který spojoval oba břehy potoka. Byl opravdu dobře postaven.

Soused, farmářův mladší bratr, přecházel most s nataženou rukou.

 

„Jsi opravdu přítel, když jsi nechal postavit tento most po tom všem, co jsem ti řekl a udělal. “

 

Oba bratři se sešli uprostřed mostu a podali si ruce.

Když se obrátili, tesař sbíral své nářadí do brašny.

„Počkej, zůstaň ještě několik dní. Pokud chceš, mám pro tebe ještě jinou práci, “ řekl starší bratr.

„Rád bych zůstal, “ odpověděl tesař, „ale mám postavit ještě hodně takových mostů."

 
17.12.2014 21:46 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Co si objednáš, to dostaneš

Rozzlobená žena jede autobusem a přemýšlí:

Pasažéři: samí hulváti a hrubiáni. Muž: opilec a lenoch. Děti – neposluchy. Jsem takový chudák, jsem tak nešťastná…

Za zády jí stojí anděl a pěkně po bodech si to všechno zapisuje do notesu:

1.      Pasažéři – hulváti a hrubiáni.

2.      Manžel – opilec, lenoch…. atd.

Přečetl si, co zapsal a pomyslel si:

 

K čemu to vlastně potřebuje? No – když si to objednává, tak budem plnit…

alt

 
13.09.2015 19:22 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Niečo o spokojnosti.

 

Počul si o farmárovi, ktorý bol nespokojný so svojou farmou a rozhodol sa ju predať? O pár dní neskôr mu volala jeho realitná agentka a chcela súhlas na inzerát do miestnych novín. Prečítala text inzerátu farmárovi. Inzerát opisoval prekrásnu farmu s ideálnou polohou. Táto farma bola skutočne tichá a pokojná, obklopovali ju vrchy, občerstvovalo jazero a bol na nej dobre chovaný dobytok. Farmár si to vypočul a povedal: " Prečítajte mi to ešte raz." Keď to počul druhýkrát, povedal: "Rozmyslel som si to. Nepredám to. Hľadal som také miesto celý život."


 
20.09.2015 16:58 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Počtení pro krásnou neděli
Text uživatele: 

Štěstí závisí pouze na způsobu myšlení.

Mysl je vaším bitevním polem. Je místem nevyřešených konfliktů. Místem, kde sídlí všechny vaše starosti, přesvědčení i strachy, které se nenaplnily. Pokud tyhle myšlenky necháte ve vlastní hlavě vegetovat i nadále, zbaví váš časem klidu, radosti a nakonec i života. Jejich kumulace může vést k nervovému kolapsu a depresím.

 

Uvědomte si, že jste to, co si myslíte. Jestliže nepřehodnotíte a nezměníte své názory, nepodaří se vám změnit nic. Krásný den začíná pozitivním myšlením. Jak jen se probudíte, oddejte se na minutu radosti – vždyť jste živí a zdraví! Čas plyne a jednou pochopíte, že život je požehnáním.

Marc Chernoff

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Počtení pro krásnou neděli
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Veselé obrázky zvířátek - 15. díl 44 5950x
Humor, vtípky a jiné legrácky – 13. díl 57 3703x
Znásilněná babička - vtípek na lepší usínání 5 2501x
Pár vtípků pro zasmání 10 2135x
Humor, vtípky a jiné legrácky - 12. díl 101 5506x
Co dělat při potkání medvěda v přírodě - zahnat ho svým zápachem 4 1786x
Vtipné obrázky, které upřímně rozesmějí - máte takové ke sdílení? 32 3143x
Humor, vtípky a jiné legrácky - 11. díl 104 5987x
Humor, vtípky a jiné legrácky - další díl 57 4194x
Veselé obrázky zvířátek - 14. díl 101 6034x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny