Téma: Je mi 20 let a neumím uvařit třeba svíčkovou, bábovky apod.

29.01.2011 22:24
Uživatel: Michalka Nínová
Věk:  20
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

je mi už dvacet let (2011) a stále ještě neumím pořádně vařit. Jsem studentka, žiju s našima a vaří převážně máma. A já si sice uvařím takové ty základní jídla, ale třeba svíčkovou apod. neumím, buchty a bábovky neumím a jsem líná si udělat dokonce i maso.
Mě vaření strašně nebaví, jenže vím, že ho budu potřebovat a nechci být napořád taková jako jsem teď, co neumí pořádně uvařit. Jenže se toho taky celkem bojím a nechci vyplýtvat zbytečně ingredience kdyby se to náhodou nepovedlo, což je dost možné. Někdy asistuju mamce. Jednou jsme se dohodly, že mě k vaření bude volat, ale to nedělá a třeba uvaří sama a já o tom ani nevím. A nebo příjdu ze školy domů a tam už "mám navařeno" - za což jsem vděčná, protože jsem vždycky strašně vyhladovělá když příjdu domů. Prostě já a vaření to nejde do sebe. Ani mě to nebaví což je teda asi ostuda, protože co tak slýchám, tak to baví skoro všechny …
Jinak na vaření jsem odkázána, protože mám ze zdravotních důvodů speciální dietu a v restauracích se moc stravovat nemohu. Poradili by jste mi něco? Jak se naučit vařit bez zoufalství a pokud možno s radostí? Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1815x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vaření - je mi 20 a neumím svíčkovou, bábovky apod.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.01.2011 22:49 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Je mi 20 let a neumím uvařit třeba svíčkovou, bábovky apod.
Text uživatele: Michalko, ono stačí až se osamostatníš, pokud jsi odkázána na jiný druh stravování, nic jiného ti nezbyde.
Jinak nemyslím, že všichni rádi vaří, ale život už je takový, že pokud nemáš někoho, kdo to za tebe udělá/ maminka, služka, manžel, ..../ , tak to děláš , protože se to prostě udělat musí.
Je fajn, když to co děláš tě baví, ale ono to tak někdy nejde.

Dost dobré je najít vnímavého partnera. Pokud mu chceš udělat radost, je to takové fajn, čekáš, co ti na to poví a partner pokud je ten správný, tak nějakou tu chybičku i promine a když tě jednoho dne pochválí tak uvidíš, že budeš mít radost. Ono potom později už tolik chválit a radovat se nebude, ale to už ty zase budeš mít jisté zkuášenosti a rutinu a prostě ti to ani nepříjde, protože takových věcím,, co budeš muset dělat jen proto, že to prostě jinak nejde je tolik....
Jo a víš ty co? Naše babičky a někdy i manmky, to měly hodně těžké, všechno se muselo dělat ručně a navíc dost komplikovaně a složitě/ přečti si nějakou starší kuchařku, to ti byla úplná věda/ Dnes máš plno pomocníků / myslím technických/ , ale i řadu polotovarů , mražených výrobků,... a recepty jsou někdy tak jednoduché, že stačí fakt krátká doba k uvaření jednoduchého jídla.

Tak s chutí do toho ... a mamce řekni, že to chceš sama zkusit a co si uvaříš, to si sníš, dělej menší mnoožství, kdyby se jo nezdařilo, tak to nebude taková škoda. Ale myslím, že takové chyby, že by se to opravdu jíst nedalo, to bude málo. A když to uvaříš sama budeš si i o to víc vážit, když se pak náhodou někdy povede, že uvaří někdo tobě, to je věc, to ti povím....Usmívající se
 
30.01.2011 10:37 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Je mi 20 let a neumím uvařit třeba svíčkovou, bábovky apod.
Text uživatele: Svíčkovou nebo bábovky umět skutečně nemusíš, stejně jsou to většinou nezdravá jídla. A vaření není žádná věda, stačí mít recept a řídit se striktně podle něj.
 
30.01.2011 18:22 Uživatel: ddddddddddd
Věk:  20
Téma: Je mi 20 let a neumím uvařit třeba svíčkovou, bábovky apod.
Text uživatele: Tohle je Zpověď ze serveru zpovednice.cz kterou jsem tam včera dala já!!! Kdo si ji "přivlastnil" ? Že se nestydíš!  Krást problémy jiných! To neumíš napsat svou zpověď???

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je mi 20 let a neumím uvařit třeba svíčkovou, bábovky apod.
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16215
Počet odpovědí celkem: 173737
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny