Téma: Nízké sebevědomí kamarádky - jak jí pomoci

15.09.2010 03:59
Uživatel: Sára
Věk:  36
Odpovědí na téma: 2
Text:  Mám kamarádku Lenku. Seznámily jsme se před 8,5 lety přes inzerát na dopisování mezi maminkami. Několikrát jsme se i navštívily. Lenka pochází z rodiny, která ji vždy ponižovala. Lenka se snažila být ve všem nejlepší, marně, nedočkala se pochvaly ani od rodičů, vždy byla "ta druhá", horší než její sestra. V pubertě si Lenka prošla anorexií. Pak se vdala, má dvě děti s mírným postižením (kardio-faciální syndrom)-srdeční vada, porucha řeči, porucha mluvení, ale mentálně jsou vpořádku a můžou chodit do normální školy. Lenka se jim věnuje tolik, co žádná jiná máma, kterou znám. Obětuje jim doslova celý život, protože má jen je, manželství je nefunkční. Manžel jen ječí a ponižuje ji.Celý svět jí dává najevo, že je špatná, nebo si to ona takto vykládá, nevím.
Lenka je citlivá duše, miluje své děti, ale díky nim zapomíná na sebe. Je s nimi doma, bydlí na vesnici s minimální možností prac. příležitosti. Její sebevědomí je na bodě mrazu. Jakýkoliv sebemenší náznak kritiky si bere velmi osobně, trápí se tím a podvědomě se trestá. Nenapadá vás něco, nebo nemáte zkušenost, jak zacházet s takovým člověkem? Jak ho přimět k tomu, aby začal bourat nánosy špatné výchovy, které na něm byly spáchány...? Ona se sebou není spokojena. Je těžké se na to dívat.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.09.2010 08:41 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Nízké sebevědomí kamarádky - jak jí pomoci
Text uživatele: Psychologa, nic jiného se asi poradit nedá. Píšeš, že mešká na vesnici s minimem pracovních možností a jak znám vesnice, tak i s minimem příležitostí, jak se zabavit, pokud nepočítám krmení králíků.
Napsal bych, ať se přestěhuje do města, najde si práci a při ní přijde na jiné myšlenky, ale myslím, že to není dost dobře možné.
 
15.09.2010 09:05 Uživatel: lízátko
Téma: Nízké sebevědomí kamarádky - jak jí pomoci
Text uživatele: Taky bych to viděla na nějakou terapii u odborníka. Tvoje kamarádka musí najít sílu něco změnit v  sobě. Musí prvně uvěřit ve vlastní schopnosti a znát svoji cenu. Přestěhovat hned si nemyslím, Protože při prvním neůspěchu si řekne, že to neměla dělat. Musí chtít sama. Ty si s ní můžeš promluvit,můžeš jí koupit knihu o zdravém sebevědomí, ale je to na ní. A navíc si myslím, že výsledek se nedostaví hned po prvním sezení. Léta deptaný člověk potřebuje čas. Přeji hodně úspěchů.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nízké sebevědomí kamarádky - jak jí pomoci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174412
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny