Téma: Přerušení studia VŠ, zápočty a kredity

12.10.2010 21:51
Uživatel: maky
Věk:  20
Odpovědí na téma: 1
Text:  Ahojky, potřebovala bych poradit, začala jsem chodit na VŠ, ale nějak mi to nevychází. Za pár týdnů nastupuju na necelé 2 měsíce na léčbu po úrazu. Budu v nemocnici a tak pro mě chození do školy nebude možné. Nechci nic složitě přerušovat, ale nebudu mít ani jeden zápočet a zkoušku, protože nebudu chodit na cvičení, tak nedostanu zápočet a bez zápočtu není zkouška.
Tak by mě zajímalo, jestli i přesto můžu nastoupit do letního semestru a nebo mě hned po zimním vyrazí, že jsem nezískala žádný kredity.
Kamarádka mi radila, že záleží na škole a na tom, jestli jsem se zapisovala na celý rok nebo jen na semestr. Já to mám na celý akademický rok, takže asi ten horší případ. Díky moc za odpovědi.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.10.2010 15:56 Uživatel: janas
Věk:  22
Téma: Přerušení studia VŠ, zápočty a kredity
Text uživatele: Ahoj,
podle mne opravdu záleží na škole, každá univerzita má podmínky pro zapsání do dalšího ročníku jiné. Nejlepší by bylo podle mne se zeptat na studijním oddělení, co máš v této situaci dělat. Tam ti poradí nejlépe, protože takové případy určitě už museli někdy řešit. Ještě mě napadá možnost individuálního studijního plánu, pokud ho tvá škola nabízí. Dá se to také řešit individuálníá domluvou s jednotlivými vyučujícími - někteří místo docházky dají seminární práci navíc, něco lze absolvovat přes e-learning, někdo umožní chodit na předmět s jiným oborem v dalším semestru apod. Já osobně bych si nejdřív zjistila, zda jde si dát na jeden semestr individuální plán a poradila se na studijním. Přerušování studia podle mne není nutné. Je to opravdu vždy individuální, záleží na škole, učitelích, ročníku apod.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přerušení studia VŠ, zápočty a kredity
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny