Téma: Šikana a následky do života

26.10.2010 14:09
Uživatel: Cheer
Věk:  21
Odpovědí na téma: 11
Text:  Ahoj, potřebuji trochu podržet. Chtěl bych si promluvit s někým kdo taky zažil šikanu a dost mu to vadilo, srazilo ho to, ovlivnilo do budoucna atd., potřebuji si o tom prostě s někým promuvit, najde se někdo?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.10.2010 15:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Nepíšeš v jakém smyslu - šikanu... ve škole, v práci... kde? Snad by Ti tu někdo poradil... Mrkající

 
16.12.2010 14:26 Uživatel: Buba
Věk:  41
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: Nedej se srazit a včas hledej pomoc! Může Ti to zkazit celý život!!
 
20.04.2011 11:44 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Na základce mě v 8. šikanovali kluci, došlo to tak, že jsem si do konce roku pak už nechala školu omluvit. Na střední jsme měli dobrou třídu, co mi vše vynahradila bylo to super. Do života mě to asi nepoznamenalo, byli to idioti. Nebo možná posílilo, že jsem si nenechala pak už nic líbit..Ale do dneška na srazy se základkou nechodím a nikdy bych nešla, to ve mě zůstalo, nechci ty lidi do smrti vidět..
Nejlepší řešení je změnit školu, jinak bude pořád s někým problém...

 
19.05.2011 13:32 Uživatel: Studentka
Věk:  24
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Ahoj,

prošla jsem si dost krutou šikanou, trvalo to dva roky a nikdy se to neřešilo. V té době jsem to zvládala kupodivu statečně, nikdo na mě nic nepoznal. Až teď ve svých čtyřiadvaceti jsem si uvědomila, že problémy, se kterými se potýkám: neustálé napětí, strach, malá sebedůvěra, výkyvy nálad, mají nejspíš původ někde v té sedmé třídě. Dneska jsem se odhodlala a svěřila se osobě, která je mi nejbližší. ještě neví, zda mi to pomůže, ale už to, že mi došlo, že nejsem vadná, ale tyhle problémy mají vnější příčinu a není to tak, že jsem já špatná a neschopná, mě snad nakopne. Budu držet palce, ať to překonáš, určit to stojí za to.

 
12.03.2012 16:04 Uživatel: Elen
Věk:  28
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

! I když je můj příspěvek časově neaktuální stejně sem přidám svou trochou do mlýna. Také jsem zažila šikanu, zhruba od 6. do 9. tř. na ZŠ.  Většinou se to omezovalo na nadávky na to, že jsem byla hubená,  dobře jsem se učila, že jsem byla spíše tišší povahy apod. Nebylo to sice pořád, ale stejně mi to moc sebevědomí tehdy nepřidalo. Moji smůlou bylo také to, že mí rodičové nijak nejevili zájem o mou osobu či zájmy. Tedy ani o mé problémy. Nebylo se tedy ani komu svěřit. Jediným štěstím bylo, že jsem si tam našla dvě kamarádky, které ještě vedle dalších tří holek byly celkem normální. Tak se to dalo přežít. Na SŠ a na VŠ už to byl samozřejmě obrat k lepšímu.

Když se na to podívám dnešními očima, tak dle mého názory byl problém ve dvou věcech. Jednak v nedostatečné podpoře rodiny (cholerický otec, jehož komunikace se omezovala jen na příkazy, zákazy a na řvaní, mi moc sebedůvěry do života nedalo) a jednak v naprosto katastrofální úrovni ZŠ na větším sídlišti. Dnes vím, že bych své dítě do takového doupěte nikdy nedala. Raději zaplatíme svému dítěti soukromé lyceum např.

A ještě jedna poslední věc. A možná to bude znít hnusně a elitářsky, co teď napíšu, ale v poslední době je mi zcela jedno, jak co bude vypadat nebo znít před ostatními. Víceméně vše zlé, čeho se ty nuly na ZŠ dopouštěly, se jim vrátilo. Je tak potěšující občas potkávat své bývalé spolužáky ze ZŠ sedící za kasou v Tescu s tím, že vedle učňáku s odřenými ušima se zmohly akorát na nemanželská děcka, žijí v dluzích, vzdělání žádné, úroveň jejich kvalifikace mizivá.  Já jsem se naopak vyhrabala ze všech ... , mám pěkný vztah se svým parnerem, pohybujeme se spíše mezi lidmi ze vzdělanější kruhů a žijeme si (troufám napsat) velmi dobře. Jak neutěšené dětství a dospívání jsem měla, tak mám teď šťastné období dospělosti. Nejtipnější na tom je, že některé ty nuly mě dokonce zdraví nebo si mě chtěji přidat na FB mezi přátele, na což reaguji ignorací, popř. pozdravením na půl pusy. Tohle vážně nechápu. Oni si vážně myslí, že jsem nezapomněla? Že teď po letech budu dělat, že se nic nestalo a chodit na jejich srazy? Naopak. Otevřely se mi dveře do zajímavých kruhů a nabízí se mi určitá možnost pomsty. Holt ty nuly musí nést následky za své jednání. Stačí jeden telefon a můžu pár těm "lidem" docela znepříjmenit život. Otázkou zůstává, zda by to k něčemu bylo...

 
12.03.2012 16:43 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Elen, je dobře, že jste vytrvala a vystudovala a tak se dostala do jiné společnosti. I když to také není vždy záruka charakterních lidí. Nicméně Vám se to podařilo. Je dobře, že se ji ž dále nemstíte, věřte, že takoví si svého trápení užijí až do smrti i bez pomsty. Šikana je stejně hnus fialovej.

 
12.03.2012 17:22 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Tvůj příběh nikdy nebude neaktuální, je dobře, že jsi to sem napsala. Může být inspirací pro mnohé mladší lidi, kteří procházejí podobnou zkušeností. Zvednout telefon by jistě bylo snadné, ale vždycky je lepší se nad tyhle lidi povznést a pustit je z hlavy. Jen jedno nepochopím.... tu drzost na FB. Tady je vidět, že se ti lidé vůbec nezměnili, vůbec jim ani na mysl nepřijde, co jsi musela prožít "díky" jim. Omluvu, tu bych brala, ale přidávání do přátel? Co se mi ale na Tvém příběhu zamlouvá je to, že nejsi poznamenaná, že jsi jen nezapomněla. Že s trochou ctižádosti jsi se dostala mnohem dál, než dotyční s vysokým, ale neopodstatněným sebevědomím. Přeju Ti hodně štěstí....

 
07.08.2012 15:12 Uživatel: xxx
Věk:  31
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

Na tomto příběhu mi připadá významná (a typická) především jedna věc: intelektově horší šikanovaligood lepšího. Z toho plyne, že je potřeba vytvářet intelektově homogenní skupiny, ve kterých k tomuto bude chybět záminka. Bohužel - naše inkluzivní školství se chystá vykročit směrem právě opačným. Tedy: šetřete na lyceum...

 
21.09.2012 21:32 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

 

Život je krutý, nespravedlivý, ale pořád dobrý! Když budeš děti izolovat, jen tím oddálíš nevyhnutelné. Je to jako když o dítě nadmíru pečuješ. Nepouštíš ho k vodě, protože by se mohlo utopit. Nepouštíš ho večer tančit, protože by se mu mohlo něco stát.  

 

A přitom ve své přehnané ochraně nevidíš, že se mu něco děje rovnou před tvýma očima.  

Ztrácí kontakt s komunitou. Jeho síla a obranyschopnost se nevyvíjí, protože k tomu nedostává impulzy. Ve 30ti pak neumí tančit, neumí plavat. Bojí se zvednout telefon a něco vyřídit. Bojí se rvát s okolím i se životem. Vše co z něj je, je jen slušnej, tichej, pracovitej otrok.

 

Přehnaná starostlivost je jedna z nejhorších věcí, kterou můžou rodiče dítěti provádět, protože jde o tichou hrozbu. Vše se zdá být v klidu, vše se zdá být v pohodě a najednou to pořádně bouchne a život je zničen.  

 
21.09.2012 21:16 Uživatel: zuzinda
Věk:  38
Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

 taky jsem si tím za základce prošla  když  někoho z nich  pak na slezině potkam, první na co si vzpomenu jak na mě byli  hnusní.   Oni si to ovšem dáááávno nepamatují. Já  ANO. To že to člověka posílí  je fakt,   protože jsem se  musela spoléhat sama na sebe málokdo dostal moji důvěru.   Někdo má dnes ze mě  pocit že jsem sebevědomá, ale už se prostě nedám.

Dnes  se s tím setkávám u svého syna(6 třida),   a snažím se  mu  vysvětlit jak  s těmahle parazitama  jednat.   "Nesmíš se dát a hlavně o tom nesmíš mlčet!!! Když si to nevyřeší dítě samo musí zasáhnout rodič.

Jim se to vrátí i s úroky, ( dřív nebo později) to taky funguje na 100 %

 

 

 
26.03.2013 18:25 Uživatel: Kubis
Věk:  17

Město:Brno

Téma: Šikana a následky do života
Text uživatele: 

šikanu jsem zažil na základní škole, vystřídal jsem 2 základní školy a na obou byla, největší sem zažil na té druhé, přišel jsem tam na 8 třídu, takže kolektiv už byl dávno mimo mě, navíc největší příčina proč mě šikanovali bylo to že nejsem komunikativní typ, což většina z nich byla, tutíž sem mezi ně nezapadl, a dělali mi naschváli, posmívali se mi, kvůli tomu jak se chovám, pořád měli narážky jak se tvářím, a podobně, přitom já sem jim nikdy nic špatnýho neudělal, právě naopak snažil sem se s každým vyjít a pomoct, jenže oni mě brali jako blba co se stydí, nemá se o čem bavit, má provokativní chování a podobně, následky mám dodnes, : malý sebevědomí, tréma před hodně lidma, když mám říct svůj názor tak se stydím, když se na mě dívá víc lidí okamžitě sem nervózní, protože nevím kam se mám dívat, abych se nestrapnil, prostě hrůza, ale udělal jsem pokrok, se spolužákama ve třídě se normálně bavím a jsme v pohodě.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Šikana a následky do života
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny