Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz

01.01.2011 22:58
Uživatel: Táňa
Věk:  27
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj, přítel bydlí v baráčku po rodičích. Je to tak trochu zřícenina, ale dalo by se tam spoustu věcí spravid. Já jsem zatím doma s rodiči, dodělala jsem si školu a mám práci v oboru. Jsem spokojená. Chceme být spolu, ale váhám. Chce si mě tam nastěhovat, a představuje si, že použije moje dvě stavební spoření, celé moje úspory na opravy, protože sám už tam něco investoval, tak aby to bylo spravedlivé. Jenomže někdy vede takové řeči, že jako nic nemám, a proto nevím, co je to zodpovědnost. Dokonce se vyjádřil, že mám holý zadek, zatímco on má bydlení. A že osvědčená žena je až po 20 letech manželství nebo až vychová děti. Je starší a děti by už hodně chtěl. Se mnou. Jsou všichni muži takoví? Kdo ho proti mě očkuje? Vždyť je sám, a mohl by být rád, že mě má, ne? Já jsem ráda, že jsem si ho našla. Mě doma učili, že kromě peněz má nejvyšší cenu vzdělání, zdraví, dobrá výchova. Mám strach, že ho ztratím. Udělala bych pro něj všechno, ale co když mě potom vykopne? Nebylo by lepší, kdybychom spolu začali žít až v hotovém, zatím bych bydlela u rodičů? Těm je to jedno, nechtějí mi poradit. Nemám žádnou jistotu, ani radu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.01.2011 23:07 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele: Nevím,ale do toho baráku se moc nehrn.Také ty divné řeči.Jak kdyby to byl nějaký sedlák z minulého století.Bud opatrná.
 
01.01.2011 23:11 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele: Jojo, souhlasím. Taky z toho mám divnej pocit. Nebude si jí vážít, využije její dvě stavebka a pak holčinu kopne do hadříků ...
 
01.01.2011 23:10 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele: Nenech se vmanipulovat do něčeho co nechceš (použití Tvých stavebních spoření) a pokud by jsi k tomu už svolila a nemovitost byla jeho nebo jeho rodičů, velmi doporučuji u právníka sepsat smlouvu, kde si smluvíte, že v případě rozchodu Ti bude vyplacena proinvestovaná částka. Velmi dobře si pak schovávej paragony - nejlépe mimo místo kde budete bydlet, aby se nemohly "náhodou ztratit" kdybyste se rozcházeli.
Nešťastníků, kteří smlouvu nesepsali nám píše do bezplatné právní poradny online mnoho, tak ať pak nejsi další. Právní smlouva sice bude něco stát, ale mohla by jsi přijít o mnohem víc, kdyby jsi smlouvu neměla.
 
02.01.2011 09:11 Uživatel: Julie
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele:   Já bych si s ním promluvila hned jak to řekl a žádala bych vysvětlení.  Takhle se k Tobě přece nemůže chovat, dokážeš si představit co bude říkat po těch 20-ti letech manželství? Nenech se urážet, zamilovaná být můžeš, ale používej i hlavu.
 
13.01.2011 21:25 Uživatel: Hanka
0-100
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele: Nesjou všichni muži takoví....tohle jedocela  unikát. Pryč od něj.
 
16.02.2011 00:50 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Text uživatele: 

Tvůj problém má dvě roviny - majetek resp. peníze a vztah s partnerem.

Pokud máš investovat do partnerova domu nebo jeho rodičů, tak jedině pokud adekvátní část domu převedou na Tebe. V opačném případě bych nedala na takovou opravu ani korunu. A pokud to přítel s Tebou myslí vážně, tak to bez řečí udělá...Ty dáš peníze, on část domu - to je spravedlivé.

No a co se týká partnera a jeho řečí...dělá na mě dojem jako majetnický člověk, který až zaplatíš opravy, prohlásí, že je to jeho dům, Tvé tam není nic a klidně se můžeš sebrat a jít.

Mimo to, co dokázal a Ty ne? On ten dům postavil? S takovým člověkem bych těžko chtěla mít vztah a ztrácet roky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Společné bydlení a investice do přítelova domu z mých peněz
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny