Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat

14.02.2011 14:58
Uživatel: Kuba
Věk:  25
Odpovědí na téma: 16
Text: 

Ahoj, mám syna už má rok a je to nejlepší dítě na světě (tak jako pro každého to své) ale, jeho maminka se mnou nechtěla být a už od těhotenství se ke mě chovala divně , dokonce chtěla jít na potrat. Já jsem pedagog volného času a ona má pouze ZŠ (což mi nevadí, ale uvádím fakta).

V 2 měsící těhotenství jsem se dozvěděl, že se prochází ze svou bývalou láskou, nepřkládal jsem tomu váhu, protože jsem věděl, že to mezi sebou nemají dořešené a bral jsem v potaz i hormony. ve 3 měsíci chtěla jít na potrat, což mi začalo vrtat hlavou. Naštěstí to nedopadlo a pokračovali jsme v těhotenství, ale cítil jsem se trapně a opovržlivě. Byly i hezčí dny, ale už to nebylo jako na začátku vztahu. Udržoval jsem to kvůli malému aby měl tátu a choval jsem se tak jako bych byl právě ten nejlepší (bohužel mi to "nedovoloval její přístup" ) takže vše co jsem si představoval jak si budu užívat až budu otec. padalo . sice jsem to dělal, ale v poměru toho jak moc jsem chtěl to bylo jen párprocentní. 

Byly hezké chvíle a byly i ty horší. stalo se, že jsme se nakonec oba moc těšili .. a byli rádi za ten nepotrat. 

DOba před porodem byla úžasný a já jsem si říkal, že vše bude fajn, jen mě tížil fakt, že odmítala mou rodinu, později jsem to pochopil ale tehdy jsem si říkal o co sakra jde.

Po porodu bylo vše úžasné asi 2 měsíce.. potom už se ke mě chovala odtažitě a ve 3 měsíci našeho syna mi oznámila, že bych se měl odsěhovat. ještě 3 měsíce jsme spolu bydleli, já jsem se choval tak jak by se asi choval každý chlap. chladně... ale vůči malému jsem se choval jako 100% matka...  (stával jsem k němu v noci, krmil jsem ho, přebaloval, koupal, utěšoval zatímco jsem jí říkal at spí.) v 9 měsící těhotenství jsem přišel o práci  a od 2 měsíce syna jsem měl nějaké ty šolichačky, ale vždycky jsme měli akorát tedy podle mě 

měl jsem a stále mám dojem že v tom hráli roli peníze 

v srpnu. což bylo 7 měsícu po porodu, jsem se musel definitivně odstěhovat. tak jsem šel (po hádce o práci) od té doby vidávám malého každé úterý a čtvrtek a mám ho na jednu noc o víkendu , ale chtěl bych více, platím 3000 i když jsem neměl skoro práci.  u mě doma má všechno plenky, jídlo, hračky a sem tam mu koupím i něco na sebe a když nekoupím tak seženu (bratr, kamarádi apod.)  

stalo se to, že jsem zjistil ,že po dobu mého bydlení byl nějaký nedoplatek na plyn v podnájmu kde jsme bydleli, ona podepsala přístoupení na dluh i když vím, že na to náš nájemce nemá právo (bohužel dluh už je na ní) byl jsem vstřícný a platil jsem ji to co si řekla prostě půlku. což je 1600 

ted vydělávám 9000 čistého a z toho jde 5000 jí. ona bydlí s přítelem (ten její bývaly) který mu dělá "náhradního otce" i když vím, že není takový "otec" jako já.

samozřejmě jsem se zadlužil, takže prostě vše co vydělám hned zase dám pryč.

Maminka mého syna mi ale neustále připomíná jakoukouliv drobnustku co mu koupí a co bych měl za malého dát. Neustále se (mimo prcka) hádáme o výchově a o tom co a jak.. vidím na něm že mě má raději ( i když to těžko soudit) ale lidi to vycítí navíc vždy když ho vracím tak k ní nechce a skoro vždy se to neobejde bez záchvatu breku, i když se snažím být vstřícný (vím, že ona dbá hodně na sebe, upravuje se, ráda nosí pěkné věcí, je nalíčená apod.)  a to ji nedovoluje být 100 % matkou a já to vím. já se malému věnuji jak to jen jde i když chápu, že ona nemůže, ale pořád si pokládám otázku proč by vlastně nemohla..

jen vím, že u mě má podnětnější prostředí

 

mám strach jít do soudu, protože bych ho nemusel mít vůbec nebo o hodně méně jen nevím jak z toho ven 

budu rád, za vaše poznatky postřehy a rady.. děkuji 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.02.2011 15:25 Uživatel: Julie
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

  Těžko odpovídat, ještě hůře radit.  Můžu Ti pouze napsat, co bych dělala já.  V první řadě, bych se zajímala, zda jsem vůbec biologický otec. Pokud jsem otec, tak se budu starat jak je domluveno s tím, že dluhy které ex nadělala, ať si platí sama. No a jestli otec nejsem, tak je to jasné. Jenomže,co bych dělala já, není tak důležité. Musíš vědět Ty nejlépe jaké máš možnosti a ztráty.

 
14.02.2011 15:49 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: Julie, napadlo mně totéž. Jenže dítě už má rok a podle našeho pos*** zákona mohl otcovství popřít jen do 6-ti měsíců ode dne, kdy se dozvěděl, že se dítě narodilo. Je to trochu zjednodušeně napsáno, skutečnost je mnohem složitější, myslím tím postup popření otcovství.
 
14.02.2011 16:17 Uživatel: kujbik
Věk:  25
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: dítě je 100% moje.. to mě netrápí.. a dluhy nenadělala ona, ale ona ho přiznala.. frown chápu, že si ho má zaplatit sama,. ale to by zase strádak prcek
 
14.02.2011 16:48 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: Rozumím....ale pak nerozumím dotazu...Riziko, že Ti bude dítě odpírat je tady vždycky, ale zatím to nedělala a myslím, že ani neudělá. Buď je tak rozumná, nebo je ráda. Protože odpočinout si od dítěte taky není špatné. Vyřízení spousty věcí, nebo jen kafe s kámoškou....jakýkoli důvd...
 
15.02.2011 06:41 Uživatel: kujbik
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

to jo.. ale tady jde o to, jestli třeba mám šanci ho získat do péče apod.. prostě co se může stát když půjdu k soudu

 
15.02.2011 08:10 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

Pak je lépe umístit dotaz tady  -  

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

 
15.02.2011 13:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

Tedy elaboráty píšu taky, ale tohle je příliš. Nebudu komentovat to, že Ty jsi pedagog a ona má jen základku..podle toho jak píšeš to moc zřejmé není, ale možná učíš tělocvik, že....nicméně to není důležité.

Napsal jsi toho spousty a přesto nic moc podstatného, jako své zmatené pocity.

Poradit Ti můžu jen to, aby ses obrátil na psychologa ev. psychiatra, který Ti pomůže urovnat si vlastní pocity a případně rozebrat kde je chyba a zda se to dá řešit.

Podle mě si nejdřív musíš udělat pořádek sám v sobě a pak můžeš řešit další.

Přeji Ti hodně štěstí.

 

Ještě dodávám k poznámce Julie...teď už je zjišťování otcovství prakticky k ničemu, protože je pozdě (jediný důvod by byl někdy případně dědictví).

 

A co se týká případného svěření do péče..z toho co čtu..Tobě bych dítě nedala.

Nicméně to je na soudu, protože tady je vidět jen jedna strana mince.

 
15.02.2011 13:38 Uživatel: :-)
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

no myslím, že se mýlíš.. ale i to je lidské.. beru to nadneseně, dítě by jsi mi možná nesvěřila  ale možná by jsi udělala blbě a já to v sobě srovnané mám.. a napsal jsem že jsem pedagog a ne učitel v tom je rozdíl a dost markantní.

 

nicméně je to tvůj názor a jak píšeš je důležité znát obě strany ale já tu pořádně nepopsal ani jednu.. a ptal jsem se úplně na něco jiného.... 

 

 nicméně z toho co píšeš asi soudím, že s tím vším moc zkušeností nemáš. 

takže příště se laskavě zdrž komentářů, které vůbec nesouvisí s tématem.. 

 

ptal jsem se na to, jestli mám šanci u soudu a jelikož nedáváš žádné rozumné vysvětlení proč by jsi mi dítě do péče nedala považuji tvůj komentář za pouhou snahu se zviditelnit..

 

štve mě jak je na to vše pohlíženo a hold tady jde vidět ještě socialistické myšlení.

ANo nesnáším diskriminaci , jak u žen (práce, politika apod.) tak u mužů, což je výchova dětí .. kde berete tu jistotu že jsou matky lepší než otcové.. hm?

 
15.02.2011 18:12 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

Je možné, že se mýlím, to jistě. Děkuji za opravení, už vím, že pedagog není totéž jako učitel.Nicméně odpověď kterou jsi chtěl jsem Ti dala.

Chápu, že když je člověk rozrušený, jeho jednání a zvlášť psané slovo dostává tzv. na zadek a jak jsem již psala, to důležité v Tvém dotazu chybí a důležité je utřídit si myšlenky a dokázat jednat s nadhledem.

Co se týká svěření dítěte, můj ..čistě osobní..názor je ten, že bych Ti dítě nesvěřila. Říkám to na základě toho, co jsem si přečetla. Nic víc nic míň.

A když se Ti to asi nelíbí, tak stejně bude rozhodovat i soud, podle toho jak se u něj budeš prezentovat. Protože fakta jsou jedna věc, to jak je podáš druhá a třetí...se kterou tedy taky nesouhlasím...že děti se převážně svěřují matkám, bez zvláštního zkoumání.

Mmch. měl by si zapracovat na své ješitnosti. To nikdo nemá rád.

A skutečně Ti upřímně přeji hodně štěstí.

Ještě bych doplnila, že mám dost zkušeností a mmch, mohl by si například i vědět, že tak malé dítě má krátkodobou paměť a proto při návratu brečí a může se zdát, že nechce k mámě, což se za chvíli zase srovná.

 
16.02.2011 16:55 Uživatel: kujbik
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

nebudu se s tebou hádat .. prostě máš svůj názor, který z toho co jsem napsal nemůžeš poznat.. a od slova starosti.. o čem tato stránka je píšu jen to co mě trápí a ne fakta.. 

 
15.02.2011 14:50 Uživatel: Frantisek
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

prostě sis vybral nevhodnou partnerku, co jiného se k tomu dá říct??? Pro tvé uklidnění  - na světě je spousta žen, která si taky blbě vybrala a s děckama na krku má prakticky po životě, chlap si zaplatí pár tisíc/ nebo taky nezaplatí/ a má po starostech...takový je holt život. Rada pro svobodné a bezdětné: důkladně vybírejte, s kým si uděláte děcko, nebo si zkomplikujete min. 2O let dalšího života

 
15.02.2011 17:42 Uživatel:
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

no a nebo to tak není.. ptal se někdo těch chlapů? jak to vlastně berou .. málo kdy... 

 
15.02.2011 17:50 Uživatel: Bohdana
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

souhlasím, lidi si svůj výběr pořádně nezváží a pak brečí, béééé on je takový, ona je taková....dobře jim tak! A co se tazatele týká, myslím, že chlap co vydělá 9 tisíc měsíčně taky není kdoví jaké terno. Chudák děcko

 
16.02.2011 16:52 Uživatel: on
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

aha.. takže pokud chlap není manažér co vydělává 30000? tak je to chlap co si nezaslouží mít rodinu? 

 

už chápu státní orgány, že chtějí přidávat.. bojí se předsudku.. 

 
17.02.2011 18:55 Uživatel: Dagmar
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

znám šikovné řemeslníky, kteří vydělávají slušné peníze, na to člověk nemusí být manager....9 tisíc na chlapa je fakt málo, nedivím se, že ta jeho ex nebyla spokojena, já sama vydělám dvakrát tolik a to nejsem žádný velký vzdělanec

 
04.03.2011 00:42 Uživatel: herkuliano
Věk:  30
Téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Text uživatele: 

Je mi z vás zle.Chlap se tady jde vyblejt, aby si ulevil od těžkýho života a přijednom se zkusí optat, jestli má někdo zkušenosti se soudy a vy tady takhle....nestačím kroutit hlavou. ...Řvoucí

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Starám se, zajímám se a přitom vždy budu strádat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 15740
Počet odpovědí celkem: 171432
Počet registrovaných: 4658 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Obtěžuje mě ve škole úchyl
Nejkomentovanější za 7 dní: Obtěžuje mě ve škole úchyl
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny