Téma: Syn je stydlivý, nechce nikam chodit sám - 9,5 roku

15.09.2010 13:39
Uživatel: Petra Nov.
Věk:  38
Odpovědí na téma: 1
Text:  Dobrý den, chtěl bych poradit v jedné věci. Týká se to našeho kluka, který nám dělá starost. Je mu už 9,5 let a nechce chodit sám ven. Tvrdí nám, že se bojí, ale na otázku čeho, nám nedokázal pořádně odpovědět, anebo si hledal všelijaké výmysly.Nejde nám o to, aby byl venku sám, ale aby šel sám například ke svému bratránkovi a nemusel pro něj bratránek, který je o rok starší než syn, chodit, nebo ho museli ústavičně vodit. Podotýkám, že k bratránkovi to je asi 5 minut cesty. Nejde ani za manželkou do práce, která je kousek, v podstatě skoro za rohem (asi 3 minuty). Asi před dvěma lety jsme se přistěhovali, předtím jsme bydleli ale kus od centra a bylo vše nové, ale už skoro půl roku žijeme v bytě v centru města, je to od všeho kousek. Syn z toho byl nadšený, že bude moct chodit sám, že už to není takový kus a nakonec nejde nikam, opravdu si už nevíme rady. Chceme zkusit zajít k nějaké psycholožce, jestli to pomůže, než se celá věc úplně vyhrotí. Mám na mysli, než se mu začnou děti smát apod. Asi všichni víme, jaké děti někdy jsou, že? Poradíte nám, prosím? Předem děkuji za jakýkoli názor.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.09.2010 14:06 Uživatel: lízátko
Téma: Syn je stydlivý, nechce nikam chodit sám - 9,5 roku
Text uživatele: Když se přiblížil čas, kdy měl jít můj syn sám do školy a ze školy. udělala jsem mu sálodlouhou přednášku o přecházení ulice, co dělat když se ztratím, o braní sladkostí od neznámého, o úchylech atd. Jedinej výsledek toho všeho byl že sám nešel nikam. Teď se to zlepšilo a když mám čas a chci jej doprovodit tak nechce. Dejte tomu čas a začněte malejma vzdálenostma. Jestli máte poblíž trafiku, tak ať dojde pro noviny a něco malého si koupí za odměnu. Určitě ho to přejde, přeji hodně trpělivosti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn je stydlivý, nechce nikam chodit sám - 9,5 roku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 6
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 5 témat
Počet témat celkem: 16350
Počet odpovědí celkem: 174408
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny