Téma: Závada Acer Aspire 6530g - poloviční svítivost diod, vypínání uprostřed práce a oslabení chlazení procesoru (větrák se nedokáže točit naplno)

05.07.2018 10:03
Uživatel: Kurt
Věk:  56

Město: Rýmařov

Odpovědí na téma: 1
Text: 

Zdravím.

Mám Acer Aspire 6530g. Koupil jsem ho jako jetý. Baterie je K. O. a tak jsem jel stále na zdroj. Tato závada se začala projevovat postupně. Začal jsem pozorovat, že stále častěji běží větrák na plný výkon, potom už jenom cca na 50%, ale stále, na plný výkon už nikdy nenaběhl.

Po určitém čase, po zapnutí do sítě se osvětlení tlačítka start rozsvítilo pouze na poloviční svítivost a ntb nešel zapnout. Tehdy ještě stačilo když jsem několikrát notebook zavřel, otevřel nebo protřepal a naběhl. Následně někdy nešel zapnout vůbec, nebo v něm něco uprostřed rozdělané práce zacvakalo a vypnul se sám.

Po určité době už bylo nutné ke spuštění notebook několikrát poměrně důrazně zavřít. Jednoho dne ovšem už nezabralo nic a notebook je mrtvý. Demontoval jsem některé kryty, proměřil jsem přítomnost energie za napájecím konektorem (OK), prohodil mezi sebou flex kabely, ale nic se nezměnilo.

Na další akce už moje vědomosti nestačí, nechci poškodit neodborným zásahem další věci.

Máte někdo ponětí kde hledat chybu, můžete prosím poradit? Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2194x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Závada Acer Aspire 6530g
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.07.2018 16:18 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Závada Acer Aspire 6530g - poloviční svítivost diod, vypínání uprostřed práce a oslabení chlazení procesoru (větrák se nedokáže točit naplno)
Text uživatele: 

Ty byva podobne. Vetsinou zanesene chlazeni prachem a necistotami. Ale to chce OPRAVDU rozebrat a jit tou chladici trubici a mezi zebrovanim az k vetraku. Poodsroubovat, poodlepovat. Nakonec zjistite ze mate u zebrovani pasivniho chaldice chuchvalec mastneho prachu co pripomina spis koberec nez prach a tim nemuze protekat vzduch. To pusobi prehrati, snazi se to maximalnim vykonem dohnat vetrak, proto to huceni, no a pak sepne pojistka a pocitac se vypne. To aby neshorel. Vsadim se ze ke vsem tem priznakum byl zaspoda na pohmat horky, ze jo? Jde to vycistit, ale na rovinu, zadne ze profoukunu vysavacem vzduchove sani toho notebooku. Je skutecne potreba to rozebrat a uvnitr se dopatrat kde je ulozeny ten nanos prachu so brani pruchodu. Vyrazne zlepseni nastane okamzite, hned s dalsim zapnutim.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Závada Acer Aspire 6530g - poloviční svítivost diod, vypínání uprostřed práce a oslabení chlazení procesoru (větrák se nedokáže točit naplno)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny