Téma: Líbí se mi učitel - poblouznění nebo zamilovanost?

30.07.2013 00:09
Uživatel: HopelessSwan
Věk:  16
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím.
Prosím, než začnete číst, neodsuzujte mě podle věku. Ano, já vím, že jsem pravděpodobně dost mladá na to, abych si s tím nadělala takové starosti, ale někdy prostě srdci neporučíte, i kdybyste sebe víc chtěli.

Právě jsem ukončila první ročník na gymnáziu. Jde o to, že se stalo něco, co je jistě na středních školách jev víc než běžný a snad možná už i přirozený. Totiž, asi dva měsíce po příchodu do nové školy jsem se přistihla, jak myslím na mého nového učitele angličtiny, nutno dodat - víc než je třeba. Začala jsem ho hájit, když o něm spolužačky mluvily jako o neschopném učiteli, začala jsem o něm mít sny a co je hlavní, začala jsem být nervozní před každou naší společnou hodinou. Ano, takové věci se stávají, že jsou studentky poblouzněné do učitelů. Jenže abych byla upřímná, on to není zrovna ten typ, který by se líbil každé studentce. Není to opravdu žádný "klacek", co zrovna vyšel vysokou. Je mu 34, trošku plešatý, malinko přitěle… Pokud byste měli definovat typického středoškolského učitele/lamače srdcí, pak by to on určitě nebyl.
Myslela jsem, že to pomine, jen takové poblouznění, ale mně se prostě líbí. Je vtipný, má dobrý vkus v literatuře i filmech, učí angličtinu a četinu, předměty, které mi ve škole jdou asi nejvíce, což je další důvod mít ho ráda. Nejsem si jistá - jsou tohle příznaky zamilovanosti? Nebo jen středoškolské poblouznění? Ale když na mě třeba promluví nebo se na mě podívá. Nedokážu se s ním bavit dost dlouho nebo se mu dívat do očí. Nevím, proč je to pro mě tak těžké. Díky tomu mám obavy, že si myslí, že o konverzaci s ním nestojím. Jak směšné, že je to přesně naopak. Víte, myslela jsem, že to prostě nechám být, ale každá taková hodina je pro mě velice těžká. Ale říct mu, že pro mě znamená víc, než je vhodné, je prostě nemyslitelné. Nevím, co dělat. Jedno vím, ať už jsou moje city jakékoliv, přes 2 měcíe prázdnin nebudou vyléčeny, spíš mi připadá, že na něho myslím denně víc, než když jsem měla tu možnost strávit s ním ty -pro mě napjaté- tři hodiny týdně.


Co byste mi poradili? Nechat to být a prostě to zkousnout během těch dalších tří let? Nedokážu si úplně připustit, že je to v mojí situaci to nejrozumnější řešení, i když já vím, že je alt Navíc mi je jen ubohých šestnáct, víc než dvakrát tolik, co jemu. Jenomže mám prostě pocit, že ho nemůžu nechat uplavat.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2860x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Poblouznění nebo zamilovanost?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.07.2013 08:34 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Líbí se mi učitel - poblouznění nebo zamilovanost?
Text uživatele: 

Ahoj : )

 

Ještě předtím, než napíšu svůj pohled, ráda bych ti pověděla, že máš krásné "jméno" i styl psaní. Jsem za to moc ráda, rozhodně mi nepřijdeš jako "klasická holka v patnácti a více letech", který často potkávám na ulicích (ale nic proti nim, nemyslím to špatně; navíc sama nejsem ve věku, kdyby mi tohle hodnocení příslušelo. ).

 

Zažila jsem něco podobnýho, s tím rozdílem, že mi bylo víc roků (rozdíl mezi námi byl asi 10 let). Zamilovala jsem se do svého učitele. Myslím, že i ty jsi do něj zamilovaná, nebo poblouzněná. V týhle situaci asi nezáleží na pojmech. Bláznila jsem po něm celý dva roky, myslela na něj o prázdninách, o hodinách se klepala a rudla při každém našem kontaktu. A pak mě to nějak přešlo, úplně samo. Přišly zážitky, další lásky. Dneska na to vzpomínám jako na moc hezký chvíle nadějí, ale už jsem dál. A přitom je to terpve rok.

 

Vím, že je to těžký, ale myslím, že by sis určitě měla počkat (přečkat), až vyjdeš ze školy. Utajovaná láska není nic moc - mohli by vás pomlouvat… Zkus si přiznat, že ano, líbí se ti, ale prakticky ho neznáš, líbí se ti jen tvoje představa o něm (protože jsi s ním nikdy nikde nebyla a nevíš, jak se chová mimo školu). Zkus víc žít, zabavit se, abys pořád nemyslela na něj a nelitovala toho, že ti pak něco uteklo (nemyslím jen kluky, ale třeba i kamarádky, zájmy, volný čas, výsledky ve škole). Učiteli bych zatím nic nepřiznávala, dost možná to necítí podobně. A kdyby tě láska k němu nepřešla, můžeš se s ním pak sejít, až vyjdeš ze školy. Uvidíš, co přinese čas. Snít si je krásný, pokud to moc nebolí.

 

Ještě napiš, byla bych ráda : )

 

marky

 
19.09.2013 04:21 Uživatel: Cyril
Věk:  25

Město:Praha

Téma: Líbí se mi učitel - poblouznění nebo zamilovanost?
Text uživatele: 

Pozor! Poměr s žačkou může dostat učitele do vězení…konkrétní případ? např. Učitel si ulítl na školním výletě s žačkou …a šel bručet. Je tak to proto, že učitel má nad žáky dle zákona moc a může je zneužít (manipulace atd.). Podobně je tomu např. pokud by strážný ve věznici měl poměr s vězni Drsné přirovnání, ale je to tak. stačí prohledat intenet a určitě najdeš případy odsouzených středoškolkých učitelů za mravní ohrožování mládeže atd. Takže poměr je nemyslitelný.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Líbí se mi učitel - poblouznění nebo zamilovanost?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jsem sociopat, ale chci milovat 4 740x
Asi začínám být zakoukaná do kamarádky, která je lesba 3 875x
Výhra jackpotu na automatech 1.000.000 Kč - potěšující náhoda 2 1197x
Nález vzácných starověkých mincí - můžu je prodat nebo si je nechat? 3 1174x
1. máj - lásky čas, líbáte se pod rozkvetlou třešní? anketa 3 1226x
Život je fajn - i já už jsem to zjistila 35 1772x
Úvaha o tom, že je život vlastně moc fajn 11 1121x
Umíte být sami se sebou - bez mobilu a lidí v okolí? 10 1355x
Citáty o životě 10 1742x
Těším se až rodiče zemřou a já budu dědit - už aby to bylo 23 2384x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny