Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle

02.05.2018 15:03
Uživatel: Rusalka
Věk:  37
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Je možné, že je člověk na světě omylem? Že jeho cesta tady měla už dávno skončit, ale nějakou zvrácenou náhodou se tak nestalo?

Často slýchám fráze typu "Život se má prožít a ne přežít", "Člověk má dělat, co ho baví" No jo, ale co když mě vlastně nic nebaví? Odmalička jsem byla taková. Nějak si nedovedu vybavit, že bych kdy chtěla něčím být. Neměla jsem vysněné povolání. Bylo mi to jedno. Celý život nějak proplouvám. Neměla jsem koníčky. Odmalička mě nic nebaví. Sem tam se do něčeho zakousnu, protože to chci zkusit, ale pak mě to přestane bavit, tak s tím seknu.

Lidi se na mě dívají skrz prsty, že žiju jak žiju. Nikam nejezdím, nechodím za kulturou. Vzpomínám si, když mi bylo cca 12-15 let, tak jsme s rodiči navštívili několik českých měst. Jako bylo tam krásně, o tom žádná. Ale časem se mi tyhle věci slily dokupy, takže jsem už nevěděla, kde jsme byli, kde ne, co jsem tam viděla. Nějaký hrad nebo zámek? Asi jo, ale nevím. Slilo se to a přijde mi vše stejné. Od té doby mi přijde cestování zbytečné. Nevidím v tom smysl, když to stejně časem z hlavy vyprchá. Navíc v dnešní době jsou online kamery snad i v pralese, takže když to fakt chci vidět, kouknu na netu. A tak je to se vším.

Co koníčků jsem vyzkoušela, něco ze zvědavosti, něco proto, abych se pak měla o čem v práci s kolegy bavit. Četla jsem, učila se na kytaru, hrála geocaching, jezdila na motorce, kole, koloběžce, inlinech, plavala, chodila po horách, navštívila hudební fesťáky, učila se programovat. Naprostá většina z toho mě časem přestala bavit. Hodně věcí dělám, protože musím. Chodila jsem do školy a učila se, protože jsem musela. Pracuju, protože musím - za něco žít. Ale to ostatní nemusím, tak to nedělám. Jsem dost pasivní a v ničem nevidím smysl. No jsem 37 letá a bez závazků, ale mě ty vztahy ani nikdy nelákaly. Asi je fajn někoho mít, ale když si představím to martýrium kolem, omezení, kompromisy, které neumím a nechci dělat, tak mi to za to asi ani nestojí. Navíc proč taky.

Jediný smysl života je smrt. Narodit se, nějak to tu projít a umřít. Jediná jistota. Po naprosté většině z nás nic nezbyde. No jo, genetická informace. Ale to přenechám jiným. Prostě mi to přijde zbytečné. Jako bych tu nepatřila. S lidmi obecně si moc nerozumím, většina by asi řekla, že jsem mimoň. Asi se rouhám a nevážím si toho, co mám. Ale mě je to tak nějak jedno.

Dnes (02.05.2018) mě málem srazilo auto, nedalo mi přednost, když jsem jela na kole a i když jsem byla chvilku naštvaná, tak teď už je mi to fuk.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2856x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Omylem na světě?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.05.2018 16:46 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

kdyz te bavi nic nedelat tak to delej, nemusi kazdeho bavit to stejne

 
02.05.2018 20:36 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Ahoj. Ani mevíš, jak ti rozumím. Mě je také 37 let a cítím to úplně stejně. Taky mě vše tak nějak vždy omrzelo a nikdy jsem u ničeho nezůstala, protože mě to časem  přestalo bavit. Mě ten život taky připadá takový o ničem.  

 
02.05.2018 23:59 Uživatel: nikdo
Věk:  90

Město:vesmír

Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

kdyby tvoje cesta skutečně měla skončit tak by skončila.

co zažíváš tě jen nutí obrátit pozornost směrem k sobě.

být víc sama, být víc se sebou zabývat se tím čím ses  ještě nezabývala.

žít jenom ve světě mimo sebe je příliš prázdné a pomíjivé na to aby to mohlo být naplniující. .

uvnitř je to jinak. hledej a objevuj

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KW1VcUJCgM0

 

 
03.05.2018 05:53 Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město:Praha

100-500
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Mám to podobné. Neměl jsem se narodit a bylo by lepší, kdybych se nenarodil.

 

Jedinou útěchou je, že život jednou skončí.

 
03.05.2018 13:43 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Komu se zdá život prázdný a zbytečný, může ho někomu věnovat. Třeba ZDE, nebo se nabídnout některé organizaci v místě bydliště. Věřte, že vás všude přivítají s otevřenou náručí. Všecko je lepší, než se izolovat na netu a nebýt prospěchu ani sobě, ani jiným.

Pokud se straníte lidí, pořád ještě je možnost se nabídnout např. k venčení opuštěných psů v útulcích. Kdo chce, ten svůj život může naplnit a někdo se v pomoci jiným může i najít.

 
08.05.2018 19:37 Uživatel: Jahoda
Věk:  44

Město:Přerov

Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Těžké číst. Dnes (08.05.2018) jsem byla identifikovat sveho milovaného syna na patologii. Bylo mu čerstvých 19let. Pravděpodobně už dále nemohl. Byl sám, bez koníčků a vlastně před nami rodiči stále nekam utíkal. Vzal si život dobrovolně. Já život milovala, po dnešku si říkám, že nebýt dcery, pospicham za ním. Každý by měl zkusit všechny možnosti, než udělá něco nezvratneho.  

 
08.05.2018 21:16 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Milá Rusalko, to co popisuješ zažívá mnoho mladých lidí. Všechno mají, nestrádají hlady, mají oblečení, střechu nad hlavou, zaměstnání vzdělání, ale nějak jim to ke štěstí nestačí. Víš proč? Prostě máš prázdné místo v srdci pro duchovní hodnoty. Může to být pomoc starým, nemocným lidem, může to být pomoc zvířatům, může to být víra v Boha, ta pomáhá mně.

 
08.05.2018 22:23 Uživatel: Seriozní muž.
Věk:  46
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Já jsem to měl nějak podobně, tomu se říká deprese, myslím, nebo melancholie. Ano, měl jsem údobí, kdy jsem si myslel, že je to následek mého celoživotní žití bez sexu. Teď si myslím, že je to kvůli serotoninu.

 
28.10.2022 17:09 Uživatel: Liska
Věk:  41
Téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Text uživatele: 

Ahoj,

já se pořád trápím, chci to zabalit. Mám tři děti s jedním mužem. U každého poporodní deprese nebo laktační psychóza. Teď ještě čekám čtvrté díky mě nezodpovědnosti a pozdnímu řešení na gyn. Jsem 27. tt. Nemůžu si dítě nechat. Sama se taky bojím, nebudu mít práci ani se nějak nepřipravuji na mateřství, porod. Manžel mě už odepsal, cinimm nešťastnými všechny z rodiny… Už to se mnou a dolvovali 3x. Tu pomoc a finanční pád…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem omylem na tomto světě - toto je můj příběh žití bez cíle
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny