Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"

13.07.2018 00:06
Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Odpovědí na téma: 20
Text: 

Ahojte, napsala jsem další post pro melancholiky, ale třeba zaujme i někoho jiného ; ) Origo je ZDE (klikni)

 

Tak, je tu další post. Cítím se v poslední době mimořádně dobře. Nemám zaručený recept pro depresivníky, přesto bych vypíchla pár důležitých bodů, které mi pomohly, fáze, kterými jsem prošla a osvětlila vám, jak jsem ke svému nynějšímu stavu došla.

Prvním zásadním krokem bylo před víc, jak rokem, uvědomění si, že potřebuji pomoc od psychiatra. Psychoterapie mě totálně rozložila, byla jsem mimo, měla černé myšlenky, do školy jsem téměř nechodila… všechno bylo špatně a na pytel. A tak jsem se kousla, přiznala si, že jsem nemocná na hlavičku, připustila si, že potřebuji lékaře a že to není žádná ostuda a taky, že mi bude chtít onen lékař pomoci, nikoliv mě nadále rozkládat.

Stalo se tedy následující: v prvních měsících roku 2017 jsem šla dobrovolně poprvé k psychiatričce. A ta mi  po hodinovém povídání naordinovala mé první prášky.

Paní Mudra byla milá a vstřícná, přišlo mi najednou strašně blbý, jak jsem o tom snad až zbytečně uvažovala… doktorka totiž nekousala, projevovala zájem, absolutně nebyl důvod, proč bych se měla cítit zdrchaně.

Oukej,  první a velmi zásadní krok by byl za mnou. Ale prášky nejsou spása, je potřeba k tomu něco dělat. A zde bych si dovolila menší povídání.

Kdyby mi někdo ve stavu, v jakém jsem byla, řekl typickou větu „všechno je to jenom v hlavě“ asi bych ho praštila. Když jste totálně mimo, tak je naprosto k ničemu vést tyhle pitomé rádoby moudré řeči. Dnes (12.07.2018) už vím, že na tom něco je, ale taky vím, že rozrušenému člověku nemá smysl tohle říkat. To ho spíš nas*ete.

Když jste mimo, máte velmi omezený rozhled. Již jsem psala o „zvrhlé či obrácené logice“ a to je přesně ono – vy přemýšlíte úplně jinak a nejste s to se povznést a vidět i něco jiného (když jste zrovna např. v silně depresivní fázi) Proto, i když to někdo myslí dobře, nemá prakticky žádný smysl vést nějaké pseudomotivační kecy. Vyjde to úplně nazmar.

Nemohu říkat, že to platí plošně, ale myslím, že se toto dá aplikovat na spoustu lidí; ona ta akutní fáze rozjitření opravdu velmi významně omezuje zdravý nadhled a vůbec rozum jako takový.

A čím víc jste v háji, tím více máte onen nadhled omezený; prostě žijete jen ve svých bludech…

I já byla přesně takhle mimo. Přesto tu bylo něco, co mě dokázalo velmi pomoci. Je to vůle.

Vůle – co to je? Je to něco, bez čeho se neobejdete. Začnu od konce – a to doslova. Začnu totiž ztrátou vůle.

Já ji, žel, poznala. Jsem přesvědčena, že jedna z mých babiček o ni (vůli) bohužel ke sklonku života přišla. Měla min. rok regulérní depresi a ztráta vůle jakoby dotvářela její postupné skomírání, které vyvrcholilo skutečným úmrtím.

Byl to člověk plný elánu, stále mlád na duchu, s úsměvem, praštěným humorem, vtipnými historkami a zároveň s velkou bezpodmínečnou láskou. Jakmile však tento skvělý člověk přišel o svůj původní domov, své kamarádky a známé a nastěhoval se do DPS daleko od rodného Brna, postupně se uzavíral, zklamán svým závěrem života. Ani já ji nedokázala zachránit a vězte, že mě lidsky hluboce mrzí, že její konec byl tak smutný. Nezasloužila si to!

(Mmch. pokud vím, tak její odchod z Brna inicioval jeden z jejích povedených synáčků…)

A tak postupně chátrala, stále se věnovala svému nebezpečnému abúzu – který ji nakonec stál život – a onen minimálně (! ) poslední rok byla původně extrovertní bytost uzavřená do sebe, hleděla smutně z okna, pospávala, popíjela a radost z ní nějak vyprchávala… Já si byla vědoma její proměny, ale já na špatné situace reaguji špatně; buď je popírám nebo zlehčuji. Aby to pro mě bylo snazší… A tak jsem i její situaci „zlehčovala“ – říkala jsem jí se svým pseudohumorem, že je najednou sentimentální a nostalgická… ona mi to zase z legrace metala do tváře… jenže já vlastně měla pravdu.

Skutečně taková byla.

A proč to píši? Abyste viděli, jak málo stačí k tomu, abyste se brutálně změnili. Jak málo stačí, aby se z člověka plného života stala smutná troska. A jak významně vám to zkrátí život.

Ztráta vůle je velice nebezpečná věc, je to vlastně vnitřní smrt a ta fyzická pak přijde o to dřív.

Když vnitřně umřete, tělo odejde vzápětí. Stav bez vůle je extrémně nebezpečný a bohužel dle mě neřešitelný. Existuje jen jediné řešení: předcházet stavu bez vůle.

Ale jak?

Myslím, že je velmi důležité držet si určité své zajeté rituály. Tzn. stále bazírovat na styku s rodinou/kamarády, stále být občas (klidně i často) celkově ve společnosti – třeba v divadle, kině nebo nákupáku, parku… Dále se věnovat svým koníčkům a pokud to jde, tak se i nadále rozvíjet – třeba zkusit učit se cizí jazyk, nebo nový sport. Chce to pravidelně být akční, ale také poctivě odpočatý. Chce to neustále v sobě křísit radost, touhu po poznání, touhu po životě…

Další, naprosto nezbytnou věcí  – a věřte, že vím, o čem mluvím – je zbavit se stresoru, je-li ve vaší blízkosti. Chce to radikální řez.

Jsem přesvědčená, že já a moje maminka jsme byly kandidáty na trosky bez vůle. Měly jsme totiž před očima léta stresor a ten nás ničil.

Já se zoufale snažila, ale bylo to tak silné a vyčerpávající, že jsem i já ke konci už skoro nemohla, koneckonců, ani se nedivím, že mi selhalo fyzické – a vlastně i duševní – zdraví.

Až teprv když jsem se stresoru – rozuměj bratra – zbavila, začala jsem najednou žít.

Ale žiji pořádně až teď, období zhruba 4-5 let bylo docela dramatický. To jsem se postupně vzpamatovávala.

Tím se tedy dostávám zpět k řešení deprese – první byla psychiatrička a jak jsem již psala, bylo k tomu potřeba ještě zbytku vůle.

V praxi to znamenalo to, že jsem místo, abych byla dále ležákem zavřeným doma, najednou začala chodit na procházky s foťákem. Dodnes nezapomenu na tu první, která se odehrála krátce po tom, co jsem začala baštit prášky. Byla jsem nabuzená, asi ne jimi, ale spíš tím pocitem, že jsem se někam posunula.

Pak přišla nabídka brigády, která byla nakonec mou první, kterou jsem si byla schopná udržet víc, jak dva týdny – skoro půl roku!

Dále jsem dostala vysněnou elektrickou kytaru, sama jsem si vydělala na kombo, poté mi máma splnila přání a prožily jsme spolu krátkou dovolenou, začala jsem zase psát básňotexty…

Vidíte, najednou se dělo tolik věcí, ale drtivou většinu z nich jsem iniciovala já – čili já skutečně měla zbyteček vůle a jen díky ní jsem byla doslova schopná vstát z popela jako ten Fénix.

Pokud jste tedy psychicky v háji, musíte to jednak lékařsky řešit a druhak zjistit, jak je na tom vaše vůle – bez ní to prostě nepůjde.

Zkuste tedy třeba jako já jít najednou jen tak na procházku a všimněte si svých pocitů – máte radost? Líbí se vám ta krásná příroda? Už se těšíte, jak navštívíte další místa?

Pokud si odpovíte kladně na tyto otázky, pak si můžete gratulovat! Máte vůli a tedy naději na to, že se stav skutečně zlepší. Budete totiž schopní pro to něco dělat.

Prášky nepůsobí hned, působí až za několik týdnů, proto je potřeba kritické období, kdy ještě nepůsobí, něčím vykrýt – nejlépe nějakou aktivitou. Zkuste se vracet ke koníčkům, choďte do práce…

Tak, jak se mi najednou nabalily na sebe pozitivní věci – pracovala jsem, zlepšila si domotaný biorytmus, věnovala se opět postupně koníčkům, stýkala se  s kamarády – začaly též působit prášky. Černé myšlenky začaly pomalu ustupovat.

Hodně důležitou věcí též bylo řešení mé situace doma – jak jsem mámě prozradila, že chodím na psychiatrii, teprv jí asi došlo, jak moc je to se mnou vážný. Byla ke mně najednou vstřícnější a já si po letech dovolila říct svůj názor. A ne jeden, bylo jich víc. Řekla jsem jí ty nejdůležitější věci a – naštěstí pro mě – mě vyslechla a snažila se mi vyjít v ústrety.

To bylo skvělý, spadl ze mě kámen a navíc to vše mělo smysl. Posunulo to celkově náš vztah k lepšímu. A za to jsem moc ráda.

Pokud tedy máte problémy týkající se rodiny, zkuste to říct alespoň jednomu člověku z rodiny, kterému věříte a u kterého máte největší šanci, že uspějete. Promluvte si, udělejte si takovou menší domácí psychoterapii a uvidíte, jak se vám nakonec uleví.

Přesto přišel zlom – podzim a zima.

Ajajajaj… Zase jsem v tom lítala. Nedostatek sluníčka a blížící se svátky mě znovu srazily na kolena. Prášky mi musely být navýšeny a já horko těžko bojovala se silnou depresivní epizodou. Byla jsem ještě unavenější, než normálně, byla jsem bez práce, školu jsem musela opět přerušit, zase mi v hlavě lítaly černý myšlenky…

Bylo to blbý. Ale musela jsem to prostě přežít. Pomáhala mi naděje na zlepšení a mé koníčky. Nakonec jsem si našla práci a dávala se opět dohromady. Měla jsem eso v rukávu – onu vůli – a tak se nakonec zadařilo a já to bez úhony přežila.

Teď se mám velmi dobře, koupila jsem si mandolínu, začínám zase malovat, pingluju, což je první brigáda, která mě skutečně naplňuje a doufám, že tohle léto si užiju.

Takže nezoufejte,  pokud jste na dně, je velká pravděpodobnost, že se od něj odrazíte. Musíte věřit, řešit se, něco dělat a hlavně pečovat o tu svou vůli. Bez ní jako by člověk nebyl.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1980x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.07.2018 08:07 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

ahoj Rypoušice, zřejmně by z počátku většina postupovala stejně. Návštěva psychiatra, léky, odpočinek, útlum, přemýšlení, hledání východiska. Možná někdo dojde k tvému dalšímu postupu a opravdu nastane restart, to vidím spíš u mladých, kteří mají život před sebou a hledají smysl života, začnou realizovat své plány, změní zaměstnání a mají plno nových zájmů, třeba si koupit něco nového, něco dobrého, zajet si na výlet, jít do přírody, zajít do společnosti mezi vrstevníky. Ale, je tady to ale, až přijde věk, věk kdy není zdraví, člověk je důchodce, bez kolegů z práce, není síly ani financí na výlety, kdy už člověk nic nepotřebuje, jen blízkost druhého člověka, partnera, rodiny, kdy vidí, že čas se začíná krátit. Tam žádný restart nepomůže, a tady je moje rada, myslete na Boha, dokud jste mladí, protože ve stáří nejste opuštěni, jste s ním v kontaktu stále on-line v modlitbách a vždy vás slyší, možná zažijete jeho dotek a víte, že je to jeho pomyslná ruka, že je to on, který vás miluje, že vás vykoupil Kristovou krví a dává vám naději, vlastně jistotu. A vy se nebojíte už ničeho a spoléháte, že je vždy s váma. To je něco jiného než restart, ten je dočasný, ale Bůh je věčný. jen na to musí přijít každý sám a čím dřív tím líp.

 
14.07.2018 17:32 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Pavli, vím, že to myslíš dobře, ale rozum mi prostě nedokáže povolit pevnou víru v jakoukoliv entitu. Já věřím, že i bez víry zemřu klidně a ať už půjdu po tom kamkoliv, vůbec se toho nebojím, naopak, jsem na to zvědavá (pokud nějaký druhý břeh vůbec existuje… )

Já jsem živa z lásky, kterou mi dala moje babička. To je klíč k spokojenému životu a moc ráda bych tu svou lásku rozdala dál. Své děti asi mít nebudu, ale věřím, že i tak bude možnost být blízko nějakým dětem a prokázat jim stejné dobrodiní, jako mi prokázala má milovaná babička. A netýká se to jen dětí, jsem ochotná dát kus sebe komukoliv, jakkoliv starému, kdo to bude potřebovat.

Jinak, název tématu je změněný, já o restartu nenapsala ani slovo, osobně si myslím, že tím nejdůležitějším prvkem je vůle, o té píši a ta je podle mě nezbytná pro to, abychom se dostali z temnoty a došli k onomu "restartu".

Ale pokud jsi šťastná s vírou, budiž ti to přáno ; )

 
15.07.2018 18:51 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

"Restart hlavy"???   alt

Změna názvu tématu poněkud mimo…   

 

 
15.07.2018 22:14 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Ty změny nazvu, to je naprostá neúcta a nepochopení toho, co chce člověk vyjádřit. Restart hlavy je opravdu nesmysl a snižuje to osobní výpověď.

 

Vadil ho me to u prvního admima a nova adminka v tom vesele pokračuje. Já vim, proč sem už chodim minimálně, fakt je mi bez MS lip, nemusím se už "rozcilovat"  nad tou neúctou a nepochopením a snizovanim obsahu.

 
15.07.2018 22:18 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

To je klasika, já to ani nekomentuju, protože to nemá smysl : D Sama nechápu, kde se restart vzal, já o něm nic nepsala, ale admince to z toho asi nějak záhadně vyplynulo: D

 
15.07.2018 20:31 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Možná by bylo dobré se vžít i do pozice druhé strany či stran, kteří se snaží pomoci či poradit jak nejlépe umí (myslím tím laiky) a nenazývat jejich snahu a rady pitomými rádoby moudrými řečmi a pseudomotivačními kecy…

 
15.07.2018 20:49 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

achjo Dany, toho jsem obávala, že se toho někdo chytne a vyčte mi to. Docela mě mrzí, pokud je to to jediné, co tě "zaujalo" protože to celé má působit relativně pozitivně.

Podívej, já dělám pořád ústupky a holt jsem je jednou neudělala a napsala to, jak si to myslím. ta druhá strana si to může vzít k zamyšlení…

PS: nemá to nic společného s radami zde, týká se to spíše reálného života.

 
15.07.2018 21:49 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

A co mě má jiného napadnout, když se dočtu o pitomých rádoby moudrých řečech a pseudomotivačních kecech?

Nikdo po Tobě nechce, abys dělala ústupky a taky nepíšu, že tím mám na mysli rady tady, myslela jsem to obecně.  

Už jsem se v životě setkala s dost lidmi, kteří potřebovali pomoc, tak jsem se snažila, jak nejlépe jsem uměla, nebo naopak, jiní pomohli mně.

No a po přečtení Tvého psaní, kdy se snažíš mimo jiné i o to, aby Vás nemocné na duši jsme uměli lépe pochopit mě samozřejmě jako první napadlo, jestli také Vy dokážete pochopit nás, laiky, protože pochopitelně každá mince má dvě strany… Já bych to, kdybych to psala já, formulovala jinak.

 
15.07.2018 22:06 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Také bych to formulovala jinak. Aneb jak se do lesa vola, tak se z něho ozývá. Pokud někdo ma takové myšlení, co nám ostatním brání v tom, abychom zase my  jeho myšlenky též nebraly za pouhé blaboly?

 

Pokud někdo chce úctu k vlastním myšlenkám a chce, abychom se nad jeho myšlenkami zamýšleli,, je potřeba, aby se i on zamýšlel nad těmi našimi.

 
15.07.2018 22:11 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Holky, vůbec se mi nelíbí, že vyrháváte jednu pouhou větu z celého kontextu. A děláte si díky jedné větě o mě úsudek.

Je to škoda, takhle opět mé psaní vychází nazmar… díky za poznání.

Danuško, já vím, jak to myslíš. A věř, že chápu, že ten, kdo radí, to myslí dobře. Já jen chtěla ze své pozice říct, že obecné fráze jsou prostě jen prázdné věty a ty mně osobně nic nedávají - jen jsem to napsala tak, jak mi to v tu chvíli přišlo na mysl.  

V každým pádě jsem nechtěla ranit radící, znevážit je, to ne. Jen jsem řekla, jak to já soboně vidím, nic víc, nic míň.

Kávenko, zase se chytáš něčeho a zase mi jen vytýkáš. To ani komentovat nebudu.

 

 
15.07.2018 22:19 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

A zase, napadas a nezamyslis se nad obsahem, co jsem chtěla vyjádřit. Takže ma námaha šla v nivec. Jak pak chceš, abychom se zamýšlely nad tím tvým, když se nezamyslis nad tím nasim? Proč sem vůbec lezu!  

 
15.07.2018 22:21 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Proč to bereš ode mne a kavenky jako výtku?  

Jinak ta jedna věta  je pro mě z celého textu zásadní a to proto, protože vždy, dokud tam takto formulovaná bude, nemůže dojít k pochopení obou stran, je mi líto, ale já to tak vnímám a cítím.

 
15.07.2018 22:30 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Já si to jsem vědoma, již jsem to napsala a pokud to nechápete, tak to už není můj problém.

Mně jedna impulzivní věta nepřijde důležité, vám jo, na tom se prostě neshodnem. Znovu říkám, že radiče neshazuju, ale to jste asi ani nezaregistrovaly, že jsem to psala…

 

 
15.07.2018 22:45 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Stávis nás do role, ze musíme tolerovat tvoji impulzivnost. Ty můžeš kdykoliv byt impulzivní a my to musíme chápat. Musíme i chápat, když impulzivní vypustis věty v tom smyslu, ze naše rady jsou kecy. Ale my nemáme povinnost přemýšlet nad tím, co je a co není impulzivní a co myslis a je myslis vážně.

 

Co je psáno, to je dáno. Pokud někdo napíše, ze se od nás akorát docte kecy či ze napadam, aniž by ses zamýšlela, co jsem tím vším chtěla říct, toto je pro me důležité sdělení a už nemám chuť číst zase ty tvoje kecy. Ano, i já si teď hraji na impulzivní  a ty to musíš  pochopit, jinak popiras své vlastni usuzování.

 
15.07.2018 22:54 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Kávenko, nedělej ze mě laskvě blbečka.

Jasně jsem psala, že nemyslím rady zde - je vidět, že si mé psaní ani nečteš a jen reaguješ na to, co se ti hodí, abys mě mohla shodit.

Nemělo se tě to proč dotknout, protože jsem JASNE NAPSALA, že tím myslím "rady" hlavně v reálném životě a ne zde.

Bereš to tady moc vážně, neber sebe a své rad\y tak vážně a pak se tě možná mé "kecy" nebudou dotýkat.

Je fakt zajímavý, že ses tu objevila najednou teď. Asi jsem paranoidní, ale myslím si o tom své.

Tobě nevěřím.

 
15.07.2018 23:04 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Konečně s tebou souhlasim. Ano, jsi paranoidní. Snad si ne myslis, ze tady ciham na tebe, abych te mohla napadnout.

 

A to same si rikej sama. Neber své rady tak vážně a pak si nebudeš myslet, ze te kavenka napadá a ze na tebe někde číhá za rohem, aby po tobě mohla hned vystartoval. Pak se te me"kecy" nebudou tak dotýkat.

 
15.07.2018 23:11 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

No nic, já končím, nemá cenu tady o tom diskutovat.

Jen doufám, že ostatní čtenáři nebudou jako vy a uvidí víc, než jednu pitomou větu.

Sbohem

 
15.07.2018 23:23 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Aha, hm… tak Dobrou noc 

 
15.07.2018 23:14 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

Stejně je to zajímavé…

Já dneees (ta písmena e jsou tam navíc kvůli těm nesmyslným automaticky vkládaným datumům) začala svoji první reakci dle mého názoru v klidu, a to slovy: "Možná by bylo dobré se vžít i do pozice druhé strany či stran… atd.", a co z toho vzešlo…

 

Tohle bude lepší? alt 


 
17.07.2018 10:59 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Text uživatele: 

K tématu jako takovému zatím napíši toto:

 

1) Cokoliv aktivně děláš a těší Tě to, je vysoce pozitivní a dobrá část cesty k léčbě a uzdravení.

2) Volba psychiatričky je též dobrá část cesty k léčbě a uzdravení.

3) Chybí však další a podstatná část cesty k léčbě a uzdravení, a tou je volba psychologa/psycholožky, neboť, cituji jednoho psychiatra:

"Většina klientů však při boji se svými úzkostmi či depresemi zvolí pohodlnější cestu.  Nechá si napsat léky. Motivace pro léčbu tak rychle mizí."

 

Jsem i na základě zkušeností přesvědčena o tom, že není možné se po tolika stresech a traumatech nahromaděných od dětsví + následných depresích atd. se s nich dostat sám/sama bez odborného vedení, neboť se to stejně dříve či později vrátí zpět jako bumerang, jsou-li jakákoliv traumata, deprese atd. "léčeny" pohou psycho samoléčbou. Proč, nebudu znovu psát, už jsem Ti to psala několikrát tady i soukromě.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak jsem zlepšila svůj psychický stav "restartem hlavy"
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny