Téma: Miluji přítele víc než cokoliv na světě - až mě to ničí

12.08.2017 21:56
Uživatel: Kate201220
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

 

Dobrý večer všem.
Kde jen začít, začínám se bát sama sebe. Vždycky jsem byla pohodová nezávislá holčina, co se řada bavila s kamarády. Jenže od doby co jsem se poznala se svým přítelem jsem se začala nějak stranit. I on byl v komunitě, především žen dosti oblíbený, ale čím více jsme byli spolu tím méně s ostatními, až teď nám zbylo pár přátel s kterými, ale nemáme potřebu se vidět a jsme stále spolu. Hrozné se s přítelem milujeme. Udělala by jsem pro něj cokoli. A řekla by jsem že jsem nikoho lepšího nepotkala. Jen s ním mi přišli i takové stavy.

V každém vztahu se občas někdo pohádá, jenže podle mého to co prožíváme mi, je už až moc, ale nevím co s tím delat. Mám častý deprese a období, kdy jsem moc citlivá a rozbrečí mě každá maličkost. Ale to platí i pro to, že mě maličkost i dokáže naštvat a úplně vyvrátit cokoliv. Aby jsem to objasnila.

Když přijdu s přítelem do nějakého afektu. A začneme se hádat. tak všechno kolem mě jako by nebylo a já žiju v takovém svém světě, kde mě nezajímá nic jiného, než můj názor na vec. Většinou dokážu přijmout i jiný názory a beru to. I kritiku. Ale jak jde o hádku, hrozně zuřím, když se do mě přítel opírá slovama, provokuje mě. A už úplně nesnáším když mě začne ignorovat. Má u toho takové nepopsatelný výraz, který mě moc bolí, ale v tu chvíli mě dokáže opravdu rozzlobit.

Když dojde k nejhoršímu začneme se i pošťuchovat a mě už se parktat stalo že mi to ujelo a uhodila jsem ho, pak když mě to přejde, jsem jako vyměněná, nevím co s tím mám delat. Probrečím kvůli tomu celé hodiny protože se na sebe nemohu ani podívat, odstrkuju ho od sebe, protože se stydim. nechci taková být, už jsem si o tom chtěla s ním několikrát promluvit. Ale on nechce. chtěla jsem aby se mě snažil pochopit a pomoct mi při té hadce, nějak jinak než když mi bude nadávat například (což se teďy moc nestává - za 3 roky mi řekl dohromady asi 5 sprostých slov, nebudu jmenovat) ALe to že do mě strká a křičí na mě ať ho uhodim. si myslím, že mi také moc nepomáhá, když ve chvíli když jsem hrozně rozzcilena mám chuť do něčeho prastit.

Hrozně mě to trápí.

Hledala jsem si nějaké články na netu Myslím že mi to jen škodí, protože jsem si to převzala po svém. Začali se mi zdát hrozně sny, jan biju svého přítele a jak se mu pak něco stane o to více když je astmatik. A tak jsem přešla na to, ze by jsem nedokázala žít v tom že se mu něco stane, začala jsem myslet na svoji smrt, do toho se mele dalších pár věcí o krerých bych teď nerada mluvila. Ale ani to nepomáhá mim depresim. Nechci přemýšlet nad tím že bych si ublížila a něco se mi stalo, nechala tu přítele a rodinu kterou miluji.

Nesnáším ty pocity a myšlenky nad smrtí, pocity že by mu beze mě bylo lépe, všem, že jsem k ničemu a nic v životě nedokážu, pocity že mě jeho rodina nemá ráda, ale od té doby co to dělám, co raději ubližují sobě než jemu se mi tolik nezdají sny o nem.

Zdají se stále ale pro mě jsou více snesitelné …

Nevím jak to popsat, nechci mít ty stavy. připadám si jako kdyby jsem měla dvojí osobnost. myslíte že to jde? Protože já jsemm normálně taková, že nesnáším pohled na krev, je mi z ní opravdu zle, ale když opravu přijde na nejhorší naladu. jsem jako vygumovaná a ať už jde o cokoliv co mě trápí, tak si snad myslím že mi to uleví, ale pak toho hrozně lituju když se uklidním, když přestanu brečet a snažím se schovávat jizvy, modřiny, cokoliv. přítel bohužel ví že to dělám a snažím se mi v tom bránit, za co jsem ráda. vážně nevím co mám dělat, hrozně se bojjim co mě napadne že udělám až zase budu mít tu náladu nenávidět svet. bojím se čehokoliv co mu ublizi.

V poslední době je to teďy hodně lepší, za 2 měsíce jsme se pohádali asi 2x ale jen jednou tak jako trošku větší hádka, kdy se to pak uklidnilo a všechno bylo jako před tím, když už jsme byli zase usměvavý spokojeni a šťastni. Omlouvám se, jestli vám to někomu přijde jako hloupost, jsou lidé co mají opravu větší problémy, ale píšu právě proto, protože bych potřebovala názor někoho jiného, možná zkušeného z takovými lidmi, nějakou radu cokoliv, protože se oprabvdu bojím co by se mohlo stát a pak už nnebude moznot o tom přemýšlet.  

Děkuji.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1907x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mé druhé ja se mě pokouší zabít ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.08.2017 09:33 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Miluji přítele víc než cokoliv na světě - až mě to ničí
Text uživatele: 

sebestřednost, sobectví, nezralost, dětinskost, rozjívenost, nuda…

 

 
14.08.2017 11:24 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Miluji přítele víc než cokoliv na světě - až mě to ničí
Text uživatele: 

Evidentně máš problém se sebeovládáním a sebekontrolou.

Nevíš si rady s vlastními emocemi.

Může to být "vedlejší účinek" dospívání, ale může to být i něco hlubšího, což by byl problém.

 

Píšeš o hádkách.

Kdo je začíná?

 
14.08.2017 15:07 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Miluji přítele víc než cokoliv na světě - až mě to ničí
Text uživatele: 

Já bych to tak nehrotila. Pravděpovdobbně pocházíte oba dva z prostředí, kde se nějaké výlevy agrese moc netolerovaly a kde se možná ani věci a prpblémy moc neřešily. Takových rodin je spousta.

Uvádíš, že tě partner provokuje a v podstatě se s ním nelze domluvit,  pak velmi často dochází k pocitům zoufalé bezmoci, kteté vyústí v agresi. Tak aby ne… to je z jeho strany nefér manipulativní chování. On se dál nemusí bavit o čem nechce, ty jsi " vinna" protože ses rozčilila, no fuj,  svých nepříjemných pocitů se pak zbavíš odštěpením- jakobych to nebyla já-? , nic se nevyřeší a celá situace se cyklí.

Anebo to samozřejmě může být celé jinak, ale tvoje reakce se nápadně podobá zpovědím žen, jejichž partner nejenže nic řešit nechce, ale ještě chce občas partnerku rozzlobit a pak ji zahanbit a kriminalizovat" za její nemožné chování". Ale to už spekuluju.

Asi by to chtělo vztahového psychologa.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Miluji přítele víc než cokoliv na světě - až mě to ničí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 1913x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 1986x
život o ničem 3 2081x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 2647x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 2733x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 2632x
Jsem Harry - co vy na to? 6 2182x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 17 7820x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 22 8340x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 3542x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny