Téma: Firma Meteor CS s.r.o. a připojení k Internetu - zkušenosti, diskuze, reference, recenze

11.01.2015 20:17
Uživatel: angita
0-100
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Ve smlouvě s firmou Meteor CS s. r. o. je stanoveno: smluvní pokuta 1 (prodlení 30 dnů) – 100 Kč, smluvní pokuta 2 (prodlení 60 dnů) – 200 Kč, smluvní pokuta 3 (prodlení 90 dnů) – 600 Kč. To je v pořádku, jenže firma v okamžiku pozdní úhrady paušálu 320 Kč automaticky bez vědomí klienta vystaví smluvní pokutu a PŘEDNOSTNĚ si ji strhne z právě provedené platby paušálu (aniž by na to dle smlouvy měla právo). Tím klienta bez jeho vědomí dostane do prodlení platby části paušálu a za 30 dní si započítá další smluvní pokutu. Tím tedy automaticky a bez vědomí klienta ho sama dostává do neustálého prodlení a vystavuje další a další pokuty. O tom ale klient několik měsíců nemá nejmenší tušení, jen pak najednou přijde upozornění na nedoplatek s touto větičkou: „Pokud nebude platba včas připsána, přijedeme si pro hotovost osobně, což je zpoplatněno 500 Kč za každý i marný výjezd a zbytečně se Vám to prodraží. “ Opět protiprávně a v rozporu s uzavřenou smlouvou.

Firma úplně klidně z neuhrazené smluvní pokuty 1 ve výši 100 Kč (nesouhlasím s ní, protože jsem vše provedla dle předchozí domluvy + vystavili ji proto, že mi 19.9. sdělili konečnou částku a do 20.9. ji neměli na účtu! ) z konečné faktury požaduje další smluvní pokuty. To znamená dalších 800 Kč z neuhrazení smluvní pokuty 1 ve výši 100 Kč! Ve smlouvě nikde ani slovo o tom, že by měla právo požadovat další pokuty z pokuty.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že hlavním oborem činnosti této firmy již nejsou elektronické služby, ale lichvářství. Evidentně jim nestačí 320 Kč / měs. Neoprávněným vynucováním pokut určitě „vydělávají“ víc. Jsem šťastná, že jsem s nimi skončila, ale přesto se jich nemohu zbavit. Nechci o této pochybné firmě již nikdy slyšet a rozhodně ji nedoporučuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1843x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pochybná firma Meteor CS s.r.o. poskytující připojení k internetu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.01.2015 13:23 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Firma Meteor CS s.r.o. a připojení k Internetu - zkušenosti, diskuze, reference, recenze
Text uživatele: 

Nebudu se vyjadřovat k tomu, jestli firma jednala protiprávně či nikoliv - to je otázka pro právníka, který by situaci vyhodnotil i s ohledem na smlouvy atd. Ale, pokud to chápu dobře, tak pokud by jsi jako jejich zákazník platila těch 320, - Kč měsíčně řádně a včas, tak žádné potíže s touto firmou nemáš a poskytování služeb jako takových = připojení k internetu bylo v pořádku?

Jinak obecně si myslím, že existují i poplatky či penále z pokut - z prodlení jejich uhrazení. Určitě to bude v té smlouvě pod nějakým § či tam bude odkaz na zákon nebo zákoník, podle kterého v takových případech budou postupovat. Ale opět, to by musel posoudit právník - jestli jsou v pořádku smlouvy + ty jejich pokuty či postup atd.

Mimochodem, hledala jsem nějaké recenze na tu firmu, a jedinou a negativní, kterou jsem našla, je ta Tvoje, tak nevím, co si o tom myslet:

http://www.firmy.cz/detail/2293698-meteor-cs-pardubice-drazkovice.html

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Firma Meteor CS s.r.o. a připojení k Internetu - zkušenosti, diskuze, reference, recenze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny