Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera

16.03.2020 05:03
Uživatel: kytička
Věk:  28
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobré ráno, ráda bych zjistila nějaké informace. Jsem bez partnera,  a po velmi špatných zkušenostech z předchozích vztahů, nevím jestli chci, a dokážu si vuběc ještě někoho někdy hledat. Nicméně,  aspon jedno dítě bych chtěla.   V současné době mi zbývá být jen,, svobodná matka" jak se dříve říkalo, ale to mi nevadí. Mám dobré zázemí, vlastní byt atd.

Je možná asistovaná reprodukce s tím, že potřebuji jen spermie od dárce a vajíčko by bylo moje? Nebo jsou na to nějaká omezení, nevíte jaká je cena? Velmi děkuji za odpověd.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.03.2020 06:07 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

V ČR to možné není, takže pouze v zahraničí.

 

Osobně mi to přijde nezodpovědné i vůči dítěti. Bereš dítě jako další věc, kerá ti chybí ke štěstí, prostě "všichni kolem tebe ho mají, tak ho chceš taky". Plánovaně si pořídit dítě s tím, že ho budeš vychovávat bez otce si jen koleduje o průšvih

 
16.03.2020 10:59 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Dítě není věc, aby si člověk zamanul, že ho teď hned chce, zbláznil se a hledal rozsévače. Dítě má právo (! ) na oba rodiče.

 
16.03.2020 11:24 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Bohuzel znam ve svem okoli nekolik mladych zen, ktere si vyhledaly tzv. "darce spermatu", poridily si dite a teď vyuzivaji statutu svobodne matky, ale zaroven i alimentu a lasky tatinku ke svym detem. Tatinek se stara, financne podporuje, bere dite na dovolenou, nakupuje skolni potreby a ona je ta "chudinka samozivitelka".
Milionkrat opakovana zkusenot, ze dite potrebuje oba rodice, jde uplne stranou!!
Clovek je proste nepoucitelny. Deti vyrustajicich v takovychto vztazich, bohuzel pribyva a je mi jich uprimne lito.

 
18.03.2020 09:37 Uživatel: Sarah SML
1713709704_437040961_7723883114288608_7957366886735753909_n.jpg
My status
0-100
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Taky si myslím, že to jde v zahraničí, že v ČR to zatím nejde.  

Ale to dítě bych si ještě promyslela, nehrnula bych se do toho po hlavě. Je v pořádku, že si zajištěná a máš dostatek všeho, to je dobře, ale dobrovolně do toho jít sama jako svobodná matka? To mi nepřijde moc jako dobrý nápad. Přec jen dítěti bude tatínek chybět. proč dobrovolně zakládat další neúplnou rodinu? Já bych do toho teda nešla.  

Možná jen bych se nad tvém místě zaměřila sama na sebe a dala si svůj život do pořádku tak abych byla šťastná a spokojená, na vztah si dala čas a nechala tomu volný průběh, ono to přijde, ten správný partner přijde : -), myslím si, že kdybys pak měla šťastný vztah tak to bude lepší a dítě pak přijde přirozeně do šťastného vztahu/manželství.  

 
18.03.2020 11:16 Uživatel: Milan Xx
Věk:  62
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Je to extrémně sobecký přístup.

Dítě bez maminky nebo bez tatínka trpí. Nemůže netrpět. A až už nebude dítě, až dospěje, bude pro nedostatek vzorů chování v různých situacích pro běžný rodinný život nepoužitelné. Nebo skoro nepoužitelné - vysoká inteligence nebo velká schopnost lásky to může zvrátit (ale nemusí). Když matka nevydrží s druhými lidmi, jak by s nimi mohlo vydržet její dítě, které bude sama vychovávat?

 

 
18.03.2020 17:04 Uživatel: kytička
Věk:  28
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Děkuji za názory a přípomínky. Ono se dá těžko,, vydržet" s partnerem, který vás několikrát podvede, slíbí že to už neudělá a pak je to znvu a znovu, až vám dojde trpělivost. To za jeden vztah.

Taky se dá těžko žít s partnerem, který slíbí jak bude řešit své povinnosti, naslibuje hory doly a druhý den vám řekne kundo, svíně, děvko… že ste chtěl jet za svou kamarádkou. To opravdu nemám zapotřebí. To jen tak na okraj proč,, matka! nevydrží s,, otcem"  Tohle všechno vás naučí spoléhat se sám na sebe a od nikoho nic nechtít i když se to může zdát sobecké

Chodím do práce, nikde nedlužím, mám svůj byt takže neřeším nájem, což je dneska (18.03.2020) taky docela velká položka… Spíš mi přijde sobecké když si partneři udělají děti a skrz ne pak tahají peníze od státu, jsou k sobě sprostí, křičí a urážejí se a ty děti tomu musí přihlížet. Ale ano, mají oba rodiče…

Ano, dítě má určitě právo na oba rodiče, ale někdy to hold nejde.   Samozřejmě vždycky jsem chtěla mít super chlapa a kompletní rodinu, ale realita je někdy bohužel jiná. Děkuji všem za odpovědi a přeji hezký den.

 
18.03.2020 17:29 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

To chce ale zapracovat na sobě, na tom, co za lidi přitahujete. Někde děláte chybu. A já také nemám  partnera a ani mít nebudu, rozhodla jsem se tak, a proto vím, že ani děti mít nebudu. Jsem s tím smířená a přišlo by mi sprosté a sobecké chtít dítě, když nechci muže. Žít lze i bez dětí a naopak můžete udělat jiným dětem/lidem radost. Být hodnou tetou dětí od známých, můžete pracovat či dobrovolničit v dětském domově apod.

 
18.03.2020 20:50 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Ahoj Kytičko.  

 

založila jsi docela zajimavé téma. Já to tady teď zase rozdělím na dva tábory, ale na to už jsou tady ostatní na mě zvyklí a možná budou zase pěnit alt  Ostatní tě tady v podstatě odsoudili a vyřkli ti, že jsi sobec. Je pravda, že pro dítě je dobré mít oba rodiče a mít oba vzorce, ale zase na druhou stranu, kolik dětí má dneska (18.03.2020) oba rodiče při dnešní rozvodovosti??? I když mají dítě oba rodiče, tak mi připadá, že to v budoucnu v podstatě výjde nastejno. Lidé se rozváději jak na běžícím páse a někdy i čerstvě po porodu, někdy dokonce i před porodem.   

 

To, co dítě nejvíc potřebuje je péče o něj, měl pevné zázemí a hlavně lásku. Mnohdy tu lásku nedokážou dát dítěti ani oba rodiče.

 

Já osobně na tom nevidím nic špatného, jen je škoda, že to tady v ČR v současné době není možné.  

 

Leda, že by sis našla nějakého obětního beránka : )

 

 

Jen malý dodatek. Je ti 28 let a ještě ti netíkají biologické hodiny na poplach. Ještě máš nějaký čas a třeba se to povede.

 

Je pravda, že najít si partnera pro život je v dnešní době hodně těžké a svým způsobem je to asi hodně o štěstí. Každopádně, jak ti psala rypoušice - jací lidé tě přitajují, není také náhoda. Nesouhlasím ale s tím, že by byla něco tvoje chyba. Spíš to muzou být špatné výchovné vzorce tvých rodičů, za které ty nemůžeš.  

Jsi ještěpořád v hezkém věku a máš ještě čas s tím něco dělat, než ti začnou tikat ty biologické hodiny. Variantu být svobodná matka bych v tvém případě volila jako poslední možnost, když se terapie s odborníkem nepovedou.    

 

 A jelikoš jsem dáreček, tak mám pro tebe jeden dárečkový typ alt  Zkus najít odborníka, který dělá gestalt terapii, to by mohl být směr, který je tvému problému nejblíž.   Pohlaví odborníka si vyber podle toho, ke kterému z rodičů máš méně bolestivý vztah.  

 
18.03.2020 23:25 Uživatel: kytička
Věk:  28
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Děkuji moc zá názory a rady.  

 

 
19.03.2020 03:04 Uživatel: Obyvatel Benátek
Věk:  42
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Pokud chcete být svobodná matka, dělejte raději kariéru. Dítě není hračka, je to živá bytost. Potřebuje pokud možno oba rodiče. Namísto "já chci" dítě si pořiďte třeba Ferrari, nebo dovolenou kolem světa, nebo jinou hračku.

 

Neviděl jsem ani jediné zvládnuté dítě svobodné matky - a to jsem jich už viděl kolem tisícovky. Buď jsou ty děti neživotaschopná neschopná nemehla; nebo jsou to rozmazlenci, které jejich matka nezvládá; a nebo si z dítěte dělá náhradu za neexistující kamarádky, což také nedopadá dobře.

 

Chronicky svobodné matky selhávají v nekritičnosti ke svým ratolestem. Pravidelně se diví a kouká jako sůva na drát, když ratolest jde to puberty, a je třeba to zvládnout. Pravidelně se svobodná matka nedokáže ve vhodném čase přešaltovat z role matka/dítě do role matka/samostatné-dítě-co-má-jít-do-života. Pravidelně se svobodná matka snaží soupeřit s partnerem, když se jejich dítě ožení/vdá - a silně narušuje jejich rodinu.

 

Nezlobte se, ale vaše příklady "špatného manžela" mi přijdou, že nezvládáte ani základní sociální vztahy, a to dítě nebudete schopna vychovat. Nevěrník prostě letí z domu. A pokud vám muž nadává "kundo, svině, děvko" - kvůli kamarádce, tak to asi sotva udělal poprvé po pěti letech vztahu. Dalo se to řešit, případně se rozejít mnohem dříve.

 

Neschopnost vašeho řešení základní sociálních vztahů dopadne drsně i na vaše případné "vyrobené dítě". A žádná "dolarová vycpávka" - ve stylu skvělého bytu a platu a vlastní "samostatnosti" nepomůže.

 
19.03.2020 14:58 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Ahoj. Mě tohle asi nedá, na tohle nereagovat, ale vím o případech, kdy sama matka zvládá výchovu přímo bramůrňe, někdy lépe, než oba rodiče. Takových případů mám kolem sebe teda hodně, protože

svobodnýchmatek je mnoho, které sami zvládají výchovu svých dětí a před nimi klobouk dolů.  

 

Nemůžeš všechny házet do jednoho pytle.  

 
19.03.2020 06:32 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Obyvatel Benátek to už nakousl - u malého dítěte zvládneš ho zajistit finančně a snad i emočně, ale zvládnout puberťáka je problém i pro dva a ne vždy se to zdaří.

 

Pak nepočítáš s tím, že tu nemusíš být věčně a že nemusíš bý věčně v dostatečné kondici, i proto je dobré na to být ve dvou "co kdyby".

 

Možná je něco i na tom, proč nejsi schopna najít partnera, ať už proto, že ze své vlastní rodiny máš vtištěné chybné vzorce chování nebo chronicky nevhodný výběr - uvědom si, že nejspíše toto budeš dále přenášet na dítě které si "koupíš", stejně jako si chodíš do obchodu koupit novou podprsenku.  

 

Máš ještě nějaký čas - zkus ho věnovat seberozvoji. Snaž se ze sebe udělat ženu o kterou budou (ti správní) chlapi stát a najít takového, se kterým si budeš rozumnět. A třeba pak budete spolu to dítě chtít mít. A nebo se realizuj jinak. Cestuj, kup si psa, uč se jazyky, .

 
19.03.2020 08:58 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Text uživatele: 

Kyticko, to, ze  sis zvolila spatneho partnera, jeste neznamena, ze takovi jsou vsichni!! Hazes vinu na nej, ale byla jsi to ty, kdo si ho vybral a nechal to dojit vsechno takhle daleko.
Mas snad nizke sebevedomi? Mela jsi spatny priklad ve sve rodine? Zamysli se nad sebou, at neopakujes stejne chyby.
Jsi si jista, ze bys dokazala diteti dat opravdu vse? Dovedes si predstavit situaci, kdyz je dite nemocne, nebo dokonce postizene? V zadnem pripade nechci nic privolavat, jen te upozornit, ze tvoje soucasne prani se muze rychle zmenit v jednu velkou starost, na kterou ty v zadnem pripade nejsi pripravena a dostatecne zrala.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: darované spermie, chci dítě bez partnera
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Kolik pohonnych hmot se smi prevazet v osobnim aute? 4 2996x
Co je na obrázku? 4 1651x
Skladování pečiva v chlebníku - rady, diskuze, tipy 7 1633x
Sebevražda volně prodejnými léky 4 3069x
zruseni pracovniho pomeru ve zkusebni dobe a nastup na nemocenskou 2 1226x
Oznámení o změně příspěvků nepojitných sociálních dávek 3243x
Jak řešit příspěvek na bydlení v době nouze - rady, tipy 1 1424x
Jak trávite čas v nouzovém koronavirovém stavu? 12 1330x
Darování plazmy, darování krve - snížení základu daně 2 1632x
Vlasová kosmetika, barvení vlasů každý měsíc 2 1277x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny