Bezplatná právní poradna online

Téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům

18.10.2011 21:32
Uživatel: Ave
Věk:  40
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den, mám dotaz. S expřítelem jsem se rozešli. Bylo u nás domácí násilí, které on popírá. Máme syna 16měsíců. Prožila jsem si fakt peklo a stále prožívám. Otec se mstí jak může a už jde i přes syna. Teď jsem si vybojovala asistovaný styk (malému byl nebezpečný). Nechal mě i bez peněz slovy "ať chcípnu hlady" OSPOD mu jde na ruku. Měli jsem ústní dohodu na peníze, kterou nedodržuje. Dělal v zahraničí, ale teď přesně jak vyhrožoval, že pokud mu nepodepíšu jeho dohodu tak se vrátí do Čech a bude tu dělat za směšnou částku. Což udělal. Jak bude soudce koukat na to, že si otec schválně snížil životní úroven? Z čeho bude vypočítávat alimenty? Děkuji moc za odpověď.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.10.2011 00:08 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům
Text uživatele: 

Soudy nejsou blbé. Je jen zapotřebí, abyste tento fakt zdůraznila. Určitě si vezměte právníka k soudnímu řízení. Určitě se Vám to vyplatí. Obzvlášť když máte tak zákeřného expartnera a jde mu OSPOD na ruku. (Pozor! Sociální pracovnice z OSPODu bude u soudního stání!)

Tady z těch "chlapáků", co mlátěj přítelkyni/manželku a pak to ani nepřiznají, je mi na blití. Mám odpor k bití žen obecně.

PS: kdo neví co je OSPOD - je to odbor sociálně-právní ochrany dětí při městském úřadu.

 
19.10.2011 11:54 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům
Text uživatele: 

Já ještě doplním, že se samozřejmě soud bude zabývat životní úrovní vás obou a to zda si úmyslně snížil životní úroveň bude třeba dokázat. Jen fakt, že dříve pracoval v zahraničí za více peněz a nyní ne, sám o sobě nestačí, jde o důvody proč se tak stalo a jaké má aktuálně možnosti zaměstnání.

Výživné se určuje podle možností obou rodičů.

Fakt jestli je hrubý nebo cokoliv podobného k jednání o výživném nepatří. Maximálně jako vysvětlení toho proč dítě např. otce nenavštěvuje, ale jinak není pro toto jednání relevantní. To patří jinam!

 
21.01.2012 22:43 Uživatel: Dusan
Věk:  38
Téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům
Text uživatele: 

No len by som pdotkol taku malickost, ze matky a zeny tiez niesu anjelici. Vedsina obvineni z domaceho nasila sa nikdy nedokaze tz. ze su  pravdepodobne su vymyslene alebo si ich matky dokonca sposobily sami. No ale otec je aj tahany po sudoch a casto aj zavrety.

 
19.10.2011 12:16 Uživatel: Ave
Věk:  40
Téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům
Text uživatele: 

Dobrý den,děkuji za odpovědi.Otce jsem opustila v lednu s tím že jsme si ústně(nechtěl mi nic podepsat) domluvili výživné.Od dubna se náš stav zhoršil.Otec viděl že se k němu nevrátím,že nenechám ubližovat sobě a malému a přestal dávat domluvenou sumu.Dělal v zahraničí a ted měsíc je v Čechách.O malého se nezajímal mám i vypsané jeho návštěvy tedy nenávštěvy.Soud bude řešit kdo bude mít syna v péči a kolik bude druhému platit.Otec začal od dubna dělat naschvály a samé výhružky a nátlaky,ale nezlomil mě.Ted nás nechal úplně bez peněz.Máme asist.styk ve fondu ohr.dětí kvůli otcově agres.chování.

A jak jsem už psala otec ted naschvál aby měl malé alimenty se vrátil do Čech kde prý to má špatné s prací.V zahraničí dělal cca 6let a je jako OSVČ s tím že práci fakturuje.

Tak by mě zajímalo jak bude soudce(máme muže) koukat na to,že najednou si takhle otec snížil životní úroveň a to o x 10tek tisíc korun.

Myslím že otec bude povídat,že to dělá kvůli synovi a nebo že v zahraničí není práce.

Děkuji.

P.S. já jsem jen na rodičáku a budu ještě dva roky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Otec dítěte si snížil životní úroveň kvůli alimentům
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny