Bezplatná právní poradna online

Téma: Syn toxikoman mi nedovoluje vídat vnouče - snad pomůže soud

28.06.2016 13:22
Uživatel: Jana.077
Věk:  38

Město: Plzeň

Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den

prosila bych o radu čeká mne soud o styk s vnoučkem 1,5 roku syn mě ho zakazuje vídat, vše začalo tím že jsem před půl rokem (01/2016) dala podnět na OSPOD o nedostatečnou péči o vnoucka chyběli základní potraviny oblečení pro malého pokud nějaké bylo bylo malé můj syn je bohužel dlouholetým uživatelem marihuany že spisu u soudu vím že vyzkoušel již i jiné drogy byl mu socialkou doporučen detox nechal se z něj ale vyhodit je stále pozitivní, jeho bývalá přítelkyně matka vnoucka žije sama v pronajatém bytě od Albánců pro které pracuje v herně a je tam skoro neustále přesto doufá že vyhraje soud a dostane syna do péče, stýská se s pofidernymi existencemi, fetaky ale tvrdí že nic neužívá,  přesto pochybuji že do budoucna by se o vnoucka řádně starala a dala mu co potřebuje je to labilní nevyrovnány člověk s rodiny alkoholiku měla jsem tu čest to poznat když bydleli skoro rok u nás doma jen neustálý nepořádek vnoucek znal jen postýlku, nakrmit přibalit a do postýlky tak si představovala péči o syna nyní je půl roku vnoucek u syna ale péče je taková že vnoucka hlídá spíše někdo cizí než aby se mu věnoval vnoucek za půl roku se několikrát stehoval ani neví komu má říkat mámo  po rozchodu s matkou dítěte si našel přítelkyní 19 let která už teď má 500000 dluhu před prvním soudem Se s ní ale rozešel a znovu se dal dohromady s matkou dítěte protože u soudu jim obou bylo řečeno že ani jeden nemá podmínky pro výchovu dítěte jen spolu dostali soudní dohled a syn přislíbil že bude chodit na detox a nejde si práci po týdnu se spolu opět rozešli a začal boj o syna syn si vzal vnoucka a opět se odstěhoval prozmenu k mojí bývalý tchyni v bytě kde bydleli asi 14 dni je majitel vyhodil pro smrad a prodeje marihuany, měsíc bydlel u svoji babičky kde se mu nelíbilo protože  protože musel poslouchat na detox stále nechodí stále užívá odmítá i matce dítěte vídat syna mě to zamezil když jsem oznámila socialce že si o vnoucka zazadam do péče moje argumenty že syn prodává marihuanu, není schopen si najít práci malého hlídají fetaci nebrala vážně. Syn mi po té začal vyhrožovat že pokud mu seberu syna zabije mě a podpali nám barak který je mého přítele, Nyní se syn opět vrátil k zadlužené přítelkyní která žije s matkou a sestrou a odstěhoval se tam i se synem, teď máme soud o styk a komu svěří vnoucka do péče, já mám stažené konverzace z Facebooku kde syn mluví o prodeji marihuany a že se tím živý, konverzace moje s bližší rodinou matky dítěte kde píšou že matka dítěte je labilní bravala antidepresiva, a že bude jako její matka která ji dávala jako malé prášky na spaní aby mohla chodit pít, pochybuji že pokud by ji syna dali do péče tak že přestane dělat v herně protože si myslím že si ji tím Albánec majitel herny pojistil když ji pronajal byt hned vedle herny a pokud by chtěla skoncit tak by ji vyhodil i z bytu.

Chtěla bych požádat soud aby matce i otce dítěte nechali udělat znalecký posudek už jen proto jakým způsobem zijou a s jakými lidmi se stykaji chtěla bych získat vnoucka do péče ale v to moc nevěřím alt vzhledem jakým způsobem jedna sociální pracovnice 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1962x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Soud o vnoučka
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.06.2016 13:38 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Syn toxikoman mi nedovoluje vídat vnouče - snad pomůže soud
Text uživatele: 

Tohle vam musi vyresit jen pravnik. sama nenadelate nic. Chudak vnuk.

 
28.06.2016 15:46 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Syn toxikoman mi nedovoluje vídat vnouče - snad pomůže soud
Text uživatele: 

Dobrý den, já si myslím, že šanci máte, neboť Váš syn ani matka dítěte nedodrželi to, co už u soudu bylo řečeno.  

Ale, opravdu si najděte právníka, ten bude nejlépe umět argumentovat příslušnými ustanoveními Zákona o rodině s tím, že a proč není v zájmu dítěte, aby bylo v péči Vašeho syna nebo matky dítěte. Taktéž uveďte i výhružky syna, pokud užívá dlouhodobě návykové látky, nelze toto podceňovat, ale uvede-li toto i vše ostatní u soudu právník, bude to mít jinou a větší váhu. Připravte si k soudu vše, čím lze prokázat vše, co tu píšete - i elektronická komunikace, tedy i fb komunikace je použitelným důkazem. K prokázaní ostatních skutečností lze soudu navrhnout, aby je soud zajistil - výslechem svědků, které navrhnete, lékařským vyšetřením, které navhrhnete, znaleckými posudky, které navrhnete atd. To vše Vám poradí právník a ideálně za Vás u soudu do protokolu soudu sdělí a přednese. Někdy se u soudu může stát, že soudce nadiktuje do protokolu jen to co uzná za "vhodné" podle něj, nebo to zaznamená jinými, svými slovy. Jenže to někdy může vést k tomu, že to celé vyzní jinak a ne tak důležitě, jak je třeba = na každém slovíčku ovšem záleží. Proto je lepší mít sebou advokáta, který na místě vše ohlídá, aby to bylo a proběhlo tak, jak má být, zejména za situace, kdy sociálka nečinní tak, jak by měla, ovšem její slovo má velkou váhu - na nesprávné a nedostatečné úkony sociálky bude třeba upozornit, s nimi běžný občan těžko bojuje - proto to chce opět právníka.

Nebudete to mít tedy vůbec lehké, ale doufám, že to nakonec dobře dopadne. Hodně štěstí Vám přeji, a hlavně vnoučkovi, ať už má klid, jisotu a zázemí.

 
28.06.2016 16:28 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Syn toxikoman mi nedovoluje vídat vnouče - snad pomůže soud
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn toxikoman mi nedovoluje vídat vnouče - snad pomůže soud
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny