Bezplatná právní poradna online

Téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu

26.09.2011 15:31
Uživatel: Hrbáčová Jarmila
Věk:  58
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den. Potřebovala bych vědět následující: Pro svého otce /86 let/, vyřizuji příspěvek na péči.Sociální pracovnice, která s ním má vyplnit dotazník o soběstačnosti atd.hodlá otce, který je v domku během dne sám, kontaktovat - bez přítomnosti některého z rodinných příslušníků. Sociální pracovnice tvrdí, že pokud není ležák, musí jej po prokázání totožnosti  pustit k přezkoumání stavu do domu a nikoho dalšího k tomu nepotřebuje. Otci neustále klademe na srdce, aby bez naší přitomnosti nikoho do domu nepouštěl /vyskytlo se zde již několik falešných pracovníků různých profesí/. Poraďtě, jak tento problém vyřešit, když sociální pracovnice trvá na tom, že jeho stav posoudí sama  - pokud není ležák, tak jí otevře. Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.09.2011 15:53 Uživatel: Julie
Téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu
Text uživatele: 

  Ze svého okolí znám případy, že soc.pracovnice volala dopředu a ohlásila návštěvu. Ptá se na běžné věci týkající se soběstačnosti. Za našim stařečkem byla též a žádný problém jsme neměli.

 
26.09.2011 16:58 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu
Text uživatele: 

Sociální pracovnice chodí ve dvou, aby si v případě následného sporu vzájemně "dosvědčily", co viděly a pak také obě budou podepisovat zmíněný dotazník. Nevím jestli to mají dáno i předpisem. Nemají povinnost se předem ohlásit, nicméně funguje-li rozumná komunikace, lze se dopředu domluvit na návštěvě, nemohou vědět, jestli ten který den nebude Váš tatínek třeba u lékaře, hospitalizován atd.
Vzhledem k věku Vašeho tatínka bych rozhodně být Vámi trvala i na Vaší přítomnosti, neboť si myslím, že nejde o takové řízení, ze kterého by jste musela být zákonně vyloučena. Navíc po vyplnění dotazníku pracovnicemi jej bude, je-li schopen, podepisovat také Váš tatínek. Jste osoba blízká, dcera svého otce, nevidím důvod proč by jste tam nesměla být.
 

 
02.10.2011 18:40 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu
Text uživatele: 

No možná právě tím, že jí otevře si sociální pracovnice dokáže, te je soběstačný a mobilní (může chodit). smile Vcelku jí rozumím ....

 
02.10.2011 18:48 Uživatel: Julie
Téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu
Text uživatele: 

  Dobře, ale pokud je soběstačný, tak nepotřebuje příspěvek na bezmocnost, ne?  Já s domácím šetřením souhlasím i s možností se odvolat. Podvádět se nemá a z vlastní zkušenosti vím, že stát doplácí zpětně.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sociální pracovnice chce přijít za otcem do domu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny