Bezplatná právní poradna online

Téma: Výpočet podpory v nezaměstnanosti u zdravotní sestry

06.01.2011 17:14
Uživatel: Sára S.
Věk:  21
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

zanedlouho mi bude 22 let a bude to téměř rok co jsem jako zdravotní sestra nastoupila do jedné z nejmenovaných nemocnic v Jihomoravském  kraji. V práci se mi samozřejmě velice líbí, je tam dobrý kolektiv spolupracovnic, dobrý plat. Možná si myslíte že si vlastně nemám na co stěžovat, jenže když 2010 začali s kampaní Děkujeme, odcházíme tak sem to v těch počátcích moc nevnímala, říkala jsem si že to během pár měsíců vyšumí. Bohužel místo, aby se to nějak lepšilo, spíš dostávám strach, pokud opravdu někteří lékaři splní své sliby podají hromadné výpověďi a odejdou pryč. Zdravotní sestry by to odnesly také, což si vůbec nedokážu představit.

V práci o tom pochopitelně neradí mluví, něco málo se dočtete na nástěnce, popř. dozvíte od ostatních sester, co se bude dít až nastane toho 1. března 2011 a pak co se bude dít dál. Z nemocnice bych odcházela hodně nerada, a nakonec bych nechtěla skončit na ÚP, vím jaké to tam je, a proto si dosud své práce velmi vážím, proto pokud dojde k tomu nejhoršímu propouštění, tak by mě zajímalo z čeho by se pak vypočítával můj plat. Tedy až bych případně byla doma, tak bych měla z ÚP dostávat nějaké peníze, ale vůbec nevím kolik. Měsíčně musím zaplatit několik věcí, a mám velký strach, abych nakonec neměla finanční problémy. Dejme tomu že teď vydělá zdravotní sestra za měsíc 15.000 Kč čistého, zaplatíte vše potřebné, jako je voda, plyn, elektřina, a další nutné položky a zbude jí 3.000 Kč - ale vůbec nevím kolik peněz bych pak dostávala od Úřadu práce.

Snažíme se to nějak vypočítat, ale vychází mi různá čísla, vůbec se v tom nevyznám, a nikde nic o tom nemůžu najít.

Děkuji všem za jejich odpověďi a názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2701x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Strach o práci - zdravotní sestra
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.01.2011 17:54 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Výpočet podpory v nezaměstnanosti u zdravotní sestry
Text uživatele: Já bych to neviděla tak horké. I když z jižní Moravy je do Rakouska dost blízko. Zdravotní sestra si určitě práci najde. Jo a 15 tis. čistého- to máš víc mají doktoři bez služeb.
 
07.01.2011 12:54 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Výpočet podpory v nezaměstnanosti u zdravotní sestry
Text uživatele: Já si myslím, že je obava oprávněná a to z toho důvodu, že jestil se budou slučovat a zanikat oddělení, odnesou to zdravotní sestry tím, že dostnou výpovědi z organizačních důvodů.
Zahraničí samozřejmě je řešením, ale když má člověk v ČR rodinu, atd. je to velké rozhodnutí a ne každý k němu dospěje.
 
09.01.2011 18:46 Uživatel: Martin.K
Věk:  23
Téma: Výpočet podpory v nezaměstnanosti u zdravotní sestry
Text uživatele: Ahoj na tvém místě bych se neměl čeho obávat, protože s kampaní děkujeme odcházíme se uvolní hodně pracovních míst ve zdravotnictví a práci seženeš i kdyby se měla zavřít cela vaše nemocnice, protože na trhu práce je obrovský zájem po zdravotních sestrách a nemusíš kvůli tomu jezdit ani do zahraničí.Pokud by sis chtěla o tom více promluvit: martin.kirschner87@gmail.co . čau

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výpočet podpory v nezaměstnanosti u zdravotní sestry
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny