Bezplatná právní poradna online

Téma: Neoprávněná exekuce kvůli dluhu VZP - jak se bránit?

14.04.2011 18:28
Uživatel: alca68
Věk:  42
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Od všeobecné zdravotní pojišťovny VZP mi přišlo že mám dluh. Ve výši cca 82 000kč. napsala jsem odvolání jelikož jsem v tomto pečlivá a věděla jsem že žádný dluh nemám. vypsala jsem všechny datumy podle kterých jsem měla dluh. Věděla jsem přesně kde jsem pracovala, kdy. Ten dluh měl údajně vzniknout kdy jsem já byla na mateřské. Odvolání jsem poslala ve stanovené lhůtě 15 dnů. soud mi mé odvolání zamítl s tím že je to nejasné, asi měli namysli mé popisování kde jsem pracovala, kdy jsem byla na mateřské. Tak že po obdržení zamítnutí jsem napsala na vzp že když mi to zamítli takže to asi budu muset zaplatit i pojistětí platil můj zaměstnavatel. Ať mi tedy pošlou číslo účtu kam mám posílat splatky. ale nikdo se neozval. až ted ve středu 13.4.20011 jsem našla ve schránce lístek že mě navštívil exekutor a ať se s ním do pěti dnů spojim ohledně zabavení majetku. Já mám vše podložené a nemůžu se bránit. Do mám ted dělat?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3985x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se bránit neoprávněné exekuci kvůli dluhu VZP
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.04.2011 12:08 Uživatel: jan155
Věk:  26
Téma: Neoprávněná exekuce kvůli dluhu VZP - jak se bránit?
Text uživatele: 

Kontaktovat právníka a sním celou situaci řešit, sama to asi nezvládnte. Bude znát správné postupy a umí to u soudu více prosadit. Pochopitelně musí být dobrý.

 
15.04.2011 22:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Neoprávněná exekuce kvůli dluhu VZP - jak se bránit?
Text uživatele: 

Co máte dělat? Většinou se snažím poradit, ale tady si fakt myslím, že bude nejlepší, když se obrátíte na bezplatnou právní poradnu online, dotaz týkající se výkonu exekuce můžete vložit do komentářů na této stránce a vyčkat na odpověď.

 
20.02.2018 09:29 Uživatel: beruje
Věk:  29

Město:teplice

Téma: Neoprávněná exekuce kvůli dluhu VZP - jak se bránit?
Text uživatele: 

Dobrý den, přišla mi před dvěmi lety exekuce na plat od VZP - 14 000,00 Kč před 2 lety, za období, kdy jsem byl zaměstnán a úhrady měl platit zaměstnavatel. Bylo mi na VZP řečeno, že po obdržení písemné informace od VZP o vyřízení mám si sám neoprávněnou exekuci požadovat na zaměstnavateli. Minulý rok jsem opět dostal exekuční příkaz na tuto samou záležitost. Po dohledání zaměstnavatelem bylo zjištěno, že opravdu tato exekuce byla na mém platu vykonána a peníze jsou na jakémsi účtu, z kterého si VZP peníze převede sama. Upozornil jsem telefonicky VZP, aby si prostředky tzv. stáhla.  

Požadoval jsem věc za vyřízenou. Koncem minulého roku mi přišel od VZP dopis, že je vše ukončeno a v pořádku. Ale! letos (2018) mi bylo exekučne ztrženo za stejnou věc opět 14000,00 Kč a exekuce narostla na 20 000,00 Kč. Tento exekuční příkaz vydal už soudní exekutor. Po osobní návštěve u něj, když jsem jej informoval, že na výše uvedeném ůčtě je mi zadržováno tedy celkem již 28 000,00 Kč a v březnu mi má být ztrženo ještě 6000,00 Kč, mi bylo soudním exekutorem sděleno, že on to neovlivní, že musí exekuční oddělení VZP vydat platební příkaz a peníze si stáhnout. Tak nevím, platím za cizí chyby a nemám žádného zastání, protože jsem vlastně na stejném bodě jako před 2 lety. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji. Beruje

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Neoprávněná exekuce kvůli dluhu VZP - jak se bránit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny