Bezplatná právní poradna online

Téma: Bývalý manžel sebral všechny peníze ze stavebního spoření

24.08.2011 23:31
Uživatel: petrap
Věk:  36
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den.Před rokem jsem požádala o rozvod, po pětileté krizi. S exmanželem jsme spolu asi 20let,včetně 6letého chození.11 let jsme spořili na  5 staveb.spoření. Dohodli sme se,že asi částku 700 tisíc mu dám k dispozici na moje vyplacení z domu + doplatek. V dubnu jsme  vypověděli stavební spoření jak moje, exmanžela, dětí a tchýně. Po třech měsících jsem ho požádala, aby mi převedl  200 tis. a jeho 500tis. ať si nechá. Až se  namane byt, dám mu je k dispozici. Ochrana před tím, kdyby se mu náhodou něco stalo. Ale ráda. Prý mi nic nedá. Vše spořil on. Nevím jak z toho ven. Máme společně dům. Jeho rodiče nám dům nechali s tím, že  koupíme byty jeho dvoum sourozencům. Dům jsme dál opravili a naspořili  asi něco přes 700 tisíc. Nevím co si počít.

Mám pocit, že jsem mnoho let odkázaná jemu na milost. Jsem jako v kleštích. Stále žijeme ve společné domácnosti. Stále se starám o domácnost, peru vařím, uklízím.Platím dětem školní potřeby, oblečení,kroužky, jídlo+ se starám o domácnost.On platí inkaso a internet,pojištění domu,domovní odpad.

Hledala jsem vždy na netu nějaký byt, který mi vždy smetl ze stolu. Na pronájem nemám Děti máme ve střídavé péči. Vyhrožoval, že mi nic nedá. V době rozvodu nezaměstnaný. Na výši výživného nepřistoupil. I když jeho plat byl  3x vyšší než můj. Nakonec jsem přistoupila na to,že nikdo nikomu nic nebude platit. I když jeho plat je nyní 2-2,5 x vyšší než můj. Do sporu se pouštět moc nechci. Je zákeřný. Řekl, že se bude stále odvolávat. Už jsem skoro 4 roky na antidepresivech. Stres zanechává své na zdraví. Nechci se rozejít ve zlém. Ráda bych,aby pochopil, že mám nárok na část  toho, co jsme našetřili, za co jsme opravili dům a koupili dva byty pro jeho sourozence. Chci toho tak moc? Nevím, jak se postavit k tomu, že  mi nechce dát nic z peněz ze stavebního spoření, za roky co jsme byli ještě manželé. Jít s ním do sporu bude znamenat boj.A děti už si prožily své.Nerada bych je trápila znovu. Nyní v září to bude rok co jsme rozvedeni. Jak dlouho čekat na majetkové vyrovnání. Má na to tři roky od rozvodu. Pak se s ním soudit????

Děkuji za rady.

P.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.08.2011 23:39 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Bývalý manžel sebral všechny peníze ze stavebního spoření
Text uživatele: 

Jste manželé, manžel nespořil sám, spořili jste spolu a to z titulu společného jmění manželů.

Milá paní, ono Vám nic jiného nezbyde, než se obrátit na soud, aby řádným způsobem rozdělil vaše SJM. Manžel nemá právo si nechat jen tak z vlastního rozhodnutí a své vůle peníze ze SJM, to je jasně protiprávní jednání.

Co se týče toho odvolávání, tak z toho strach nemějte, jestli se nepletu, odvolá se k vyššímu soudu (odvolací soud Brno, Praha) a pak už nebude kam se odvolávat. Takže buďte klidná. 

O společném jmění manželů více zde.

 
25.08.2011 07:56 Uživatel: petrap
Věk:  36
Téma: Bývalý manžel sebral všechny peníze ze stavebního spoření
Text uživatele: 

Poznala jsem stres u soudu, když se jednalo o děti. Jelikož jsem věděla, že dát si děti do své výlučné péče a pak žít nadále s manželem dál by znamenalo všechny starosti kolem dětí na sebe, protože on by se choval tak, jsou svěřeny do tvé péče, tak se starej...Rozhodla jsem se tehdy pro střídavou péči, že až se odstěhuji, dám je do své výlučné. Bohužel na to už manžel nepřistoupí. Tehdy jsem  navrhovala, že já bud platit manželovi na dvě děti 2 tisíce a on mně 4 tisíce. Jeho plat ředitele byl okolo 30 tisíc.Můj 8tisíc. Jenomže v době, kdy to došlo k soudu, manžel přestal pracovat. I když ho soudkyně upozorňovala na to, že díky svým vyšším příjmům bude muset i více finančně přispívat, řekl, že raději bude na úřadu práce. Od té doby za ten rok sice pracuje, ale vystřídal již tři další zaměstnání.A vypadá to, že ani tam kde je nyní, nezůstane..Tehdy se soud odročil. A pokračovalo by to asi tak dál, kdybych nakonec já neustoupila a nic po něm nechtěla.

Obávám se soudních sporů. Byla jsem úplně zoufalá, nemohla jsem ani mluvit, jaký jsem měla stres.

Jelikož se nesoulad táhne tolik let, je to příliš vyčerpávající.

Podle něho na nic nemám nárok. Všechno platil on. Přesto se moje výplata dávala do společné domácnosti. Ale má pocit, že jeho peníze se  zhodnocovaly v domě, a moje  za účelem nákupu spotřebního zboží. Jídlo, oblečení.... Nerozumím myšlení muže, který si myslí, že  je všechno jeho a žena nemá na nic právo. Copak jsm do vztahu společně nešli se sny o společném budování? A o dětech? Copak jsou ty děti více moje, když jsem je porodila a byla jsem s nimi doma? Mám tedy na ně většší právo?

Jsem smutná z toho, že jsem si myslela, že mám vedle sebe rozumného muže.Ale co dokáží peníze a lakomství, to je až strašné.

Vždyť si chci pořídit snad nové bydlení pro sebe a jeho děti.

Ceho se obávám je asi tohle. Jeho rodiče se přesně o tento dům přeli také. Rozvod, majetkové vyrovnání, soud.... Nakonec bojkotovali jeden druhému prodej. Dům se nikdy neprodal a chátral.

Nenávist , která zůstala v nich obou je strašlivá. Děsí mě, že bych se takto měla chvoat.

Někdy si říkám, kdo uteče vyhraje.

Nabízí mi 800 tisíc. Říkám si, jestli mám vzít něco  menšího a jít. Sice za koupi dvou bytů, milionu investic do domu a dalších 700 tisíc naspořeno, je  to málo. Jenomže byty se pohybují okolo milionu. Obávám se, když vezmu něco malého, a  vybydleného, děti mi utečou do domu, kde se narodily a kde  mají svůj NADSTANDART.. Přeci jen mají myšlení jiné. Využívají toho nejlepšího co se jim dostává.

Když ještě tento rok vyčkám, nebudu mít potom promlém u soudu, že jsem na něho nedala  trestní oznámení dříve(ohledně  peněz ze stavebního spoření)? Řekl mi, že je investoval, aby mně mohl vyplatit. Na otázku kam, mi řekl, že mi to říci nemůže. Mám mu dát ještě čas? Ale kolik? Tak abych na to nedojela já.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bývalý manžel sebral všechny peníze ze stavebního spoření
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny