Bezplatná právní poradna online

Téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?

05.01.2012 20:10
Uživatel: Mary1950
Věk:  62
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

V září 2011 jsme prostřednictvím realitky zakoupili starší byt.  Původní majitelka do smlouvy čestně prohlásila, že na nemovitosti  neváznou žádné dluhy, žádné závazky či omezení, nájmy třetích osob, žádná věcná břemena, ani jiná věcná práva. Dále prohlásila, že proti ní není vedeno exekuční řízení, ani tento stav nehrozí. Zejména vznik soudcovského zástavního práva.  Byt byl předán, včetně zápisů stavu měřidel (voda, plyn, měřidla tepla),  vklad práva zapsán v katastru nemovitostí. Nyní jsme se dozvěděli, že s původní majitelkou je vedeno soudní řízení o platbu dluhu na bytě, který vznikl v době, kdy paní byt pronajímala, platby od nájemce vybírala, ale nepředávala je správě bytů na úhradu služeb.
Hrozí nám z této situace nějaké problémy? Naše chyba, že jsme vše podrobněji neprověřili a věřili realitce, že má vše řádně ošetřeno. Paní  zřejmě záměrně lhala. Máme obavy, aby se neobjevilo něco dalšího.  Jaké jsou Vaše rady a názory? Budu vděčná za každou reakci. Díky.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.01.2012 20:27 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?
Text uživatele: 

Podle mě RK porušila smlouvu, když nesplnila svou povinnost to ověřit, ne? Za to (mimo jiné)koneckonců dostala zaplaceno.   Doporučila bych se obrátit na bezplatnou právní poradnu online

 
05.01.2012 21:03 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?
Text uživatele: 

No když použiju zdravý rozum, tak problémy z toho bude mít realitní kancelář a ne ty. Ale v tomhle státě zaneřáděným všemožnou svoločí bych si tak jistej nebyl...

 
06.01.2012 00:04 Uživatel: lodka
Téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?
Text uživatele: 

ahoj, to co tu píší uživatelé není tak přesné. 1)Realitní kancelář váš problém nemusí vůbec zajímat, jde jen o jejich image a ochotu vám pomoci, důležité pro vás je, zda jste si čestné prohlášení nechali vložit do kupní smlouvy, kterou jste si nechali notářsky či na matrice oveřit podpisy.Další věc je zda jste si do KS nechali zanést sankce a pokuty za nedodržení. Pokud ano máte právo na pokutu a okamžité zjednání nápravy či odstoupit od koupi.  pro nedodržení kup.smlouvy.Pokud však nic z toho nemáte, je mizivá naděje že doporučenou korespondencí či jinými zbůsoby donutíte bývaou majitelku k nápravě. Druhá věc - správa domu může dluh vymáhat i po vás, rozhodně bych celou situaci s ní konzultovala a celkové vyúčtování opět zaslala b.majitelce doporučeně. Doporučila bych vám také urychleně zjistit zda na vašem bytě nemá v součastnosti některý bývalý nájemce či majitelka nahlášeno trvalébydliště to by ještě celou věc zkomplikovalo. Přeji hodně štěstí a pevné nervy.  

 
06.01.2012 03:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?
Text uživatele: 

V právu platí pravidlo, že za své dluhy si odpovídá každý sám (vyjma společného jmění manželů).  

Vy jako noví majitelé bytu nejste zodpovědní za dluhy původního majitele bytu a žádný postih vám nehrozí. Jestli chcete, můžete informaci ověřit u právníka v Bezplatné právní poradně online.

Jo a mimochodem se paní dopustila trestného jednání, protože podepsala čestné prohlášení o bezdlužnosti, ale věděla dobře, že peníze za byt dluží. Vzhledem k tomu, že ale nejste poškození, nemá asi smysl podávat trestní oznámení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dluh předchozí majitelky bytu - musí zaplatit nový majitel?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny