Bezplatná právní poradna online

Téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor

26.08.2015 14:32
Uživatel: Petr Přibyl
Věk:  60

Město: Brno

Odpovědí na téma: 4
Text: 

Potřebuji vzor na Odstupení od darovací smlouvy z důvodu nevděku.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3530x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Odsloupení od darovací sklouvy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.08.2015 15:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor
 
14.04.2016 09:55 Uživatel: SECOPEROPES
Věk:  60
Téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor
Text uživatele: 

 

Prosím o zaslání vzoru na zrušení darovací smlouvy, děkuji

(do které doby od darování mohu zrušit smlouvu pro nevhodné chování? )

 
14.04.2016 09:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor
Text uživatele: 

Viz odkaz výše.

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


 

 
23.06.2016 09:18 Uživatel: SMŮLA
Věk:  46

Město:JESENÍK

Téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor
Text uživatele: 

BYDLELA JSEM SE SVOU RODINNOU VE MĚSTĚ, KDE JSME MĚLI BYT NA PŮJČKU V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ, ALE BYLO MÁLO PRÁCE A MANŽEL MUSEL PRACOVAT V ZAHRANIČÍ, ABY JSME MOHLI ŽÍT A MĚLI NA VŠECHNY PLATBY. ZŮSTAVALA JSE SE 2DĚTMI SAMA A TO VĚTŠINOU 10MĚSÍCŮ V ROCE A SAMA CHODILA DO PRÁCE.

POZDĚJI SE NAM NARODILA 3DCERA NĚKTERE SPLÁTKY JSME MĚLI, UŽ ZAPLACENÉ MANŽEL SI NAŠEL PRÁCI V MÍSTĚ BYDLIŠTĚ, ALE ZAMĚSTNAVATEL ŠPATNĚ PLATIL A ZAČÍNALI JSME SE ZASE DOSTÁVAT DO FINANČNÍ TÍSNĚ A PROTO MANŽEL ZNOVA ODJEL DO ZAHRANIČÍ.

VTÉ DOBĚ SE MOJE MÁMA ROZEŠLA PO 11LETECH S PŘÍTELEM A ZŮSTALA SAMA V DOMKU A PROSILA NÁS AT SE KNÍ PŘESTĚHUJEME A VYBUDUJEME SI V PODKROVÍ SVŮJ BYT. MANŽEL SOUHLASIL, UŽ NECHTĚL ZA PRACÍ JEZDIT DO ZAHRANIČÍ A PROTOŽE JSME MĚLI MALOU DCERU TAK SI JÍ CHTĚL JAKO OTEC TAKÉ UŽÍ.

S MÁMOU JSME SE DOHODLI, ŽE NÁM DŮM NAPÍŠE S VĚCNÝM BŘEMENEM A PO JEJÍ SMRTI NÁM DŮM ZŮSTANE. NAPSALA ZÁVĚT. KDE UVEDLA ŽE MÉ SESTRY JSOU VYPLACENNÉ JEDNA DOMEM VE KTERÉM ŽILA S OTCEM, SE KTERÝM SE ROZVEDLA DŮVOT ALKOHOL A PO JEHO SMRTI JSME JA, SESTRA A MATKA BEZ ŽÁDNÝCH NÁROKŮ PŘENECHALI NEJMLADŠÍ SESTŘE.

PROSTŘEDNÍ SESTŘE DŘÍV NEŽ JSME SE NASTĚHOVALI PŘEPSALA OHROMNOU ZAHRADU, KDE JÍ SESTRA SLÍBYLA ŽE DO JEJÍ SMRTI JÍ NECHÁ K UŽÍVÁNÍ VTÉ DOBĚ ZA NÍ HODNĚ JEZDILA STARALA SE O NÍ VOZILA K LÉKAŘI, PLATILA JÍ OSOBNÍ REHABILITACI DOMA A OBDAROVÁVALA JÍ DARY. BYL TO PRO MĚ ŠOK, KDYŽ JSEM ZJISTILA ŽE ZAHRADA JE NAPSANÁ NA SESTRU TA ZAHRADA NA, KTERÉ MÁMA TAK DŘELA JEJÍ PRIORITA V ŽIVOTĚ, KTERÁ OVLIVNILA  I MYSLÍM SI RODINNÝ I MANŽELSKÝ ŽIVOT, ZAHRADA NA, KTERÉ JSME JEN DŘELY BEZ PRÁZDNIN A OTCE, KTERÝ SVOU VOLNOU CHVÍLI VYPLNOVAL HOSPODOU, NEŽ JSME DORAZILY SEDŘENÉ ZE ZAHRADY VEČER, KTERÝ VYPLNIL OTEC SCÉNAMY A BYTÍM MATKY, PROTO SE ROZVEDLI A OTEC ZŮSTAL V DOMĚ A MAMA SE ODSTĚHOVALA DO BYTOVKY.

ZAHRADA VTÉ DOBĚ PATŘILA BABIČCE, KTERÁ JEN UKAZOVALA PRSTEM CO MÁME DĚLAT K MATCE SE CHOVALA NADŘAZENE BEZ LÁSKY. NAKONEC JÍ DŮM NAPSALA A MATKA SE DO NĚJ NASTĚHOVALA S PŘITELEM A PO ROZCHODU S PŘÍTELEM V POŘADÍ PÁTEM VŠECHNY JSME MUSELIY JAKO DCERY RESPEKTOVAT A CTÍT. BYDLENÍ NABÍDLA NÁM.

TRVALO PŘES ROK NEŽ JSME NAŠLI KUPCE NA NÁŠ BYT V MÍSTĚ, KDE JE MÁLO PRÁCE JSME HO PRODALI ZA 6800000 3+1.

DVA ROKY JSME BYDLELI JA MANŽEL A MALA V JEDNOM POKOJI OPKLOPENÉM KRABICEMI STARŠÍ DCERY ZŮSTALY U SVÍCH CHLAPCŮ. JEDNA UŽ PRACOVALA A DRUHÁ DOJÍŽDĚLA OD PŘITELE DO ŠKOLI A MI JÍ POSÍLALI PENÍZE, NA ŠKOLU JÍDLO A NÁJEM U PŘÍTELE.

MÁMA SI MEZI TÍM NAŠLA NOVÉHO PŘÍTELE A ÚPLĚ OŽILA  A VĚCNÉ BŘEMENO NÁM NENAPSALA. DVA ROKY HRŮZI NASCHVÁLŮ HÁDEK, ŽE NEMÁ SOUKROMÍ KE VŠEMU MANŽEL ONEMOCNĚL TAK ŽE SE NEPOSTAVIL NA NOHY I KDYŽ PO NASTĚHOVÁNÍ JSEM SI NAŠLA PRÁCI ZA 2 MĚSICE A MANŽEL ZA TŘI A STAVĚLI JSME PODKROVÍ UŽ SE VŠE BLÍŽILO KE KONCI, ŽE PŮJDEM KONEČNĚ DO SVÉHO DOŠLI NÁM PENÍZE ZA BYT MANŽEL MĚL NEMOCENSKOU A STAVBA SE ZASTAVILA.

BYLA TO HROZNÁ DOBA PRO NÁS U CÍLE A NIC MANŽEL LEŽEL JÁ V PRÁCI MÁMA NAVŠTĚVY KAMARÁDEK A NASCHVÁL, ABY TO MANŽEL SLYŠEL HO URÁŽELA, ŽE JE HYPOCHONDR, ŽE MU NIC NENÍ, ŽE JE LÍNEJ A ON SE NEMOHL, ANI HNOU DO MĚ PO 12SMĚNĚ JEN JSEM PŘIŠLA DOMŮ, KDY UŽ VYPADNEM NAHORU.

KDYŽ SE UDĚLALO MANŽELOVI LÉPE PO PŮL ROCE SE NECHAL USCHOPNIT NA SVOU ŽÁDOST A VRÁTIL SE DO PRÁCE VZALI JSME SI NEVÝHODNOU PŮJČKU, ABY JSME VRCH CO NEJDŘÍVE DODĚLALI. PŘATELÉ NÁM POMOHLI NA HRUBO BYT DODĚLAT A MANŽEL PO DOHODĚ UKONČIL ZAMĚSTNÁNÍ A ROZHODL SE ODJET ZPĚT DO ZAHRANIČÍ VYDĚLAT RYCHLE PENÍZE. DEN PO MANŽELOVÝM ODJEZDU JSEM SE NASTĚHOVALA S DCEROU DO BYTU ŠTASTNÁ A ŽE BUDE KONEČNĚ OD MAMI KLID, ALE BEZ MANŽELA.

MANŽEL V CIZINĚ MĚL DOBRÉ ZÁZEMÍ A NAŠEL PRÁCI JEDNÉ S DCER, KTERÁ DOKONČILA ŠKOLU A DCERA ZA MANŽELEM DO ZAHRANIČÍ ODLETĚLA A PÁTÝ DEN, KDY SE STARALA O PANÍ NA VOZÍKU A KAMARÁD JÍ VEZL PO ULOŽENÍ PANÍ VEČER K SPANKU ZPĚT NA FARMU MANŽEL VTEÉ DOBĚ BYL JEŠTĚ V PRÁCI MĚLA  AUTONEHODU.

DCERA BYLA V CIZINĚ PŮL ROKU OPERACE PÁTEŘE REHABILITACE BYLO TO HROZNÝ MAŽEL SNÍ TRÁVIL VÍKENDY, KDY SPAL V AUTĚ NA PARKOVIŠTI OD PÁTKU DO NEDĚLE A VTÝDNU VYDĚLÁVAL PENÍZE, KTERÉ UTRÁCEL ZA JÍDLO HYG, PROSTŘEDKY A VZA VŠECHNO CO DCERA POTŘEBOVALA, BYLO A JE TO HODNĚ PSICHYCKY NÁROČNÉ ZAPLATIL LETENKU A JÁ BYLA TAKÉ ZA DCEROU NIKOMU NEPŘEJU TEN POHLED NA SVÉ NEMOHOUCÍ DÍTĚ, KTERÉ NEMĚLO SÍLU SE ANI OTOČIT NA LŮŽKU ZACÉVKOVANÁ NEUDRŽELA ANI TELEFON JAK BYLA SLABÁ PÉČE VELMI ŠPATNÁ BRALI JÍ TAM JAKO MI V ČECHÁCH ROMSKOU KOMUNITU.

MANŽEL STÁLE PROSIL O LEPŠÍ PÉČI BREČEL VYČÍTAL SI, ŽE JÍ TAM VZAL. JA DOMA PROBLÉMY S MÁMOU NEUSTÁLE VYHLEDÁVALA, PROBLÉMY DO TOHO JSEM CHODILA DO PRÁCE A SCHÁNĚLALÉKAŘE VOLALA JEZDILA AŽ SE MI TO POVEDLO A LÉKAŘ S PRAHY MI POMOHL DOSTALI JSME DCERU ZPĚT DO ČR, KDE SE MUSELA PODROBIT DALŠÍM 2TĚŽŽKÝCH OPERACÍ, KDY UŽ PŘESTÁVALA KOMUNIKOVAT JÍST A MANŽEL ZA DCEROU JEZDIL KAŽDÝ DEN DO PRAHY NEŽ SE TO TROCHU SROVNALO JA JEZDILA TAKÉ, POKAŽDÉ, KDYŽ JSEM MĚLA VOLNO V PRÁCI, MÁME DCERU DNES (23.06.2016) 24LETOU JE TO 2ROKY PO ÚRAZE NA INVALIDNÍM VOZÍKU, UŽ SE NIKDY NEPOSTAVÍ S VELKÝMI BOLESTI NOHOU.

TAK JSME ZNOVA MUSELI BYT REKONSTRUOVAT PRO VOZÍČKÁŘE DAL ŘEŠÍME ODŠKODNÉ V ZAHRANIČÍ, DCERA BYLA PSICHICKY NA TOM HODNĚ ŠPATNĚ NAŠLA SI, ALE V REHABILITAČNÍM SŘEDISKU PŘÍTELE NA VOZÍKU SICE VE VĚKU TÁTY ALE ÚPLĚ JÍ TO ZLEPŠILO NÁLADU, PROTOŽE BÝVALÍ PŘÍTEL SE PO NEHODĚ PO TELEFONU SNÍ ROZEŠEL. NADŠENÍ JSME ZTOHO NEBYLI, ALE LEPŠÍ DCERU VIDĚT VESELOU, NEŽ V DEPRESÍCH BÁT SE ŽE SI NĚCO UDĚLÁ. NAKONEC SI UDĚLALA ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ A JEZDÍ V PŘEDĚLANÉM AUTĚ PRO VOZÍČKÁŘE SAMA. Z DOMOVA OD NAS, KDE JE HLÁŠENÁ JEZDÍ K PŘÍTELI, KDE JE TŘEBA 2TÝDNY A PAK ZAS CHVÍLI DOMA.

MÁMA, KTERÁ JE SAMA TĚŽCE NEMOCNÁ S PÁTEŘÍ A PO OPERACI PÁTEŘE UŽ KDYŽ JSME BYLI MALÉ DĚTI JEZDILA DO LÁZNÍ, ALE NEUSTÁLE DŘE NA ZAHRADĚ, NABERE SI PRÁŠKY, ABY NECÍTILA BOLEST A POŘÁD PRACUJE ZAHRADA JE JEJÍ ŽIVOT A POTEM PES A PŘÍTEL ZJISTILA ŽE SE OBĚVIL NĚKDO. KDO JE NA TOM HŮŘ NEŽ ONA A ŽE SE JAKO RODIČE KOLEM NÍ STARÁME A ŽE UŽ MÁME BYT SKORO HOTOVÍ A ŽE NENÍ STŘEDEM POZORNOSTI A ZÁVIST ŽE MÁME VŠE NOVÉ JÍ UPLNĚ ASI ZATEMNILI MOZEK JEŠTĚ PO TÉ CO JÍ SESTRA PRODALA TU VELKOU ZAHRADU A HODNĚ SE SNÍ POHÁDALA A UŽ PŘES ROK SE NEUKÁZALA

ŘEKLA ŽE UŽ NEPŘIJEDE ŽE U MÁMI SÍDLÍ ZLO NÁM MOJE MÁMA POSLALA DOPIS VE KTERÉM ŽÁDÁ NÁJEM A TO 5000MĚSÍČNĚ ŽE ONA JE PANÍ DOMU A ŽE TY 4ROKY CO JSME REKONSTRUOVALI BYT TAK TO BYLO MÍSTO NÁJMU A JEŠTĚ JE TAM PSANÉ NA JEDEN ROK A POTÉ NEVÍ CO BUDE. TŘEBA DŮM PRÝ PRODÁ,

JSEM ÚPLĚ VYŘÍZENÁ ŽÁDNOU SMLOUVU SNÁMI NEPODEPSALA ANI OMEZENÍ NIC.

DOPIS SI TED NAPSALA PO 4LETECH SAMA JE MI DO PLÁČE A JEŠTĚ MI ŘEKLA ŽE ZMĚNÍ ZÁVĚT A NIC NEDOSTANU.

PÍŠU PROTO, ABY LIDI VĚDĚLI, ŽE MŮŽE I SENIOR CITOVĚ VYDÍRAT, UBLIŽOVAT A DĚLAT NASCHVÁLI NÉ POŘÁD JEN MLADÍ LIDE V TOMHLE PŘÍPADĚ NEVÍM CO BUDE PŘESTAVBA VYŠLA PŘES 10000000 A TED BABO RAD

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odstoupení od darovací smlouvy pro nevděk - vzor
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny