Bezplatná právní poradna online

Téma: Společný účet manželů a dědictví

01.01.2017 21:15
Uživatel: Alča53
Věk:  54

Město: Praha

Odpovědí na téma: 4
Text: 

Máme s manželem společný účet, ze kterého hradíme poplatky za byt a služby a také režii domácnosti. Chtěla bych vědět, jestli v případě úmrtí manžela, podléhají naše společné peníze dědictví, popřípadě zda mohu s penězi dále disponovat, nebo jestli se ocitnu bez prostředků dokud nebude dědictví vyřešeno. Manžel má totiž z prvního manželství dceru, která se bohužel jen třese na každou korunu a příležitost jak se mnou zatočit. Přitom se se svým otcem odmítá stýkat, čímž manžel velmi trpí. Přijde mi to vůči jemu i mě nefér.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5566x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Společný účet manželů
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.01.2017 21:27 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Společný účet manželů a dědictví
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
01.01.2017 22:50 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Společný účet manželů a dědictví
Text uživatele: 

V případě úmrtí jednoho z vás, bude společný účet předměten dědictví, předpokládám, že peníze chodí od vás obou a je na jméno toho z vás, který by zemřel = do vyřešení dědictví budou peníze zablokované a dále záleží také na tom na koho je účet veden, samozřejmě lze prokazovat, že např. výplata náleží druhému manželovi, ovšem tak jako tak, nikdo nebude počítat x let zpětně kolik šlo na účet ze které výplaty a kolik tedy činí přesný díl ze zůstatku pro každého z manželů.

Společný účet má své výhody, ale i nevýhody. Z hledika možných komplikací je vhodnější používat dva nebo ev. tři účty, pro každého manžela zvlášť a ev. jeden společný pro společné náklady.

 
02.01.2017 09:21 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Společný účet manželů a dědictví
Text uživatele: Zaprvé - chtělo by to uvést, u jaké banky je účet veden. Jen velmi málo bank u nás umí skutečně společný účet (aktuálně mě napadá pouze mBank), naprostá většina je, kdy je účet vedený na jméno jednoho z manželů a ten druhý má pouze dispoziční právo (což je obrovský rozdíl). S tím zablokováním - nově je možné, aby zemřelý majitel před smrtí instruoval banku, jak má být s účtem dále nakládáno, např. jestli se má okamžitě zablokovat, nebo jestli mají odcházet pravidelné platby a účet dál fungovat. Navíc banka se musí o úmrtí dozvědět, aby ho případně zablokovala. Notář automaticky nedává vědět všem bankám, vím o účtu po zemřelém, který dodnes funguje a už je to několik let, co zemřel. Prostě notář do dané banky nenapsal. Osobně bych také doporučil používat více účtů, každý svůj + společný na společné výdaje.
 
02.01.2017 22:37 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Společný účet manželů a dědictví
Text uživatele: 

Ty máš starosti. Propánička. Kolik roků má tvůj manžel?    

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Společný účet manželů a dědictví
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny