Bezplatná právní poradna online

Téma: Příplatek za práci ve státní svátek - kolik % navíc k platu, mzdě?

28.10.2016 11:32
Uživatel: Franta Omáčka
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím,

velice by mne zajímalo, jak to je podle zákoníků práce a podle práv občana o příplatku ke mzdě za směnu ve státní svátek. Jde o to, že jsme kdysi měli v práci 100% za práci ve státní svátek, 10% za práci o víkendu a 10% za práci po 22. hodině. Zůstal nám už jen 10% příplatek za práci o víkendu. Jen podotknu, že se jedná o práci, kde se vyplácí hodinová mzda, nikoliv měsíční a že společnost, kde pracuji je v nepřetržitém provozu tj. 365 dní v roce. A směny si můžu volit jak chci, s tím, že musím odpracovat nejméně 50 hodin za měsíc. Co jsem četl na internetu různé články a podobně, tak bychom na 100% příplatek o státních svátcích měli mít nárok. Děkuji moc za vaše názory, připomínky, popřípadě vysvětlení.

Budu moc rád. alt 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1170x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Příplatek ke mzdě v práci ve státní svátek
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.10.2016 11:50 Uživatel: MitsCa
Téma: Příplatek za práci ve státní svátek - kolik % navíc k platu, mzdě?
Text uživatele: 

co já vím, tak jen sobota je za 10% a neděle (čili i svátky) za 100%.

 
28.10.2016 12:52 Uživatel: V.V.
Věk:  25
Téma: Příplatek za práci ve státní svátek - kolik % navíc k platu, mzdě?
Text uživatele: 

Podle toho, co říká zákon č. 262/2006 Sb. , zákoník práce

 

§ 115 Mzda, náhradní volno nebo náhrada mzdy za svátek

 

(1) Za dobu práce ve svátek23) přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek23), které mu zaměstnavatel poskytne nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

(2) Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.

(3) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.

 

Myslím, že je to tu dobře vysvětleno.

 
28.10.2016 14:25 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Příplatek za práci ve státní svátek - kolik % navíc k platu, mzdě?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Příplatek za práci ve státní svátek - kolik % navíc k platu, mzdě?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny