Bezplatná právní poradna online

Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty

27.06.2011 15:41
Uživatel: Simona
Věk:  24
Odpovědí na téma: 7
Text: 

potřebovala bych poradit , pracuji u soukromníka v potravinach  a dnes jsem chtěla dát vypověd z pracovního poměru  chtěla jsem se snimi domuvit jestli by to šlo dohodou , kvuli novému zaměstnání a oni mi to zamítli a chtěji mi dat  2měsíční vypověd jenže ja nemužu tak dlouho čekat  jsem ochotná tam zustat 1měsíc. a oni mi začali vyhrožovat že jestli odejdu dřiv než po 2měsícich tak mě budou tahnout před soud a podržeji mi vyplatu. je to možný a jakou šanci mam abych odešla a mohla nastoupit jinam

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.06.2011 16:13 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

Ukončení pracovního poměru dohodou vyžaduje souhlas obou stran, tedy Tvůj i zaměstnavatele. Pokud s tímto zaměstnavatel nesouhlasí.. a je to jeho právo... je zde proto ukončení pracovního poměru výpovědí.

Pokud tedy ze zaměstnání odejdeš dříve, znamená to pro Tebe neomluvenou absenci, protože zaměstnavatel nesouhlasil s dohodou a tím pádem Tvůj pracovní poměr i nadále běží.

Není to příliš obvyklé, protože se všichni snaží většinou o nějakou dohodu, ale uvědom si například, že si zaměstnavatel za Tebe musí najít adekvátní náhradu.

Pokud tedy budeš mít neomluvenou pracovní absenci znamená to pro Tebe, že po Tobě může zaměstnavatel požadovat uhrazení případné vzniklé škody, ukončení pracovního poměru z důvodu porušení pracovní kázně.

Co se týká případného soudu, tak je velice pravděpodobné, že by v takovém sporu zaměstnavatel uspěl a Ty bys mj. nejen musela uhradit případnou vzniklou škodu, ale i náklady soudního jednání. Je otázka zda by do toho Tvůj zaměstnavatel šel, ale v právu by byl.

Doporučovala bych Ti se pokusit o nějakou rozumnou domluvu. Tvůj přístup na mě působí dost negativně....já to chci takhle a ty se po...r.

 
27.06.2011 16:32 Uživatel: Simona
Věk:  24
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

děkuji za radu . ale ja to nechci tak aby se oni z toho po...r , jen sem chtěla odejit , a jsem ochotná tam zustat 1 měsíc aby si někoho našli , nejsem tip holky ktera mění praci jako ponožky! Ale jinak DĚKUJI 

 
27.06.2011 17:25 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

No, holt se budeš muset smířit s dvouměsíční výpovědní lhůtou danou zákonem, to nijak neobčůráš, ledaže by ses prostě s tím zaměstnavatelem dohodla.

 
27.06.2011 19:40 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

...a nebo, že by si měla v pracovní smlouvě jinou výpovědní lhůtu (jeden měsíc), než je v zákoně...

 
27.06.2011 19:38 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

Já Tě v podstatě svým způsobem chápu, také jsem kdysi byla v podobné situaci...jenže i zde platí jako kdekoliv jinde... pokud Tě nový zaměstnavatel opravdu tolik chce, tak si na Tebe prostě počká o měsíc déle.

Případně, je to trochu náročnější, můžeš se pokusit o dohodu...., aby se vlk nažral a koza zůstala celá,... požádat stávajícího i nového zaměstnavatele o kratší, případně variabilnější úvazek na ten poslední měsíc, abys mohla chodit do obou prací.

Není sice nic moc mít dvě práce najednou v relativně plném úvazku, ale měsíc se to dá vydržet. Navíc předpokládám, že má i nějakou dovolenou, čímž by se Ti poslední měsíc také zkrátil, ev. pokud si ji nevybereš, Ti ji zaměstnavatel musí proplatit.

Zkrátka pokus se najít s oběma zaměstnavateli dohodu, která bude schůdná pro vás všechny.

Mmch. kde vlastně pracuješ? Město, také se dá najít zkušený člověk na brigádu na ten konkrétní měsíc.

 
27.06.2011 21:14 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

Pokud chcete dodržet Zákoník práce, pak skutečně musíte zůstat v práci po dobu 2 měsíců (výpovědní lhůta). Navrhla jste dohodu, ale nedohodli jste se, tedy dohoda padá (nebyla uzavřena). 
Pokud by zaměstnavateli vznikla Vaším nezákonným přístupem (že měsíc nebudete chodit bez omluvy do práce) škoda, skutečně by ji po Vás mohl chtít nahradit a to i soudní cestou. 
Ostatní důvody (nové zaměstnání) jsou bohužel v této věci nepodstatné (irelevantní).  

 
01.07.2011 21:03 Uživatel: iveta mikulova
Věk:  41
Téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Text uživatele: 

Dobry vecer.Jsem momentalne na materske dovolene dne17:72011 MOJE RODICOVSKA DOVOLENA KONCI PO 4.letech.Predtim jsem pracovala jako prodavacka NON STOPE POTRAVIN.MUJ SEF MEZITIM PRODEJNU ZAVREL.TED JSEM SE MELA VRATIT DO PRACE ALE SEF PRO ME PRACI PRODAVACKY NEMA.vSICHNI MOJI KOLEGOVE DOSTALI VYPOVED ZE STRANY ZAMESTNAVATELE A DOSTALI ODSTUPNE A ME NAVRHNUL VYPOVED DOHODOU.PROTEZE MY NEMUZE DAT ODSTUPNE. JA JSEM S TIM NESUHLASILA TAK MY NAVRHNUL ZE MUZU JIT K NEMU DELAT DO HOSTELU UKLIZECKU PRITOM JE TAM PRACOVNI DOBA OD 11h-19h za plat 6.500kc.jsem matka samozivitelka s 4synem a nemam zadnu rodinu ani prybuzny kdo by my syna hlidal od 16h nez ho vyzvednu ze skolky.Poradte my prosim Vas co mam delat a jak mam se domluvit se sefem ze jeho podminky my nevyhovujou a ukoncit pracovni pomer.Dekuji iveta

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ukončení pracovního poměru před uplynutím výpovědní lhůty
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 15600
Počet odpovědí celkem: 170672
Počet registrovaných: 4605 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny