Bezplatná právní poradna online

Téma: Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu

22.03.2017 15:59
Uživatel: Brůno Z
Věk:  51

Město: K

Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj, mam dotaz.
Obdržel jsem od Policie ČR Výzvu k podáni vysvětlení podle
§ 158 odst. 7 trestního řádu
k podání vysvětleni podle
§ 158 odst. 6 trestního řádu.
Předmět podání vysvětlení je: MAŘENÍ VÝKONU ŮŘEDNÍHO ROZHODNUTÍ a VYKÁZÁNÍ V Klášterci nad Ohří.


Vloni Červenec 2016 jsem měl nehodu s OA, tu řešila POLICIE DI Chomutov a věc předala Okresní ůřad Chomutov-přestupky. Nebylo mi doručeno rozhodnutí a toto jsem nepřevzal (jsem pracovně hodně mimo bydliště a i mimo ČR). Minulý měsíc (Ůnor 2017) mne v OA zastavila hlidka Policie CR v místě bydliště Klášterec nad Ohří a po kontrole mi bylo zděleno, že jsem NEŘIDIČ a hned mne předvedli na oddělení k podání vysvětlení, odebrali mi Ř průkaz a nic se do dneška nedělo…

Ale nevím ohledně toho VÝKÁZÁNÍ.

Řeším rozvod-nejdříve svěření nezletilého dítěte do péče. v Prosinci 2016 došlo k rozhodnutí-rozsudku o svěření a vypočítání,, alimentu,, jménem republiky a každého 20. v měsíci mám předat k rukám (stále ještě) manželky čásku. Dnes (22.03.2017) je 22.03. částku jsem jí nepředal, protože mi částku odmítla 20.03. převzít. Byl jsem podat k tomuto oznámení na POLICII Oo Klášterci nad Ohří. Tam mé oznámení zapsali a vystavili mi k tomuto,, Potvrzení o přijatém oznámení,, . již 3 měsíce si částku pravidelně předáváme z ruky do ruky oproti podpisu a ted ji odmitla převzít, přesto, že jsem se s (stále ještě) manželkou 20.03. od 18h komunikoval v SMS a do 23.59 jsem čekal, zda si částku převezme. Komunikaci v SMS mám uloženu a v přepisu mohu doložit.

Čeho se to tedy asi může týkat?

Díky za odpovědi.

BZ

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.03.2017 18:41 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
05.03.2022 12:22 Uživatel: Zdenal
Věk:  30

Město:to není důležité

Téma: Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
Text uživatele: 

Zřejmě se bude jednat o následek toho, že došlo k odejmutí ŘP a řídil jste bez platného ŘP aniž by jste o tom věděl, a tedy je to hodnoceno jako trestní věc maření úředního rozhodnutí, přičemž asi došlo k návaznému vykázání s důvodem trestního stíhání od osoby které byt patří, nebo spolubydlící, či partnera/manžela-lky. Vhodné je napadnout (i pozdně uvedené odejmutí ŘP), stejně jako uvést dopisem či právním způsobem důvody proč jste neodevzdal ŘP a dále řídil, a ohradit se proti vykázání.  

Vhodné se obrátit na právní kancelář, a v tomto případě, pokud lze dovozovat i věc trestní, máte právo na obranu advokátem ex offo, i když peníze nemáte, či vlastním placeným.  

Způsob, který se takto volí dostává občany čím dále více do sociální pasti, a pomoc lze hledat i u odboru sociáního příslušného úřadu.  

Vzhledem  tomu, že je dotaz datován  v r. 2017, počítám, že není stav aktuální, ale zodpovídám pro ty, kteří takovému stavu vystaveni jsou (může se také jednat o úřadní šikanu, není to vyjímkou).   

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny