Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz

09.11.2011 03:26
Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Odpovědí na téma: 22
Text: 

Nedavno jsem byla nadsena ze jsem nasla "Moje starosti" a potom jsem zazila  odpoved a komentar , ktery me sice nemohl porazit , ale spis  dojmout nad velmi povrchnim jednanim a otazkama, jedne uzivatelky, ktera nevi ani paru o tom kdo je kdo??Zarazila jsem se nad odpovedi , jak vastne ziju? Musim kostantovat, ze dotycna se moc spletla, protoze nevi ani s kym ma tu cest, a jenom protoze pisi sve starosti (coz, tetnto web  je podle nazvu a proto je vyborny, navody k vareni, zvedava na jinych tema, lidske starosti a jine , nenecham se pokorit a se zakladadelem techto stranek je mi a bude dobre. At si tu cituji jini na mou d adresu co chejii. Dekuji Vim , ze tu je dost dobrych anomnich pratel, a to lidi sblizuje.  S pozdravem innes

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.11.2011 08:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Nesmíš si vše brát hned tak osobně, každý někdy ujedem a slečna, nebo paní to určitě nemyslela špatně. Možná se jen špatně vyjádřila. Když se začteš do dalších příspěvků, které psala jinde....musíš uznat, že píše hezky, že určitě neměla v úmyslu urazit. Nikdo nejsme dokonalý a i mně se párkrát stalo, že jsem napsala pod vlivem emocí. Určitě by nás všechny mrzelo, kdyby jsi kvůli tomu zanevřela na tento web. Jak vidím, nestalo se tak a to je jen dobře.

 
09.11.2011 08:07 Uživatel: Julie
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

  Já myslím, že avatar nerozlišuje témata. Pouze se nesmí vkládat reklama a občas se mění název. Popravdě pokud je Ti smutno, tak jít sem je dobré řešení, vždyť tím nikomu neubližuješ a starost je to jako každá jiná. Mrkající

 
09.11.2011 10:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Ahoj IIIines, a víš že jsem si to myslela, to co píšeš v tomto tématu? Zrovna včera jsem si říkala, že jsi tu nějakou dobu nebyla, jestli Tě to úplně neodradilo. A neodradilo, tak tu zůstaň, je tu dobře. Ale přesně jak píše Barča, nebrala bych si to tak osobně. Někdy je těžké, když čteš některá témata a názory jejich zakladatelů, nebo uživatelů zůstat nad věcí a nepustit do toho i emoce. Tím nemám na mysli Tebe, Tvoje témata a názory mi nevadí. Nevadí mi vlastně ani ostatních, kromě vyloženě nevhodných a urážlivých. Ale to je minimum. Ostatní beru jako názory, zas by to bylo moc růžové a neupřímné, kdyby všichni souhlasili se vším. Já mám raději upřímnost, takže nesouhlasné názory i vítám. To máš jako s mobilem a sms, jsou to písmenka a někdy vyzní jinak než mluvené slovo. Pak se to vysvětlí a můžeme pokračovat dál. Učíme se celý život. Tak bych to brala a beru já.
Já tu taky nejsem dlouho, a je pro mě další životní poučení, o čem a jak tu uživatelé diskutují, prostřednictvím témat  a názorů získávám nové zkušenosti, znalosti. Spíše se nad tím zamyslím a třeba i přijdu na to, že jsme si něco myslela ne úplně dobře. Ale to je tady právě na tom fajn, jednak se poučím a jednak, myslím si, že to tak mohu říct, když mi bude ouvej, tak se mohu svěřit a vím, že mě tu "podrží". A že mi ouvej je, v mnoha věcech, ale ještě jsem nenašla odvahu to sem napsat. 
Já nevím jak Ty, ale já mám zkušenost, že někteří přátelé kolem mě neumí být opravdu upřímní, do očí se to špatně říká, to umí málokdo. Ale tady tu upřímnost cítím a věřím jí. Proto se sem vracím, i když mě určitě všichni "nemusí", ale to je v pořádku a život. Jak jsem psala, kdyby bylo všechno jen růžové, byla by to nuda a neupřímné. Tak piš dál Usmívající se

 
09.11.2011 10:38 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Milá Innes!

Barča a Dany mají pravdu, co Ti napsali.

Přidávám pár moudrých vět a obrázek pro potěšení.

Až budeš chtít vynést soud a někoho kritizovat, uvědom si, že soudíš sám sebe.

 Až budeš nešťastný, že Tě nechápou, pochop Ty je!

Až budeš mít pocit, že nevíš, co se kolem tebe děje, snaž se pochopit, co se máš naučit.

Až budeš rozzloben, rozladěn něčím chováním, uvědom si, že ti nastavil zrcadlo a dal možnost lépe pochopit sám sebe.
                                   

 
09.11.2011 12:56 Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Dekuji Vam , a preji  krasny den.

 
09.11.2011 13:04 Uživatel: Indiánka
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

 Illines, i tobě jsem poslala svůj úsměv. Tak snad tě alespoň trošičku potěší?

                                           

 
10.11.2011 00:11 Uživatel: Sušenka
Věk:  26

Město:Brno

moje_oko.jpg
100-500
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Ta uzivatelka budu nejpravděpodobněji já.

 
12.11.2011 21:56 Uživatel: MitsCa
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

No sláva, konečně vím, o co šlo. smile

 
12.11.2011 22:21 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Illnes, ať už Tě zranilo cokoliv, nenech si zkazit náladu a buď věrná webu MS smile

 
12.11.2011 22:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Já bych to taky neřešil. To jsou jen takové muchy a nemá cenu zcela zanevřít na web kvůli jedné malé neshodě.

Mě už tady taky pár lidí napadlo a kdybych se měl urážet, jééé wink

 
13.11.2011 13:50 Uživatel: Sušenka
Věk:  26

Město:Brno

moje_oko.jpg
100-500
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Mezi mnou a Illines to zaskřípalo a pořád to není ok. (jde o toto téma)

Začalo to tím, že jsem já sama osobně měla nepříjemný pocit, že web MS používá místo kontaktu s okolím. Prostě se mi zdálo, že sem píše kdejakou blbinu (můj osobní názor, nijak nevypovídá o kvalitě témat). Ale to byl jen můj dohad. Jasně, může si psát co chce, jsem rozhodně proti omezování a cenzuře. Prostě jsem nečetla její témata, případně nekomentovala a nechala jsem jí prostor. Tak jsem to viděla já.

Pak přišla chvíle, kdy vznesla téma, které bylo pro mě mizerně napsané a špatně jsem ho pochopila. Místo dotazu co je to úzkost jsem četla proč má moje kamarádka úzkosti.

Musím říct, že jsem se fakt už naštvala, bušilo mi v hlavě, tohle bylo už za hranicí mé trpělivosti, jak může kdokoli vědět proč má její kamarádka úzkosti? To přece neví nikdo než ta kamarádka a případně její lékař. Co teda Illines chce slyšet za odpověď? Proč se ptá?

Nechtěla jsem na ní být naštvaná, třeba je za tím něco jiného. Proč by někdo toužil psát všechno co má v hlavě na internet? Nemůže to být tím, že to třeba nemá komu říct? Živému člověku? Pokud by to tak bylo, tak je to velmi smutné a přijde mi velmi důležité řešit to. Pouhý virtuální kontakt se světem podle mě neudělá člověka šťastným. To je prostě málo. Tak jsem se Illines zeptala, jak je na tom s kontaktem s okolím, má nějaký? Jak vlastně žije, je vše ok?

Co když je to šíleně nešťastný člověk za počítačem, který volá o pomoc, ale jen náznaky?

Já do teď nevím, co bylo špatně. Čím jsem se tak dotkla Illines a třeba i Barči a dalších.

Vlastně, i když je to už nějaká doba, stále stojím o to to vědět. Pokud jsem udělala chybu, moc stojím o to vědět kde. 

Nerozumím tomu, co z mých otázek vedlo k tomu, že Illines chce zanevřít na tyto stránky. Já jsem na začátku myslela, že mi stačí odpovědět, kontakt s okolím mám, žiju si dobře. To jsem chtěla slyšet. Dost mě mrzí, že Illines na základě mé odpovědi vůbec uvažovala, že pošle kamarádku do háje. To, že byla moje reakce povrchní a budí soucit, ok. Může být. Ale rovnou to brát jako radu odmítnout kamarádku, nechodit na tento web a jen tiše v koutku smutně koukat a trápit se?

Tož doprčic, z čeho vyplynul tento závěr???
Nelituju toho, co jsem napsala, fakt jsem měla o Illines strach a měla jsem velmi nepříjemný pocit, že není něco v pořádku. Ale pokud moje reakce byla chyba, poučím se z ní. Ještě nevím jak a ani nevím co byla ty chyba. Uznávám, že jsem tvrdohlavá a trvá mi dlouho, než mi dojde, že jsem udělala chybu. Jediné co můžu od srdce slíbit, že budu více přemýšlet při psaní a budu víc empatická. Nevím, co víc můžu nyní udělat.
Líbí se mi, jak všichni Illines podporujete a snažíte se jí povzbudit. Myslím, že je to správné. Ať ji trápí cokoli, přesně tuto vaši podporu potřebuje, tím jsem si jista.

 
13.11.2011 14:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Susenko, my dvě jsme už popovídaly na vzkazníku a pro ostatní bych jen dodala, že jsme si vše v klidu vysvětlily. Pravda ale je, že kdybych věděla, jak moc si to budeš zabírat, ani bych nemekla. Vždyť se tolik nestalo....Možná by bylo nejlepší, kdybyste si to s lllines vyříkaly spolu, protože si myslím, že si nikdo další ani ničeho nevšiml...

 
13.11.2011 14:45 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Sušenko, já jsem z dotazu IIIines, myslím si, pochopila přesně na co se ptá, proto jsem jí odpověděla to, co jsem jí odpověděla. Člověk, který trpí úzkostmi a bere na to léky mívá opravdu takové stavy, které si neumí vysvětlit ani on sám. To Tě ovládá samo, aniž by jsi to chtěla nebo uměla si to vysvětlit. Prostě si to s Tebou dělá co chce. Je to velmi nepříjemné a záleží na mnoha okolnostech. Ty základní jsem uvedla ve svých příspěvcích. Předmětné téma rozhodně nepovažuji za mizerně napsané. Pochopit se dalo a dá.

Jinak si myslím, že občas někteří tazatelé se ptají třeba z našeho pohledu na banality, na informace, které mohou bez problému najít sami jinde. Ale to bývají jen Ti, kteří sem příjdou jen jednou, či sporadicky. Ovšem pro ně to není banalita, a prostě si našli tenhle web pro svoje starosti. Ono taky soudit co je banalita, nebo blbina, jak píšeš, je dost složité. To je velmi individuální a to co je pro jednoho blbina, je pro druhého problém, každý to vnímá jinak.

Vzhledem k tomu, že jsem četla všechny příspěvky IIIines, nemyslím si, že by sem psala kdejakou blbinu. Pochopila jsem jí tak, že našla tenhle web a svěřuje se i se svými starostmi a snaží se zapojit. 

Co se týká Tebe, myslím si, že jsi prostě reagovala ovlivněná emocemi, cítím je z Tvého příspěvku ještě teď. Všechno je o komunikaci, zkušenostech, poznání, já se to i tady taky dál učím. Učíme se celý život. Tolik můj názor.

 
13.11.2011 15:08 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Ještě souhlasím s Barčou v tom, že by bylo dobré, aby jste si to vyříkaly s IIIines spolu. Tato situace se může stát každému z nás, když zvládneme si to vyříkat, bude to fajn a další pozitivní zvlášnost tohoto webu Usmívající sePohodový

 
13.11.2011 16:44 Uživatel: Indiánka
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

 Sušenko- Ilines- obě jste fajn holky a oběma Vám fandím. Rozumím, jak svůj názor v tom minulém tématu Sušenka myslela, a viděla bych, že trošilinku pravdy tam bude. Řekla svůj názor otevřeně a já na tom nic špatného nevidím. Illines si myslím moc připouští problémy druhých a to její dušičku dost utápí. Je mi líto Illines, je to tak. Stejně tak je moc fajn, že svá trápení a starosti ventiluješ zde, od toho tento web je. Jen tak dál. Udivuje mne, že Tě odradí jeden upřímný nesouhlasný názor někoho jiného. To je prostě život. A tady také souhlasím s moudrými větami, které výše napsal Pluto. Nebylo by od věci si je přečíst a vzít si ponaučení, tak to totiž skutečně je. Mrkající
Co ale nechápu je věc, proč se toto nedorozumění ventiluje takto veřejně, když je možno promluvit si v soukromí. 
No tak holky, nedovolte, aby jedno malé nedorozumění pokazilo pěkný vztah mezi lidmi. Vždyť to jsou přeci tak malé věci....

Tak mějte se hezky holky, jste obě moc fajn, a nikdy se nenechte namluvit nic jiného Smějící se
    

 
13.11.2011 17:07 Uživatel: Indiánka
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

 Apropo- zapoměla jsem dodat, že i já si z těch mouder snažím brát ponaučení ale ne vždy se mi to daří. Holt, učíme se celý svůj život...

 
14.11.2011 09:47 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

 Indiánko. Máš zcela pravdu. Také se pořád učím a beru si ponaučení, z těch vět.
                                                    

 
13.11.2011 23:32 Uživatel: marki
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Podle mě se na iternetu snadno stane takovéto nedorozumnění, protože se lidé nevidí a neslyší a nemají zpětnou vazbu. Pak se může stát, že se postižený cítí dotčen a postaví se na zadní a pak se může stát, že ho všichni odsoudí, že porušuje pravidla a napadá ostatní a pak se může stát, že se bude cítit opravdu mizerně a porozumnění mu de facto bude odepřeno kvůli spolčení. Zkrátka tohle je riziko internetu. A jsem ráda, že zde k tomu nedošlo. Hlavně, že se neupalují čarodějnice. Teď cítím, že už jsem na tenkém ledě a riskuji smile No a proč by se člověk nemohl ptát na vše? I teoretické dotazy? Já zase nechápu co dráždí Sušenku. Nechápu, vážně ne.

 
14.11.2011 09:02 Uživatel: Julie
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

  Čarodějnictví, to já můžu. Proto si zvykám na oheň, vlastně mám oheň ráda, pohled do plamenů mě uklidňuje. Mrkající

 
14.11.2011 17:02 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Mě momentálně uklidnil odkaz Barči u jiného tématu na virtuální bublinkovou folii laugh:

Ach, to je relax, ale té pravé se nic nevyrovná... smile

http://shalmirane.net/sheetv2.swf

 
14.11.2011 17:06 Uživatel: MitsCa
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

Nápodobně. Smějící se

 
14.11.2011 18:10 Uživatel: Julie
Téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Text uživatele: 

  Jojo bublinky jsou super, v práci mám reálné a fakt dobrý....

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Stýská se mi po www.mojestarosti.cz
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16381
Počet odpovědí celkem: 174627
Počet registrovaných: 5006 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Máte kontrolu?

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny