Téma: Střední škola nebo učňák - jakou školu si vybrat?

05.06.2012 14:16
Uživatel: chřesťa
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

   Ahoj

potřebovala bych poradit v jedne věci a to co potřebuju aby mě vzaly na střední školu nebo učňák, jestli to závisí na vysvěčení kreré se tam pošle a nebo na příjmačkách.

 

   A pak jestli nevíte zhruba na jakou školu bych měla jít upozorňuji že jazyky mi dělají problém a v ostatním jsem průměr.

 

   Jinak ani nevím naco jít protože jsem chtěla mít zahradnickou nebo ekonomku školu ale nato nemam vlohy stejně tak tako na kuchařku a o více povolání co bych chtěla dělat nevím.

     Za odpovědi ředem děkuji... question

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.06.2012 17:08 Uživatel: Julie
Téma: Střední škola nebo učňák - jakou školu si vybrat?
Text uživatele: 

 Myslím, že záleží na přijmačkách a podle požadavku školy se přihlíží na prospěch. Třeba někde se hlásí 100 lidí a berou jen třicet.

 
05.06.2012 18:12 Uživatel: kyška
Věk:  28
0-100
Téma: Střední škola nebo učňák - jakou školu si vybrat?
Text uživatele: 

Ahoj,

 

jak napsala paní Julie, záleží na požadavcích dané školy. Předpokládám, že příští rok končíš na základní škole. Rozhodně nezavrhuj školy, na které bys chtěla jít, protože si myslíš, že nemáš vlohy. Zajdi se tam podívat, školy mívají dny otevřených dveří. Zeptej se, jak probíhaly přijimačky a to i studentů. Pokud mají písemné testy, ani tehdy to nevzdávej, zjisti si starší verze. Příklady na matematiku či češtinu jsou i na internetu, ale je lepší se podívat přímo na ty, které se dávají na té, které škole. Většinou se dávájí známky za poslední dva roky ( v 9. pololetní), i na to se můžeš zeptat třídního učitele.  

Říkáš, že nemáš vlohy. Podle čeho tak soudíš? Podle známek, nebo doma např. vaříš a nejde ti to. Nezapomeň, že ty školy tě mají připravit na daná povolání.   Znám dívku, která šla na zahradnickou školu a postupně se začala na naší chodbě v domě objevovat květinové dekorace ze sušených květů, papíru, ... Říkala, že to nepřišlo sama, musela to zkoušet vícekrát. Zkrátka cvičit.

Držím palce

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Střední škola nebo učňák - jakou školu si vybrat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny