Téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory

16.03.2011 23:29
Uživatel: Malamala
Věk:  35
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

jakou pověst a reference má Univerzita Jana Amose Komenského Praha? Jaká je úroveň a náročnost studia? Známá tam dala studovat syna a dost se naparuje. Já myslím, že to je klasická soukromá škola, kde za peníze jde skoro všechno a proleze téměř každý. Srovnávat se státními se nedá. Její syn byl na střední trojkař čtyřkař a tady mu to jde mnohem líp.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2543x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Univerzita J. A. Komenského v Praze - jakou má pověst
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.03.2011 15:09 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj,

 

myslím, že když člověk chce studovat a něco se naučit, soukromá školu mu to umožní.

Pravdou ale je, že je to tam - a konkrétně na této mnohokrát snazší než na státních školách. Znám lidi, kteří byli největší flákači a průšviháři a tuto školu absolvovali v pohodě.

Platí se tam tuším skoro 100 000,- na akademický rok, taklže je vyloženě v jejich zájmu, aby studenta nevyhodili, vyjdou mu vstříc snad se vším. Například počty termínů na zkoušku, na některých veřejných školách je jen jeden (VŠE), jinak dva nebo tři, ale často se stane, že člověku se kryjí termíny více předmětů a prostě nejde na všechny jít, takže má ve finále třeba taky jen jeden.

Na soukromých školám vám jich dají snad neomezeně.

 

Nebo další příklad - normálně bývá přesně stanovené zkouškové, ale na soukromých vám ho za poplatek třeba o měsíc prodlouží.

 

Přirovnala bych to k nějakému kurzu - například jazykovému - který si za velkou sumu zaplatíte a oni dělají vše pro to, aby se vám zavděčili.

 

Jsem na veřejné škole na UK, a tak mám srovnání. U nás je to dost ostré, například v prvním ročníku přes 60% lidí odpadlo, protože nezvládalo.

 

Takže ať se Vaše známá moc nevytahuje smile Leda tak s tím, že takové sumy do synáčka investuje smile

 
19.03.2011 08:27 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory
Text uživatele: 

O téhle škole jsem neslyšela nic dobrého. Když chce někdo mít titul a nic neumět, je dobrá. Ale jinak stojí za... Studují tam superstáři, moderátoři a pod. . Asi je to fakt o penězích.

 Jo a to, že měl na SŠ čtyřky, neznamená, že není na VŠ lepší.  Na SŠ dost záleží na učitelech. Když si nesednou, je problém. Taky určitě vyzrál.

 
20.03.2012 13:32 Uživatel: Petulína
Věk:  64

Město:Praha

Téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory
Text uživatele: 

Asi zde mluví všichni, co tam nestudovali a jen se cosi domnívají. Dcera studovala na Bc. a pak Mgr. a musím říct, že se sice platilo předem, ale musela se učit, věnovat spoustu času přípravě a prostudovat mnoho knih v knihovně. Studium jí zajímalo, ale vždy říkala, že jim profesoři nic neodpustí a na zkoušky doslova makala. Jen kolem bakalářské práce a praxe v oboru, bylo dost starostí a píle. Pravda, že profesoři byli ochotní, poradili, ale zárověň byli přísní a naučili. Všechny zkoušky a zápočty byly v indexu, nebylo o nich možno pochybovat. I práce musela odevzdat ve více výtiscích, určitě pro archivaci na škole. Samotnou mě překvapilo, když mi řekla, kolik jich v ročníku začínalo a kolik muselo pro špatný prospěch odejít. Asi zde mluví závist těch, kteří žádnou  vysokou školu, státní či soukromou, nevystudovali. Ono se to hezky kritizuje a pomlouvá. Měli by to mluvkové zkusit, naučit se na příjímačky a pak studovat. Pak by mohli hodnotit spravedlivě.

 
06.05.2012 15:53 Uživatel: Luciska
Věk:  35

Město:ceske budejovice

Téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj všem!

 Musím chtě nechtě zareagovat. Mám státní VŠ a později navíc vystudovaný obor na UJAK. Stejně jako v předchozím příspěvku musím nesouhlasit s názorem, že školu udělá každý kdo zaplatí. Za ty peníze zde člověk dostane snad jedině lepší přístup, ale v žádném případě nic navíc zadarmo. Pokud se chce člověk flákat, tak může stejně jako kdekoliv jinde, ale nakonec se stejně musí učit nebo pokud není vyloženě klikař, vyletí. Sama jsem takových klikařů zažila několilk i na státní VŠ, tudíž jsem se nedivila, že zde podobní byli. Většina lidí si ale musí své studium poctivě vystudovat a k tomu ještě zaplatit. Samotnou mě štvalo jen to, že jsme si museli všechny učební materiály - skripta zakoupit, tedy opět stejně jako na ost. školách, jsme si museli sehnat všechny materiály ke studiu sami. To bylo jediné co bych za ty peníze čekala navíc...

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Univerzita J. A. Komenského Praha - zkušenosti, reference, recenze, diskuze, názory
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny