Téma: Výběr budoucího povolání - online psychotest zdarma

25.01.2015 14:20
Uživatel: Ronny
Věk:  15

Město: Bratislava

Odpovědí na téma: 1
Text: 

Neviem na akú školu ísť. Rozhodne by som šla na gympel a potom sa rozhodovala. Ale rada by som už teraz vedela, na aký odbor sa dám, čím budem. Chcem si stanoviť nejaký cieľ. Len neviem aký. Nemám veci, ktoré by som robila rada. Akože rada čítam knihy a pozerám seriály. alt Ale nemám také že rada kreslím, športujem, alebo niečo podobné. Vážne neviem.

 

Nepoznáte nejaký test, alebo niečo čo by mi pomohlo? V škole sme už jeden robili a vyšlo mi, že je pre mňa vhodné umenie. Ale nejako sa mi to nezdá, pretože nemám talent na spev, tancovanie, ani kreslenie. Písanie mi celkom ide, ale len málokedy mám na ňho chuť.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3775x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Neviem čo chcem robiť
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.01.2015 21:01 Uživatel: Bee
Věk:  53
0-100
Téma: Výběr budoucího povolání - online psychotest zdarma
Text uživatele: 

Tak tady je každá rada drahá. Byla jsem v podobné situaci jako ty. Přesně. Co bych chtěla dělat jsem nevěděla ani v 4. ročníku na gymplu. Přitom správná volba ovlivní celý život. Dala jsem na radu rodičů (ti přece chtějí, aby jejich dítě bylo šťastné) bohužel v jejich radách se odrážejí jejich nenaplněné ambice a často i přeceňování schopností dítěte. Nejvyšší hodnotou je hodně peněz a tomu odpovídající společenské postavení nejraději ve vedoucí pozici. Pro introverta hotová katastrofa.

 

Myslím, že je dobře, pokud zvážíš, jestli jsi introvert (spíše pozorovatel), nebo extrovert (jsi ráda ve středu pozornosti a okolí tě uznává, jsi oblíbená v kolektivu kamarádů)

Od toho se odvíjí rozhodování. pokud jsi ráda ve společnosti lidí, máš šanci získat vedoucí postavení v kterékoli činnosti a bude tě práce naplňovat. Práce s lidmi je ale náročná na psychiku a je náročné ovládnout svoje nálady.

Pokud ne, raději bych volila nějaký druh práce kde by sis mohla rozhodovat sama. Třeba nějakou výzkumnou činnost nebo nějaký obor, který by ti umožnil založit si vlastní podnikání,  i nějaký učební obor zaměřený manuálně. Nebo  něco jako restaurování, nebo grafické zpracování, atd. Pokud tě baví hrabat se v počítačích a jsi trochu technicky založená máš o budoucnost postaráno.

To je můj pohled na výběr povolání, vše záleží na tvém rozhodnutí. Jsi mladá a ještě budeš mít hodně příležitostí poznat sama sebe.

Přeji ti hodně úspěchů a radosti ze života.

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výběr budoucího povolání - online psychotest zdarma
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny