Téma: Odvolání proti ředitelské důtce - vzor, informace

06.10.2010 15:15
Uživatel: Karolina
Věk:  45
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím všechny.
Syn nedávno dostal na střední škole ředitelskou důtku za neuspokojivé chování k personálu školy. A tato důtka je podle mého názoru udělena neoprávněně. Syn totiž poslal zástupci školy email, ve kterém projevil svojí nespokojenost z rozdělení třídy. Email psal neformálně a použil v něm větu "To už si z naší třídy děláte srandu! ".

Email si pan zástupce vytisknul a dodnes visí ve sborovně, kde si ho čte každý učitel (přitom email psal pouze zástupci).

Jako následek mu ředitelka školy po 14ti dnech dala ředitelskou důtku. Musím připomenout, že studenti mají své studenstké emaily a syn poslal email ze svého soukromého…

Lze podat odvolání proti ředitelské důtce? Existuje vzor?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6439x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Odvolání proti ředitelské důtce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.10.2010 15:43 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Odvolání proti ředitelské důtce - vzor, informace
Text uživatele: Dobrý den,

možná škoda, že syn nebyl ve svém jazyce poněkud více formální, pak by šlo pouze o vajádření názoru, na který má každý člověk právo v dnešní době, alespoň v to doufám.

Horší je, že třeba slova ,,sranda", ačkoliv je velmi vžité, také jej často používám s kaamrády či v rodině nejspíš pochází od základu slova ,,srát" a je tudíž poměrně vulgární, což už je důvod ke znempokojení, dostane-li jej zástupce ředitele od žáka.

Zveřejnění je na jednu stranu špatné právě proto, že byl určen pouze zástupci, na druhou stranu, kdyby jej tajil, neprokázal by tím důvod k udělení kázeňského postihu, tedy důvod, který je pro něho důvodem.

Jak je to s odvoláním nevím, pokud by šlo o dvojku z chování, tak zřejmě nějaké odvolání je, ale důtka se v podstatě s člověkem nijak dál ,,netáhneů, jde pouze o jakési varování. Třídní důtka a pak ještě o něco závažnější - právě ta ředitelská. Na Vašem místě bych to brala jako poučení, tedy syn by to měl brát jako poučení třeba v tom smyslu, jaký slovník volit při jaké příležitosti.

Možná bývávalo lepší zajít tehdy za zástupcem osobně se svou námitkou.
Chápu Vaše znepokojení a lítost, na druhou stranu, myslím, že po krátké době ostudy to vejde v zapomnění na všech stranách smile
 
06.10.2010 16:16 Uživatel: Julie
Téma: Odvolání proti ředitelské důtce - vzor, informace
Text uživatele:  Já obdivuji některé rodiče s jakou vehemencí stojí za svým dítětem. Což je asi v pořádku. Pubertální období je i obdobím vzdoru. Z historie je známo, že i náš první prezident,  Tomáš Masaryk byl vyloučen z gymnázia, protože napadl profesora. Později studium dokončil v zahraničí. S tímhle problémem přijít já domů za svého studia, tak dneska nepíšu.
 
01.03.2013 14:54 Uživatel: Mhounek
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Odvolání proti ředitelské důtce - vzor, informace
Text uživatele: 

Dobrý den,

syn byl úmyslně poškozen učitelkou AJ při testu, kdy mu napočítala 8 chyb z nichž minimálně 4 byly prokazatelně správně. Prý kvůli špatnému rukopisu, ale spíše se jedná o mstu učitele za to, že se syn nezúčastnil anglické olympiády (kvůli nemoci) a zapoměl se omluvit a tudíž na něj celá skupina čekala více než půl hodiny.

Protože syn s výsledkem testu nesouhlasil, chtěl abych s učitelkou promluvil, bohužel ale i přes mojí žádost test nepřinesl, ale ofotil a poslali mi mailem (aby se vše urychlilo). Poté co jsem hovořil (slušně a klidně) s učitelkou a požádal o vysvětlení, mi za několik minut volala ředitelka školy, že prý syn porušil školní řád tím, že použil mobil a že mu hrozí 2 z chování, protože tím porušil školní řád. Dnes musel syn k ředitelce kde na něj řvali 3 učitelé a opět vyhrožovali sníženým stupněm z chování. Zajímalo by mě, zda je možné mnějaké odvolání pokud by syn skutečně dostal sníženou známku z chování za tento přestupek. Školní řád uvádí, že žáci nesmí natáčet audiovizuální záznamy mobilem ve škole, postih za porušení školního řádu je však maximálně ředitelská důtka. Vzhledem k tomu, že na youtube jsem nalezl mnoho videí, která natáčeli jeho spolužáci i přímo ve třídě a zůstali bez jakéhokoliv postihu, považuji postup ředitele školy za šikanozní a chtěl bych vědět jakým způsobem a ke komu se mohu proti případné snížené známce z chování odvolat. Děkuji.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odvolání proti ředitelské důtce - vzor, informace
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 5 741x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 559x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1120x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 611x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 813x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 817x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 907x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 752x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 734x
Školní absence na střední škole 1 964x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny