Téma: Operace během školního roku a individuální vzdělávací plán - jak o něj požádat?

09.08.2016 20:16
Uživatel: Sisi83
Věk:  18
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím všechny. Mám naplánovanou operaci během školního roku, po které budu potřebovat zhruba měsíc na rekonvalescenci. Potřebuji IVP? Dají mi to kvůli operaci? Nebo jak mám prosím postupovat? Určitě budu mít nějaká N v pololetí, vadí to? alt Nevím si rady a ani nevím, s kým to mám řešit, děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1814x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Operace během školního roku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.08.2016 21:45 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Operace během školního roku a individuální vzdělávací plán - jak o něj požádat?
Text uživatele: 

Ahoj Sisi, neboj, to všechno půjde zvládnout a zařídit, zdraví má přednost a je to to nejdůležitější v našem životě 

Škola Ti určitě vyjde vstříc, hned jak přijdeš v září do školy, promluv si narovinu s třídní a ta zařídí vše potřebné, alespoň tak jsme to řešily my ve škole s mojí dcerou, myslím na střední.  

Nka v pololetí nevadí, máš možnost si předměty za 1. pololetí doklasifikovat nejpozději do 31.3., žádost o prodloužení klasifikace ze zdravotních důvodů se podává k rukám ředitele/ředitelky školy. Školy na to mívají své formuláře, a ten Ti právě předá např. třídní, Ty ho vyplníš, že ze zdrav. důvodů žádáš o prodloužení klasifikačního období za 1. pololetí školního roku 2016/2017 do např. 28.2.2017, nebo klidně až do 31.3.2017 s tím, že pak budou chtít od Tvé praktické lékařky k té žádosti ještě zprávu o tom, že od… do budeš ze zdrav. důvodů nepřítomná (diagnozy nejsou nutné, na ty škola nemá právní nárok).

Ten IVP je v hodný si vyřídit, protože pak tam máš větší prostor pro domluvení si náhradních termínů doklasifikace s jednotlivými vyučujícími, které se budou hodit časově jak jim, tak Tobě, a aby jsi nemusela všechny doklasifikace dělat najednou např. v jeden týden, ale postupně tak, aby jsi to měla možnost a šanci zvládnout, a nestresovala jsi se alt Na IVP má opět škola své formuláře.

Ať Ti operace dobře dopadne a daří se Ti dobře 

P. S. Klidně se ještě zeptej na cokoliv, co budeš potřebovat  

 
10.08.2016 12:27 Uživatel: Sisi83
Věk:  18
0-100
Téma: Operace během školního roku a individuální vzdělávací plán - jak o něj požádat?
Text uživatele: 

Děkuji Ti moc za reakci! To si také myslím a docela mne zklamalo pár názorů, proč jsem nešla jindy na operaci a že je to blbost a podobné, hodně mi to ubližuje, ale věřím, že ředitel bude ok. A operace bude před pololetkem, takže enka v pololetí na vysvědčení budou, ale to nemá takovou váhu jako konečné, že takže já si seženu žádost o prodloužení klasifikace a pak to ivp: / ale hledala jsem, zda se vystavuje kvůli zdravotním důvodům… Ještě jednou moc díky!  

 
10.08.2016 12:48 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Operace během školního roku a individuální vzdělávací plán - jak o něj požádat?
Text uživatele: 

Já vím, četla jsem tu diskusi jinde… nic si z toho nedělej, kdo to nezažil, tak to nepochopí. Když už jde člověk na operaci, tak je jasné, že ne pro legraci a termín je taky jasné, že tak úplně těžko přizpůsobíš škole, že… Navíc jsem četla, že to máš z hodně vážného důvodu, tak to mě velmi mrzí, ale doufám a věřím, že se to podaří a uzdravíš se. V tom Ti přeji hodně štěstí 

Ano, můžeš požádat o IVP i ze zdrav. důvodů, protože budeš déle chybět, případně se doba rekonvalescence může nezaviněně prodloužit, často budeš chodit na kontroly atd. Vím to na 100%, mám také hodně nemocnou dceru, jen má jiné diagnozy, některé byly důležité tak, aby i škola o nich věděla, kdyby bylo třeba poskytnout první pomoc, případně volat sanitku při zhoršení, takže některé jsme nechaly potvrdit praktickou lékařkou a souhlasily s jejich uvedením a zvěřejněním. A pak, protože jsme věděly, že bude dcera delší dobu chybět (hospitalizace atd.), tak jí praktická předem napsala cca odkdy do cca odky bude chybět s tím, že doporučuje, aby mohla mít dcera IVP pro dlouhodobou nepřítomnost ve škole ze zdrav. důvodů a následné péče u odborných lékařů.

Jinak nemáš za co děkovat, to je to nejmenší, co mohu pro Tebe udělat. Kdykoliv budeš potřebovat, zase se zeptej, nebo mi můžeš tady poslat i soukromou zprávu, když jsi se tu zaregistrovala. Ještě kouknu dneska (10.08.2016) do těch papírů ze školy, jak se to přesně všechno jmenuje a co tam bylo napsáno atd.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Operace během školního roku a individuální vzdělávací plán - jak o něj požádat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1689x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 1380x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 2142x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 2550x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 2 1863x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1637x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 2653x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 1682x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 1518x
Školní absence na střední škole 1 1808x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny