Téma: Pocit že nezvládnu školu - jak se nenervovat a věřit si?

24.03.2013 10:39
Uživatel: Zoufalá65
Věk:  22
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

potřebovala bych poradit. Jsem z toho dost zoufalá, z toho všeho a ze sebe. Letos (2013) končím na VOŠce, v červnu mám zkoušky. Teď jsem dva týdny kvůli nemoci doma a hrozně se nervuju. S nervováním ze školy mám obecně problém už dlouho, snad od základky. Prý i ta nemoc (nic závažnýho, jen jsem měla dlouho horečky a nezabíraly mi moc antibiotika) je ze stresu. Jenže jak to udělat, abych se nenervovala? Na zkoušky se neučím a navíc jsem kvůli horečkám nemohla psát ani absolventskou práci.

Děsím se toho, že přijdu do školy a moje spolužačky budou šílet, jak nic nemají a neumí a mají jenom x stránek tý práce, zatímco já nemám nic. Chybí mi jich 30 do konce, odevzdává se za dva měsíce. Vím, že je relativně nějaký čas, jenže jsem hrozně negativní, pořád mám v hlavě, jak to nezvládnu a nestihnu. Kolikrát sedím, vím, že musím začít, jenže se takhle "vydepkuju" a nic nezačnu. Často brečím. Nejhorší je ta bezmoc.

Prostě se toho jakoby bojím a tak pořád sedím a ani ze strachu nezačnu. A pak si to vyčítám. Každý den. Nemám se kvůli tomu ráda. V hlavě mám určitou vizi, jak si práci rozdělím, jak se budu učit, pokusím se udělat čas i na sebe, budu spát. Jenže jsem do týhle doby depkovala, nespala, pak jsem onemocněla a teď mám hroznej strach.

Zatím ještě nikdy nebylo tak hrozný, jak se mohlo zdát, zkoušky jsem udělala hned, jenže ty nervy. Nevím, co s tím, jak se do toho dát a nemyslet pořád tak negativně, protože mě to hrozně brzdí.

Nakonec bych se ráda omluvila, za "úroveň" mýho psaní. psala jsem rychle, snažila se co nejlíp zachytit svoje pocity. Budu vám vděčná za jakoukoliv radu.

Přemýšlela jsem i o psychologovi, jenže to bych zase nestíhala a nemám na něj peníze. Asi mi chybí opora, někdo, kdo mi řekne: Začni, jsem s tebou, neboj se…

Chce se mi z toho teď zase brečet. Do toho ještě za dva týdny malujeme, takže místo času na učení budu uklízet. Asi se z toho zblázním, někdy mi je moc úzko. Děkuju vám!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2976x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám pocit, že nezvládnu školu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.03.2013 11:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Pocit že nezvládnu školu - jak se nenervovat a věřit si?
Text uživatele: 

Jak klesnou horečky, tak šup šup za stůl. Žádný přemýšlení a dumání kdy, kde co a dělat na absolventské práci. To bude pro Tebe asi nejlepší "antidepresivum" - skutečnost, že Ti přibývají stránky.

Jo a psychologa platí zdravotní pojiťovna. Ale musíš mít, myslím, doporučení od praktického lékaře.

Jak se říká všechno souvisí se vším, takže stres a duševní rozpoložení ovlivňuje i iminutní procesy v těle, takže tělo skutečně může být víc náchylné na (jakékoliv) onemocnění.

 
10.06.2013 16:02 Uživatel: Valeria
Věk:  13
Téma: Pocit že nezvládnu školu - jak se nenervovat a věřit si?
Text uživatele: 

Mám stejný problém, jako ty. Stále se nervuji, i když jsem relativně mladší než ty. Stačí mi to, že mám mamku, které o učení jde opravdu hodně, sice mě nebije, ale křičí a. pak ji to mrzí. Snažím se, ale marně. Na matematiku jsem prostě blbá. Vycházelo mi 2-3, ale už jsem ji řekla, že budu mít tři. To chápe, počítá s tím, nezlobí se. Ale dnes jsme psali čtvtletní práci a dostala jsem za 4. Mám strašný strach, jak ji to zítra oznámím. Někdo radu? ~ Moc vás prosím o rozumné argumenty nebo tak. Děkuji. ^^

 
02.12.2015 21:06 Uživatel: Škrdlinka
Věk:  14
Téma: Pocit že nezvládnu školu - jak se nenervovat a věřit si?
Text uživatele: 

Ahoj já vím jaký to je teď mám období, ž e když se bojim jít do školy tak mi je nevolno od žaludku z nervozity. Když do školy příjdu tak se směju s kamarádama a nemůžu na to myslet jinak jsem v háji. A dám ti radu: když se bojíš tu známku říct tak se neboj a řekni to mamce co nejdřív a když ti ta matika nejde tak se zkus uvolnit a jdi po tom po hlavě. Musíš se naučit si věřit, tak to dělám já. Vždycky je to lepší

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pocit že nezvládnu školu - jak se nenervovat a věřit si?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 5 741x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 559x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1120x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 611x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 813x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 817x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 907x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 752x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 734x
Školní absence na střední škole 1 964x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny