Téma: Rodiče jsou moc přísní na sestru kvůli škole

20.02.2011 19:25
Uživatel: Bohunka
Věk:  21
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Mně je 21, mojí sestře je 6. Já bydlím ještě u rodičů, studuju náročnou školu, která mi nedovoluje práci ani na půl úvazku. Věc se má tak, že naši rodiče jsou hodně nároční, hlavně co se studia týče. sama si pamatuju tu příšernou hrůzu a děs, když jsem ve škole vyjímečně dostala trojku. Dostala jsem vždycky hrozně vynadáno a to na mě zanechalo následky :) rodiče se maličko uklidnili až po tom, co s nimi mluvila učitelka - hystericky jsem brečela v páté třídě, že jsem v jeden den dostala zároveň dvě dvojky a na konci tohoto ročníku jsem si přepisovala známky v žákovské - třeba ze 2- na 1-, protože jsem se rodičů strašně bála. Samozřejmě mi to i něco dalo - vždycky jsem byla nejlepší ve třídě a dostala jsem se na vysněnou vysokou, kde zatím úspěšně setrvávám. Ale zároveň až můj první přítel (kterého jsem měla až v 19 letech, protože rodiče mě mimojiné nepouštěli ven, aby se mi něco nestalo) mi řekl, že to není normální, že není běžné snažit se být pořád nejlepší a být hysterická, když mám dojem, že jsem někoho zklamala. Do teď mám provinilé pocity, když si myslím, že jsem pro někoho zdrojem zklamání. No a moje malinká sestra nastoupila do první třídy a já úplně vydím, jak se historie opakuje. Jak se na ní křičí, protože udělala v počítání chybu nebo někde přetáhla... a vadí mi to, nechci aby to dělali. Zároveň když se ohradím, tak dostanu vynadáno, že podkopávám jejich rodičovskou autoritu, že se mám podívat na sebe, kdyby mě necepovali, že jsem zůstala někde prodávat v albertu a podobně.
Ono to vypadá, že naši rodiče sestru šikanují, ale to není pravda. Rozmazlenější děti, než jsem já a sestra, aby pohledal, ale prostě ty nároky se mi zdají na 6-ti leté dítě moc vysoké. Jak s rodičema promluvit?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.02.2011 21:32 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rodiče jsou moc přísní na sestru kvůli škole
Text uživatele: 

Když jsem studoval medicínu, vedoucí seminářů na psychiatrii říkala to samé co Tvůj přítel - že není normální snažit se být nejlepší. Vyčerpává to toho člověka a jeho psychika se vyvíjí patologicky.

Je mi líto, že jsou vaši rodiče takoví, ale těžko co s tím dělat - jedině si s nimi Ty, jako dospělá s dospělými, můžeš promluvit, aby sestřičku tak "netýrali".

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče jsou moc přísní na sestru kvůli škole
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1006x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 713x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1335x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 825x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 1046x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1011x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1149x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 952x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 923x
Školní absence na střední škole 1 1172x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny