Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?

28.04.2017 07:30
Uživatel: Raduszka
Věk:  36
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den,

jaký je Váš názor na den matek? Četla jsem i dost negativní názory na tento den. Já myslím že stejně jako narozeniny, jiné svátky, den děti, Vánoce a Velikonoce, by se i den matek měl oslatit. Nemyslím, že by z toho měl být nějáký velký boom ale ocenění mamince za to co dělá pro své děti je přece na místě alt Já mamince každoročně kupuji nějakou drobnoust, kosmetiku, svíčku nebo běco podobného alt

A jak jste na tom vy?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2310x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Svátek matek, jaký máte názor?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.04.2017 07:59 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Krasný den, moje děti mi také nosí dárečky. Ja jim za to davam mlsečky a oslavujeme lahvinkou. Coca-coly

 
28.04.2017 10:54 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

U nás ty svátky vůbec neprožívame. Už jsem nepopřála mamce ani nepamatuji. Nepřejeme si ani k narozeninám. Nějak to bereme jako samozřejmost.  

 
28.04.2017 12:14 Uživatel: pprochy
Věk:  51

Město:Liberec

1493204707_j cb.jpg
0-100
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Abych někomu něčím nebo nějak udělal radost, nepotřebuju svátek. "Řeším" průběžbě

 
29.04.2017 04:01 Uživatel: Náhodný kolemjdoucí
Věk:  90
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Je přesvátkováno. Když je každý druhý den nějaký svátek, pak ty svátky jsou stejně k ničemu, jako kdyby žádné nebyly. Až budete mít sex s někým povinně 30 x denně a povinně, budete toužit po celibátu. Všechno má svou rozumnou frekvenci, a pro množství svátků to platí zrovna tak.

 

Obchodníci už dokonce sami vymýšlí a zavádějí další a další svátky, jen abyste kupovali dárky častěji. Takto vznikl třeba svátek Valentýna - není za ním vůbec nic romantického, pouze jeden obchodník kdysi dávno přemýšlel, jak by mohl zvýšit odbyt a prodej svého zboží. A vymyslel svítek svatého Valentýna, a ziskově se mu to vyplatilo.

 

Další věc je, že svátku matek se zmocnili feministky - a pokud si chtějí dělat na svátek matek svou aguitku, svátek jsem odepsal jako celek. Stejně jako neslavím svátek marxismu-leninismu, nebo svátek černošškého osvobození Detroitu, neslavím ani svátky, které přebírá feministické hnutí.

 

Ostatně svátek matek je typické politikum. Původně vznikl jako oslava stávky newyorských švadlen 1908 za volební právo. Svátek zavedla jakási politická socialistická strana. Pak přišli u nás komunisté, a svátek předefinovali jako svátek žen. A nyní se z toho začíná stávat svátek uchopovanými feministkami. A až se změní režim či nálada, bude ze svátku matek zase něco jiného. Takže s matkou slavíte v podstatě úspěch stávky newyorských švadlen.

 

Jinak bych chtěl řici, že svátek matek jsem oslavil. Nakoupil jsem 10 tisíc kusů pozinkovaných matek M4 ISO 4230 a k tomu stejný počet šroubků M4 x 25 DIN 933. Byl to ten nejlepší svátek matek, co kdy byl.

 

Doporučuji slavit ještě tisíc dalších nesmyslných svátků - dokonale to zabije jakoukoli sváteční pohodu. Kromě toho to vysaje časem vaše peněženky skrze dárky natolik, že se budete skrývat před řadou lidí, protože shánět dárky několikrát ročně pro třeba 100 známých už leze do peněz, a stává se z toho spíše povinnost a otravnost bez jakékoli radosti.

 

 
29.04.2017 11:07 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Valentin-> 

 

Valentinus bol rímsky kresťanský kňaz a lekár, žijúci v Ríme za vlády cisára Marka Aurélia Klaudia, ktorý býva zobrazovaný s kalichom v ľavej ruke a s mečom v pravej. Vidieť ho môžeme aj v oblečení biskupa, ktorý uzdravuje chlapca z padúcnice. Je tiež patrónom cestujúcich, včelárov a mládeže.

Za vlády cisára Klaudia boli kresťania kruto prenasledovaní a dokonca zakázal ženiť sa vojakom, pretože mal dojem, že ženatí muži nepodávajú dobré výkony na bojisku.

Pred svojou popravou vraj Valentín stihol prinavrátiť zrak a sluch postihnutej dcére svojho žalárnika a podľa novšej legendy sa kňaz a dievča do seba zamilovali. Traduje sa, že Valentinus poslal deve pred smrťou lístok s nápisom „Od Tvojho Valentína“.

Sviatok sv. Valentína sa začal oficiálne sláviť v katolíckej cirkvi oveľa neskôr, zaviedol ho pápež Gelasius I. až 14. februára roku 496.

 

Osoba vzdelaného Valentína je opradená viacerými legendami, jedna z nich hovorí, že ho uväznili preto, lebo liečil uväznených kresťanov, ďalšia zas, že dôvodom jeho odsúdenia bolo tajné sobášenie mladých kresťanských párov aj napriek zákazu cisára, za čo bol 14. februára 269 sťatý.

 

Deň matiek->

Deň matiek sa oslavuje na počesť všetkých matiek v snahe vyjadriť vďačnosť za energiu a úsilie, ktoré vynakladajú pri výchove detí. Väčšina krajín vrátane USA, Austrálie, Kanada a Indie oslavuje deň matiek v druhú nedeľu v máji. Deň matiek vznikol vďaka úsiliu pani Julia Ward Howe a pani Anna Jarvis. Rozhodnutie, ktorým sa zaviedla oslava Dňa matiek podpísal americký prezident Woodrow Wilson 8. mája 1914. Od tej doby ľudia na celom svete slávia deň matiek s radosťou a oddanosťou.  Deň matiek sa oslavuje s nadšením vo viac ako 46 krajinách po celom svete. Hoci oslavy Dňa matiek sa konajú po celom svete v rôznom čase, rovnaké sú pocity, s ktorými ľudia oslavujú tento sviatok. Po celom svete ľudia s láskou a vďakou oslavujú Deň matiek a na znak úcty ich obdarúvajú pozdravmi, kvetmi a zahŕňajú pozornosťou a láskou. V niektorých krajinách sa konajú v kostoloch na počesť matiek mimoriadne bohoslužby.

Myslím, že kúpiť kvetinu alebo si len tak spomenúť nie je problém.

 

no, myslím že náhodný okoloidúci vníma sviatky celkovo negatívne…

sviatok matek si oslavil ale usmevne  

 

ale su pochopitelne aj zbytocne sviatky… napr 30.5 sviatok susedov  a tomu pdoobne sviatky…

 
29.04.2017 15:21 Uživatel: Náhodný kolemjdoucí
Věk:  90
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

To, že si obchodník nakonec do boje za své vyšší zisky vzal na pomoc do svéo obchodního manažeringu Valentýna z minulosti nic nemění na tom, že důvodem vzniku tohoto svátku je čistě obchodní a ziskuchtivý. Legend k jakémukoli dni dokáži sám vymyslet stovky a plné pytle.

 

Až budu třeba knihovník, vymyslím svátek Romea a Julie, nadatuji ho na nějaká významý den Shakespeara, a v ten den týden až měsíc třicetinásobek knih Shakespeara - a budu se radovat nad zisky. A tak dále a tak dále, a tak dále…

 

Legend, romantických či uchvacujících, dokáži vymyslet tucet na každý den.

 

Ohledně dni matek vám někdo valí klíny do hlavy. Jak skutečně vznikl jsem napsal výše. Ale hlavně - jsem vděčný matce, ne feministickému hnutí nenávidějící muže. Podívejte se na zprávy ze dne matek 2017 - převzaly si to feministky a dštily svoje úchylná témata. A já jim k tomu nebudu dávat svojí aktivitu tím, že budu tyto úchylnosti slavit, to se na mě nezlobte.

 

Ženy jsou velice aktivní, a nadšeně vítají každý další a další svátek, který je má oslavovat - a pak se diví, že na ženy a jejich svátky a výročí se začíná více a více kašlat. Kdo chce víc, nemá nakonec nic. Ze svátků k oslavě žen se nakonec stávají všední dny, které už nikoho ani nedojmou. Je přesvátkováno, kdekdo přidává další a další svátky - a tím celou sváteční atmosféru zničil. Stává se z toho povinnost, tedy namísto oslavy žen jen nudné naštvání se nad další povinností povinně svátkovat.

 

Slavte si co chcete a koho chcete - ale necpěte všem, proč tby to museli slavit všichni. A pokud máte tendenci všechny násilím nutit do svátků - pak se nedivte, že svátek je vnímán negativně. Zvláště pokud se ho ujmout feministky v médiích. Neměli bychom ještě slavit svátek oslavy velké potřeby, malé potřeby, svátek smrkance, svátek toho a onoho.

 

Milé dámy, většina mužů tyto vynucené ženské svátky stejně slaví s odporem nebo lhostejností, protože je těch nucených svátků už přes míru. Je to povinnost, nikoli sváteční den. Muži ví, že jinak byste udělali tichou domácnost nebo odpírali sex - tak se zatnou a tu hereckou etudu, že jsou bůhvíjak odvázaní ze svátku vám udělají. A je to. Povinně vyberou dárek, a jediné na co se těší je, že ve sváteční náladě budete povolnější - a jinak by klidně svátek zrušili. Takto přesně jsou vnímány svátky, když se překročí míra svátků za rok.

 

Zaveďte si v rodinách vaše soukromé svátky, a necpěte to ostatním. Chcete slavit svátek matek? Slavte si ho, a nechte si to pro sebe a svou rodinu a dalším ho necpěte.

 

Já jsem zavedl v rodině, že svátek matek neexistuje, svátek Valentýna neexistuje. Oba jsou importované svátky z USA, relativně mladé, a důvody těchto svátků jsou obchodně-ziskové či ideologicko-socialistické. Na vánoce jsem všem sdělil, že mi nemusí dávat žádný dárek. Dárky dávejme dětem. Na vánoce chci, aby mí nejbližší si se mnou sedli, a strávili jsme spolu pár hezkých chvil. Nic jiného, dárky netřeba.

 

Neslavení každého prdovského svátku, který si kdo na světě vymyslí není neuznávání matek či žen, ale rozumná věc. Podle médií bych měl brečet nad každou zemřelou hereckou či sportovní celebritou, kterou jsem ani v životě neznal a slzy mi téct proudem. Měl bych slavit to a ono, a přijmout tamty ideály a jiné ideály. Každý člověk má ovšem hranici emocí, kterou vnímá, a pokud je nucen ji překročit, stává se cynikem, kousavým a negativním člověkem (protože mozek se začíná bránit zahlcením nezmyslnými emocemi nad míru) - protože člověk není dělán na to, aby se účastnil (osobně a/nebo citově) každé prdu, který si kdo na světě vymyslí.

 

Člověk by měl střídmě nastavovat účast i svátky. Svátek matek už je přes čáru, plus navíc excesy s feministkami - to podporovat nebudu. Feministky daly svátku poslední klepec a ránu z milosti.

 
29.04.2017 17:08 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Mame aj sviatok otcov. Ja by som ti darcek dala .

 
02.05.2017 17:02 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Až bude svátek ubohých chcípáčků pošlu Ti dárek.

 
02.12.2019 19:45 Uživatel: Helda
Věk:  19

Město:Praha

Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: Souhlasím.
 
29.04.2017 12:07 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

 

 Svátek maminek se v naší rodině slaví a je to určitě jeden z nejpěknějších svátků v roce. Mamce daruji kytičku konvalinek a něco sladkého, od synů dostanu vždy moji oblíbenou hořkou čokoládu s oříšky.   Jsou to maličkosti, ale potěší.

 

 
29.04.2017 21:15 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Text uživatele: 

Svátek matek, první neděli v květnu, se u nás slavil vždy i za vlády bolševiků.

Slavili jsme i některé církevní svátky, i když nebyly zrovna v kalendáři.

Na rozdíl od jiných proklamovaných svátků, například MDŽ, který sloužil hlavně k velkým chlastačkám něterých mužů.

Ženy, a dobré matky si zasluhují připomenutí úcty, kterou si plně zaslouží.


Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Svátek matek - proč ho někdo nemá rád a jak to máte vy?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny