Téma: Výměna baterie u iPhonu 4s

21.02.2021 20:43
Uživatel: želva
Věk:  21
0-100
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý večer všem : ),  

 

chtěla bych se zeptat někoho zkušeného nebo někoho, kdo se v tom jakž takž vyzná - doufám, že tu někdo takový bude a poradí mi : )  

V prosinci roku 2015 dostala moje maminka ode mě a od mého manžela k narozeninám iPhone - koupili jsme jí teda iPhone 4s z DRUHÉ RUKY (sama to navrhla pro případ, kdyby ji telefon nevyhovoval, tak ať to nejsou zbytečně vyhozené peníze - stál nás okolo 6ti tisíc) = né že by 6 tisíc bylo málo, ale snad chápete, že nový by stál x-krát víc

No maminka byla nadšená a celkem se s ním i naučila, ale teď nejde už vůbec zapnout i po tom co je x hodin na nabíječce, a tak jsme ho odnesli do servisu. ---> tam nám potvrdili, že je to baterkou, ale že nám to nemohou vyměnit, protože ji nemají, ale mohou ji objednat

Ikdyž maminka slyšela názor odborníka, tak stejně ten mobil chtěla ještě jednou zkusit nabít doma a tak jsme se s pánem dohodli, že když tak zavoláme. Po tom co jsme dorazili domů to maminka hned dala nabít a samozřejmě se nic nestalo, a tak i ona už pochopila, že prostě jiné východisko není.

Novou baterku jsme už v servise objednali a máme tam přijít koncem tohoto týdne. Maminka si na internetu našla, co udělat před tím než mobil odnesete do servisu (samozřejmě se to týkalo iPhonu 4s a výměny baterie) a byly tam následující věci:  

· zálohovat data (iOS zařízení) - v některých případech nutné zařízení uvést do továrního nastavení - čímž jsou veškerá data smazána)

· deaktivovat funkci Find My iPhone (pro případ, že by výměna baterie nepomohla a bylo by potřeba opravu řešit výměnou celého zařízení za bezvadný kus) + připravit si heslo ke svému Apple ID

· zkusit vrátit do továrního nastavení (kolísání baterie mohou způsobit aplikace třetích stran)

 

○ Jak zálohovat?

○ Funkci najít iPhone neměla. (neměla ho spárovaný - v domáctnosti máme stolní počítač značky DELL a tablet značky HUAWEI, společně s iPhonem „jela“ na jednu společnou rodinnou Wi-Fi

○ Apple ID neměla. - To jsme akorát párkrát zkusili ho založit na začátku co ho dostala, ale nešlo to. (na internetu jsme našli, že je omezený počet, takže asi bývalý/á majitel/ka vyčerpal/a limit)

○ neměla přihlašovací heslo, žádné nainstalované aplikace

 

Jediné co používala = 1) přednastavená aplikace Fotoaparát (fotky a videa byla v přednastavené aplikaci Fotky + si také v této aplikaci pár alb i vytvořila) a za 2) další přednastavenou aplikaci Safari (tam měla několik otevřených panelů, a také si i několik webových stránek uložila do Oblíbených) + ještě přes tuto aplikaci chodila na YT a podařilo se ji i z webové stránky Instagram založit účet.

 

Ptám se také jestli příjde o fotky i videa… - nevíme, jak to přesunout či jinak pojistit (navíc v téhle situaci jestli to vůbec jde… )

Jestli stále bude mít tam ty otevřené panely a uložené stránky v Oblíbených

 

+ Jsem zapoměla dodat, že bývalý/á majitel/ka samozřejmě před odesláním vymazala veškeré fotky a videa + i to pokud i ona měla uloženo v Oblíbených, žádné otevřené panely atd…   , takže jsme s tím neměli žádnou práci.

 

Pro rejpaly: ano s manželem také těmto věcem a celkově elektronice nerozumíme (máme obyčejný telefon na volání a SMS)

 

JINAK VŠEM DĚKUJI ZA PŘEČTENÍ A RADY!    

 

 

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.03.2023 13:48 Uživatel: věra2225
Věk:  23

Město:Plzeň

Téma: Výměna baterie u iPhonu 4s
Text uživatele: 

Myslím si že kupovat dětem každý rok nové mobilní telefony není to nejlepší co tak jako můžete udělat. Děti raději ocení když se jim věnujete. To je stejné jako ve vztahu. Také vás nikdo nebude mít rád když budete čas trávit o samotě pouze.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Výměna baterie u iPhonu 4s
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny