mojra.cz

Téma: Kamarádství s výhodami - začínám být asi zamilovaná, on nic takového necítí

10.02.2015 11:05
Uživatel: Redhead95
Věk:  19
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Mohu někoho milovat aniž bych se do něj zamilovala?

Nemám se vztahy příliš zkušeností. Ten předchozí byl ve všech ohledech běžný (bývalý přítel si mne vyhlídl, zamilovali jsme se do sebe a měli hezký vztah, který po roce a půl skončil).

Nyní jsem v situaci, ve které docela plavu. Na začátku listopadu 2014 jsem si začala "kamarádství s výhodami", které docela nedávno přerostlo v něco víc. Nemohu svého partnera označit za kamaráda, ale ani úplně jako přítele. On to má stejně jako já. U mě se ale nedávno začaly projevovat jisté známky zamilovanosti. On prý žádnou zamilovanost nepociťuje.

Co se týče jeho "vztahové historie", má za sebou pouze jeden vážný vztah, který pro něj neskončil dobře a pak hned několik nezávazných vztahů.

Měla bych ještě upozornit na to, že já jsem vztahový typ a on tak docela ne. Je spíš "do větru" Ne že by měl problém s tím, že si nemůže užívat s někým jiným, spíš mu vadí ta zodpovědnost. Popsala bych ho jako docela lehkomyslného flegmatika. Ale znamenám pro něj zřejmě tolik, že to chtěl zkusit.

Přijde mi, že jsme uvízli na mrtvém bodě nebo to může čas změnit? Zajímalo by mě, jestli se můžeme po čase navzájem milovat, aniž bychom do sebe byli nějak šíleně zamilovaní?

Jak se k němu mám chovat? Určitě netlačit na pilu a neřešit maličkosti?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1540x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Milovat někoho bez zamilování se
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.02.2015 15:26 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Kamarádství s výhodami - začínám být asi zamilovaná, on nic takového necítí
Text uživatele: 

Jak typické, když člověk jde do tohoto "vztahu"… zvl. když říkáš, že jsi "vztahový" typ. Nevím, jestli jsi to prostě "chtěla zkusit" spíš kvůli předešlému spálení se nebo rozchodu, což je ve Tvém věku úplně normální a nějakým tím vztahem by si každý měl projít, ale nejen pokud je to žena, která do toho dá snad vždy ty city, nemůže to dopadnout jinak.

Navíc podle toho, jak ho popisuješ, tak něco takového = vyhlídky na to, že by se to snad obrátilo v normální vztah, tam nejsou vůbec žádné.

 

Vím, mohla sis třeba říkat, že to ustojíš, ale když to máš stejně jako já (buď všechno nebo nic, nic mezi tím, a proto jsem nikdy do něčeho takového ani "nenakoukla"), ale city se ošidit nedají ani jim neporučíš a tím pádem zabývat se otázkami typu "netlačit na pilu"? , "neřešit maličkosti"? , které jsou k ničemu a které by Tě brzo dostaly  psychicky na dno… to určitě nechceš.

Raději z toho vycouvej a buď chvíli třeba sama, než se pak trápit ještě víc. A navíc tím pěkně zavíráš vrátka tomu "správnému", potencionálnímu parnerovi, který se většinou zjeví, když to člověk nečeká. Tím hůř by pak bylo obtížnější a zdlouhavější se z takového "vztahu", který nemá budoucnost, vymanit. Přeju hodně alt

 
11.02.2015 09:53 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Kamarádství s výhodami - začínám být asi zamilovaná, on nic takového necítí
Text uživatele: 

Z toho vztah nebude.

Jsem asi podobný typ člověka jako Tvůj kamarád a on Tě má rád, ale jen fyzicky. Nejsou v tom žádné vážné city ani nic podobného. A to, že by tam někdy nějaké city vznikly je hodně moc nepravděpodobné.  

Chodíme do těchto vztahů s tím, že je to časově omezená výhoda a užíváme si ji, ale jen v takém spíš fyzickém stavu. Je to odreagování, klid a pak se vrátíš k sobě do života a jsi sama a nemáš žádnou odpovědnost za vztah.  

 

Léňa: omlouvám se, jestli jsem Ti nějak narušila Tvou představu o tom jak ženy "nakládají" se svými city

 
14.02.2015 21:00 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Kamarádství s výhodami - začínám být asi zamilovaná, on nic takového necítí
Text uživatele: 

V poho Beu.

Popsala jsi jen jiný náhled/případ toho, kdo by zvládnul jít do takového spíš nezávazného vztahu, užít si to a pak jít zas dál, což zakladatelka  tak spíš nemá. Ale to musí každý vědět sám.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kamarádství s výhodami - začínám být asi zamilovaná, on nic takového necítí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 5
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 15740
Počet odpovědí celkem: 171432
Počet registrovaných: 4658 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Obtěžuje mě ve škole úchyl
Nejkomentovanější za 7 dní: Obtěžuje mě ve škole úchyl
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny